Tuesday, July 21, 2015

Puhkuse viimased päevad ja esimaspäev

Reede hommikul saatsin sõpsi peaaegu bussile ning ise läksin tõuksima, millest kirjutasin trennipäevikus. Hiljem käisin linnas, astusin läbi raamatukogust ja võtsin uued raamatud. Alustasin raamatu "Valelikud võrgutajad" (Sara Shepard) lugemist ja ei viinud seda üldse sarjaga kokku. Õhtul vaatasin veel sarja "Dominion". Härra on selle esimese hooaja ära vaadanud (ainult 8 osa!) ning mina püüan talle järgi jõuda...

Laupäeval lõin lulli. Hommikul lugesin raamatut, käisin taas turul, triikisin neli masinatäit pesu, käisin tõuksimas. Lugesin raamatu lõpuni ja otsustasin, et tahan seda sarja ka vaatama hakata. Muidugi olen varem kuulnud sarjast "Pretty little liars" ning kuigi seda on üsna hästi hinnatud, siis see ei ole meie tüüpi sari. Kunagi ammu vaatasin näiteks "Gosspi Girl'i", kui see Kanal2-st jooksis ja hiljem sai tõmmatud (raamatud on ka loetud), aga mingil hetkel see mulle enam ei sobinud. Eks see "PLL" ole ka selline ... omamoodi, aga kui raamat sai läbi ja sain aru, et järgmist osa raamatukogus justkui ei olegi, siis mõtlesin sarja proovida. Ja nüüd ma vaatan ja vaatan ja vaatan seda... Käesolevalt jookseb 6. hooaeg, mina vaatan hetkel I hooaja 12. osa (hooajas umbes 22 osa).

Pühapäeva hommikul sõitsin Võrumaale. Autol hoolduse aeg ning vaja mõned jupid ära vahetada (tagumised pidurikettad, mida peab kahjuks vahetama koos rattalaagriga.. see teeb asja veidi kulukamaks, aga natukene tuttavama juures asi odavam kui Tartus). Esialgu jalutasin metsas ja sõin metsmaasikaid, hiljem korjasin neid ja sain veel mõned karbid külma. Kuigi ma muidu olen LCHF, siis juba talvel otsustasin, et suvel söön ma Eesti marju (väike kogus marju veel sobib LCHF). Ja seetõttu panen ma neid ka külma. Lõunaks sõime suitsetatud kanakoiba, mis oli värske ja ülihea. Seejärel läksin teise metsa mustikaid otsima. Esialgu otsisin puhmaid, kus oleks mustikaid, kui leidsin mõne, siis oli marju ka küljes. Hiljem leidsin koha, kus oli veidi rohkem ja olid ka suuremad. Korjasin umbes 3 liitrit ja mõtlen, et sinna metsa võiks tagasi minna. Paraku selgus, et kuigi maal on 3 sügavkülma, siis ruumi ei ole. Nii et mul pole aimugi, kuhu ma panen vaarikad, astelpaju...
Esialgu pidin õhtul bussiga Tartusse tulema, aga armas Härra tõi mu linna ära, saime koos hommikust süüa...

Esmaspäeval algas töönädal, 5,5 nädalat puhkuseni! Sel nädalal on periood, kui püüan teha kolme inimese tööd, sellele järgneb 4 nädalat kahe inimese tööd (kui Liisuke oma puhkust ümber ei muuda). Esialgu vaatad tööl niimoodi ringi, et ei tea kust peaks alustama ja siis hakkadki igalt poolt natukene tegema kuni tuleb miski, mis vahele segab. Oh, ma ei taha sellele väga mõeldagi.
Aga kuna auto jäi Võrumaale, siis olen ma sel nädalal puhtalt tõuksiga. Muidugi võiksin ma mingi õhtu bussiga sinna sõita ja autoga tagasi tulla, aga nädalavahetuseks lähen ka sinna ja seetõttu leian, et pole mõtet autoga edasi-tagasi sõita. Mul oli selline tore blond hetk ka, et sel nädalal peaks ju hambaarstile minema, aga minu arst on Lähtel. Alles esmaspäeva hommikul meenus mulle, et ma ei saa minna, sest mul ei ole autot! Tõuksiga vist hästi ei jõua keset tööpäeva. Sõps oleks valmis hädast välja aitama, aga selgub, et hambaarstid puhkavad ka. Ja kuna vist nii-nii kiire sellega ei ole, siis ootan.

No comments: