Tuesday, June 30, 2015

Puhkuse I ja II päev

Lõpuks puhkus, mida sai pikalt oodatud. Tegelikult olen mina arvamusel, et suvel võiks iga töötaja saada puhkust kolm nädalat jutti, lisaks veel üks nädal sügisel üks nädal talvel ja üks nädal kevadel. Inimesed töötavad liiga palju ja vajavad puhkust. Mul on tegelikult isegi hästi - saan puhata viis nädalat, aeg-ajalt teenib välja ka lisapuhkusepäevi (mida ei ole mõtet üksikult välja võtta, sest rahaline kaotus on väga suur, lisaks lõpetan ma võimalusel puhkuse reedega mitte pühapäevaga).
Hommikuti saadan Härra ikka tööle, aga äratus on tunduvalt hilisem (kell 7, möödunud nädalal ärkasin juba enne 6) ja siis poen ise tagasi voodisse. Seejärel on hetked, kui on tunne, et und ei tulegi ja lesid seal niisama, kõige magusam uni on muidugi siis, kui äratuskell heliseb (ei taha riskida, et terve puhkuse maha magan). 
Eile hommikupoolikul toimetasin kodus, vaatasin ilmateadet ja otsustasin, et lähen järve äärde. Ilm oli Eesti moodi suvine ehk +20C. Tahtsin ka sporti teha, niisiis järve äärde läksin tõukerattaga, korvi mahtus vajalik kraam ära, lisaks paar asja pisikesse kotti. Järve ääres olin kolm tundi, päikest küll kogu aeg ei paistnud, sest mõned pilved olid päris suured ja liigusid väga aeglaselt. Korralikum sinine  ja päikseline taevas tuli alles kell 15. 
Koju minnes läksin automaadist raha välja võtma ning leidsin ühe kõrvalt ühe pangakaardi. Googeldasin kiirelt nime, mille selle pealt leidsin, aga suurt midagi ei leidnud (ehk telefoninumbrit), aga facebookisin ka ja leidsin vähemalt mõne sama perekonnanimega inimesed, kelle elukohad ka sobisid. Kirjutasin ka neile. Olin õhtul just Härrale öelnud, et näe, leidsin kaardi, otsisin inimest, aga keegi ei vasta, ning siis mulle kirjutati. Kui seda poleks olnud, siis oleksin selle täna panka viinud. Aga kõik sai kenasti korraldatud ja sain kaardi tagastatud. Mina muud moodi ei oska, kui püüan inimest otsida, mitte ei jätta kaarti niisama vedelema (enne mind oli keegi selle kaardi automaadist välja võtnud ja selle sinna kõrvale siis pannud... kes teeb nii? oleks võinud ju vähemalt poodi viia). 
Õhtul vaatasime Härraga True Detective viimase hooaja osad ära. Lisaks jooksevad taaskord Under the Dome, Beauty and the Beast, Falling Skies ja Penny Dreadful
Täna käisin korraks linnas. Raamatud unustasin maha, niisiis homme lähen uuesti ja viin need raamatukokku tagasi. Täna ütles üks sõbranna, et luges ühte raamatut ja kohe tuli mõte, et mina võiksin ka seda lugeda. 
Täna käisime sõbranna juures kohvitamas. Esialgne plaan oli kohvikus istuda, aga läks veidi teisiti. Hiljem jalutasin Liisukese juurde, sest laenasin temalt redelit, et homme aknad ära pesta. Seda peaks tegema kohe hommikul (enne kui päike akendele paistma hakkab). 
Nüüd õhtul käisime veel jalutamas. Minul oli ikka jakike peal ehk päris sooja, sumedat suveõhtut veel ei ole. Norra ilmateade ütleb, et soojalaine hakkab 20.juulil.. siis kui ma tööle lähen. 

No comments: