Thursday, July 30, 2015

Jopskid liikluses


Vaba tänav ristub Võru tänavaga ja edasi läheb Kastani tänav. Kui juht tahab otse sõita ning esimese fooriga läbi jõuda, aga vasakul on liiga palju autosid, siis minnakse aeg-ajalt otse ka paremalt. Märk lubab seda kenasti, aga kuna Kastani tänaval on ühe suunaline ja autod on pargitud just paremale poole teeserva, siis paremat rida on veidi tänava alguses ja enne seda, kui Kastan ristub Riiaga.
Need, kes paremalt tahavad otse sõita, lisavad tavaliselt korraliku gaasi, et Kastani tänaval ruttu vasakule reastuda.
Aga minu meelest on juht täielik jopski, kui ta on paremal pool ja foori roheliseks muutumisel sõidab mulle, kes ma olin vasakul ja tahtasin otse sõita, lihtsalt diagonaalis ette.
Jopski.Läksin täna autoga poodi. Pildil ristub Kastani tänav Riia tänavaga Vaksali linnaosa poolt. Mina olin taaskord paremal, et veidi kesklinna poole sõita. Minu kõrval oli ka üks sõiduk. Märkide järgi peaks sõitma vasakule, ma ei pööranud tähelepanu, kas tal suunatuli oli sees, aga see ei olegi oluline.
Kui ma keset pööret nägin, et temagi pöörab vasakule, siis ma olin nii hämmastunud, et ei vajutanud isegi signaali (seda oleks võinud ju ometi teha!).
Küll on tore, et ma pööret rahulikult võtsin, muidu oleks meie sõidukite küljed pöördel kokku saanud..
Jopski.

No comments: