Sunday, June 7, 2015

Trennipäevik 01.06.-07.06.201523. nädal.


Muu intensiivne treening: 40min
Tõuks (kerge treening) 40km; (intensiivne treening) 30km
Jõusaal: 2x60min
Jooks/sörk: -

Hommikuti ikka harjutused seljale ja plank. Sel nädalals eda viimast siis 55sekundit. Kas tuleb ka päev, kui teen neid puhkapäevadel?

Esmaspäev: jõusaal alakeha 60min. Soojenduseks tegin 1km sõudmist (4,5min) ja natukene harjutusi. Treening oli kokkuvõtlikult raske, suurt rolli mängis selle see, et viimasest intensiivsemast trennist oli möödas juba 3 nädalat (ehk 2 nädalat tagasi oli jõusaalis puhkenädal ning raskused 40-50% maksimumist ja möödunud nädalal rändasin maailmas). Lisaks oli juurde tekkinud jalapressimasin. Ausalt öeldes ei ole ma kummalisemat jalapressi masinat näinud. Meestel on probleem, et sinna ei mahu piisavalt raskusi, seda probleemi minul pole :D. Küll aga on masin ise naljakas... see nurk on lihtsalt nii väike, et asend on ebamugav. Ja meil on see pandud kõige madalaks... ma ei oska seda kirjeldadagi. Peaks homme vaatama, mis firma masin on, siis ehk leian Internetist mõne pildi (ma ei saa seal pilte teha). Ja kuna jalapress on olemas, siis tuli kavva mul see harjutus juurde. Jalad hakkasid värisema juba kolmanda harjutuse juures, aga vedasin end ikka lõpuni välja. 

Teisipäev - kerge aeroobne treening tõuksiga (2x5km), tuul ei teinud just elu lihtsamaks. Hommikul tundsin juba vaikselt jalalihaseid, arvasin, et see tuleb... ja mida tund edasi, seda hullemaks läks. Aga see ei seganud mind lõuna ajal trenni minemast, mõtlesin, et teen veidi peale, siis läheb kergemaks. Ma ei tea, kas kergemaks läks, aga trenn oli hea. Selline lühike, kuid intensiivne treening ning võttis täiesti läbi, minul mängis rolli ka kindlasti väsimus eelmise päeva jõusaalist. Lõppu tegin 3min (0,7km) sõudmist (teistel oli üks harjutus burpeega, mida ma ei saa ju teha). Koju minek oli üsna vaevaline (ja tuul oli üsna tugev).
02.06.15
paaris, üks harjutus 3min
mõlemad rippes; üks tõstab jalgu 5x (teine niisama rippes), siis vahetus
madalas kükis, käes sangpomm 12kg; teine tuleb kükist tõstab sangpommi üles (sirged käed) 10x, vahetus
rihmadega, üks hoiab, teine tõmbab 10x keha lähedalt, vahetus
üks istub seina ääres, alaselg vastu seina (kätt ei saa selja ja seina vahele panna), teine teeb hüppeid sangpommiga (mul 12kg), vahetus

Kolmapäev - hoolimata tormituulest läksin ikka tõuksiga tööle, taaskord kerge aeroobne treening tõuksiga (2x5km). Reielihased olid valusad, tuhar oli valus, parem jalg oli hullem kui vasak ja see võttis isegi lonkama. Kui küsiti, mis juhtus, siis ei muud, kui paus treeningutest. Kui olin juba püsti, siis istuda ei tahtnud ja vastupidi. Küll aga peab ütlema, et kui lõpuks koju jõudsin, siis oli parem.

Neljapäev - jõusaalis ülakeha 60min. Kõik oli kuidagi väga raske. Soojenduse tegin corsstraineril 5min ja lisaks ikka harjutused. Käed oli väsinud. Aga mul olid kindad, nendega oli palju parem! Vaatasin just ka raksuste tabelit ja ühte raskust olin hoopistükis vähendanud (ja siis oli ka raske). Tegelikult ma ei kurda.
Lisaks kerge aeroobne treening tõuksiga (2x5km). Jalad hakkasid juba ellu ärkama. Ei longanud enam.

Reede - kerge aeroobne treening tõuksiga (ikka 2x5km). Jalad tundsid end juba väga hästi. Aga õhtuks olin kutu.

Laupäev - käisime maal, puhkasime, nautisin päikest.Pühapäev - ärkasin kella 8 paiku ja läksin kohe turule. Korraks oli mõte, et lähen autoga, aga ei, läksin ikka jala. Jalutamist tuli kuskil 3km.
Lõuna ajal läksin pikemale tõuksi tiirule. Jah, eilne ilm soosis seda palju rohkem, aga eilne läks juba mööda. Mõtlesin, et sõidan Jõgeva poole, vaatan, kuidas tuul on, pööran ehk Vasula poole, käin läbi õe juurde ja jõuan Tartusse tagasi. Salamisi lootsin sõita 30km.
Jõudsin linnapiirile vähem kui 20 minutiga. Edasi oli tuul küllaltki palju külje pealt, aga kui kergliiklustee oli maanteest madalam, siis oli sõita üsna mõnus.


Enne Võiblat pöörasin Vasaula poole, tuul oli tagant ja minek oli hea, ainult asfalt oli krobelisem ja see võttis hoogu maha. Arvasin, et sain seal oma kiireima kilomeetri, aga kodus selgus, et ei saanudki. Ristmikult keerasin Kõrveküla poole, seal oli jällegi korralik tõus, sel hetkel arvasin, et sellest saab mu aeglaseim kilomeeter, aga ka see ostus valeks. Mäe otsa jõudes oli tuul ikka tohutu ja sain aru, et Tartu poole minnes kohtun vastutuulega.

Kõige kiirem kilomeeter oli aga Vasulast Kõrveküla poole sõites mäest alla kulgedes, ma ei arvanud seda, sest tuul oli tugev ja veidi vastu. Kõige aeglasemaks kilomeetriks pidasin ma Kõrvekülast Tartu poole minekut. Tuul oli metsik. Kõndides oleks ka kiiremini saanud. Aga ei, kilomeetri ajad jäid täitsa alla 5 minuti, pulss oli muidugi seal 175x' juures. Kõige aeglasem olin nagu ikka linnas, ikka Kassitoome poole ja edasi Näituse tänava poole rühkides. Kusjuures, enda meelest olin väga tubli ja polnud sel hetkel enam üldse nii väsinud. Tähtveres tegin veidi lisaringe, et saaksin oma 30km ikka kätte. Lõpuks tuligi - 30km 1h57min. Sellise tuule kohta väga hea! Lisaks tuli lõpuks ikka pea 10km linnasõitu.
NB: enda jaoks tegin ka uued rekordid - 1h 16km. Endomondos ma kahjuks neid ei näe, sest kasutan seal tõuksiga sõites cycling'it, kahjuks seal kickbike'i ei ole.

Tänane ring. 
No comments: