Monday, July 6, 2015

Puhkuse IV-VII päev

Neljapäeva hommikul pakkisime oma asjad kokku, võtsime sõbrad auto peale ja alustasime sõitu Narva-Jõesuu poole. Ilm oli päikseline, aga tuuline. Meil oli mõttes ka veidi Eestimaad uudistada ja seetõttu oligi esimene peatus Iisakul, kus käisime vaatetornist, ning teine peatus mõned kilomeetrid eemal - Iisaku karjääris, kus A. ka ujumas käis. Muud väga teele ei jäänudki, kuhu oleks soovinud minna, sest Jõhvist Tallinna poole me sõita ei tahtnud (tegelikult läksime Jõugu kaudu ja Jõhvist läbi ei sõitnudki).
Suvepäevad toimusid Noorus Spa Hotel territooriumi. Esialgu pidi sinna väga palju kolleege tulema, aga kuna tubadega läks nagu läks, siis jätsid paljud tulemata, kes telkida ei tahtnud. Kuigi koht oli suur, siis 4 suure asutuse peale oli tubade arv ikka väga piiratud. Meiegi tahtsime tuppa, aga kui selgusid probleemid, siis hoidsime oma suu kinni ja olime valmis ka telkima (Härra sellest just vaimustuses polnud, aga noh...). Lõpuks lahenes kõik nii, et me saime neljakesti endale üha toa, kus oli küll üks suur voodi ja kaks lisavoodit (tugitoolidest), super ikkagi (kuna kohti vabanes loobujate arvelt, kes esitasid oma nõudmisi (ala mina ei ole nõus tuba jagama; meie ei tule, kui ei saa neljakesti ühes toas olla jne, siis meie juhtaja ei pakkunud tuba neile, sest meie olime leplikud ja tahtsime ikkagi minna). Telkimisala oli tegelikult veidi eemal ja sinna me ei jõudnudki.
Narva-Jõesuu on selline suvitamispaik. Eesti keelega on raske. Parkimine tänavatel on tasuline. Mina sinna ise niisama suvitama ei läheks, sest ei oskaks seal midagi teha.
Neljapäeval oli rannas üsna tuuline ja isegi jahe, pärastlõunal peesitasime veidi ka päikese käes, aga päevitamiseks seda ei nimetaks. Üldiselt tutvusime ümbrusega, käisime kohalikus Maximas, A. tegi sporti ja ronis mööda ronimisseina, lebotasime rõdul, vaatasime võistlusi, suhtlesime kolleegidega, sõime... lihtsalt puhkasime. Õhtul oli mustkunstnik, esines 2 Quick Start. Päikeseloojangut vaatasime rannas. Oli täiesti tuulevaikne. Männid ei kohisenud. Vesi oli sile.
Reede hommikul oli plaan minna spaasse, võimalus oli seda külastada kella 7st 10ni. Üritasime küll pool 8 voodidest välja saada, aga hästi ei õnnestunud. Veidi pärast kella 8 olime siiski kohal. Käisime erinevates saunades, istusime mullivannides ja basseinides. Vahva oli. Oli ka selliseid temperatuure, mis mulle sobisid (ma ei hakanud sinna 80+ saunadesse sisse astuma). Aga väsitas ikka üsna ära. Pärast rikkalikku hommikusööki (kuigi kohv ei sobinud üldse) läksime auoga Narva. Eesmärk oli käia ära Narvas ja osta poest joogivett (hotellis oli veel mingi väga imelik kõrvalmaitse juures ja mina seda juua ei suutnud, olen joogivee osas ikka üsna pirts ja põhjusega, hommikusöögi ajal sai mahlade kõrvalt ka vett, võtsin seda kohe suure klaasi, aga sain pettumuse osaliseks - sama kraanivesi, tuli lihtsalt masinast).
Narva jõudes ei osanudki nagu midagi teha. Parkimise auto ja jalutasime veidi linnuse ümbruses ja vaatasime Venemaad. Seiklesime sellel ringil seal kesklinnas ja ei saanud sellest suurt midagi aru... märke oli vähe, mõned märgid ütlesid, et tuleb ikka teed anda neile, kes ringil on (nagu Euroopas ikka), igal pool märke ei olnud ja meile anti korduvalt teed, kuigi sõitsime alles ringile (sattusime ringile rohkem kui kaks korda). Statoilist saime Härraga ühed kohvid ja korra astusime ka kuskile kaubamajja, aga käisime vaid sealasuvas Selveris. Ja oligi Narvas käidud.
Ilm oli muutunud väga päikseliseks ja palavaks. Kõhud olid ikka veel täis. Võtsime oma asjad ja kolisime randa puhkama. Päike kõrvetas. Rannas oli tuul. Lained olid Eesti kohta kõrged. Lebotasime, puhkasime, lahendasime ristsõnu. Mina käisin vahepeal kiikingut tegemas, millest trennipäevikus rääkisin. Ja kohe pärast seda läksin siis teise järjekorda. Ilmselt nende järjekordade pärast pääsesin ka mina päikesest - õlad sain küll punaseks, näo ka, aga muidu poleks nagu päikest näinudki. Mehe härrad aga ... oeh. Kuna meil oli kaasas vaid Liisukese sädelev päikesekreem siis minu Härra keeldus sellest. Jahm, ta oli õhtuks tomat... on siiani. Eriti hellaks läksid põlveõndlad. Aga käisime Härraga ka kaks korda lainetes hullamas. Tõesti olid kõrged lained. Muidu oli vesi normaalne, hea kui nabani, tuli laine, mis läks korralikult üle pea ja viis su veidi eemale... Vahva oli, aga oma oskusi ja võimeid peab oskama hinnata...
Pärast õhtusööki jätkasime lebotamisega. Käisime veel rannas, tuul oli endiselt tugev. Edasi pidi olema basseinipidu terassil, aga sinna me ei jõudnudki, väisime enne ära. Hiljem selgus, et õhtul sai alates kella 9st varahommikul kella 4ni veel spaas mõnuleda, aga meie magasime õndsat und.
Laupäeva hommikul härrad ikka vedasid end spaasse, et päikesepõletust leevendada.
Pärast hommikusööki asusime tagasiteele Tartu suunas. Küll oli hea ikka Tartuse jõuda, kuigi pidime ringiga tulema.
Veidi hiljem startisime Liisukese ja minu õega Põlva suunas, et töökaaslase juurde maasikaid korjama minna. Oh! Küll on vahva, kui sulle öeldakse, et korja ainult ilusaid maasikaid. Tegime siis hea hinnaga isekorjamist.
Eile, pühapäeval, oli Härra sugulaste juures abis, mina olin neli tundi Rahinge ääres. Esimene tund pilvitas, mõtlesin juba koju minna, aga raamat oli huvitav ja maadligi olles ei olnud väga külm ka. Siis tuli päike. Käisin vahepeal lugemas. Mõtlesin, et loen veel veidi... veel veidi. Siis sai raamat läbi. Ja mina olin natukene liiga punane. Oleme nüüd Härraga ühtekad.

No comments: