Tuesday, July 28, 2015

Trennipäevik 20.07.-26.07.2015

Jõusaal: 2x kokku u 90min (+ soojendused)
Tõuks: 13x, 5kmx10 (tööle minek/tulek)+2km+3km+8km (sprint) = 63km
Jalutamine: 11,32+ km


Esmaspäev - hommikul 5km (19min) tõuksiga tööle, õhtul rahulikumalt koju (5km 23min). Pärast tööpäeva läksin jõusaali ja tegin wattbike'iga soojendust 5km (10min20sek) ning natukene soojendusharjutusi. Selleks ajaks oli treener ka kohal, sest aeg oli alustada uue kavaga ning treener oli juhendamiseks kohal. Treening oli jalgadele ja alaseljale. Mulle meeldis. Kindlasti andis juurde see, et treener kohal oli, viilida ei saanud ja ei tahtnudki, kuigi minns oli küll selline tunne, et kohe üldse ei taha midagi teha (ehk oli esimene päev tööl pärast puhkust).

Teisipäev - tõuksiga tööle 5km (18min) ja koju 5km (24min). Õhtul lisaks jalutamine u 3km. Õhtuks jäid ka jalad (ka käed?? jalatrennist :D) kangeks, aga see oli selline "hea" kangus ja ei teinud haiget.

Kolmapäev - tõuksiga tööle 5km (20min) ja koju 5km (24min).
Õhtul jõusaalis ülakeha treening uue kavaga, treener oli kohal. Soojendusega alustasin wattbike'il ( 4km 8,5min), tegin soojendusharjutus ja veidi crosstrainerit. Soojendus oli üsna pikka, sest treener jõudis alles veidi enne kella viit jõusaali.

Neljapäev - tõuksiga tööle 5km (20min) ja koju 5km (21min). Õhtul puhkasin.

Reede - tõuksiga tööle 5km (18min) ja koju 5km (23min). Õhtul puhkasin ja jõin liiga palju kohvi.

Laupäev - käisin hommikul linnas ehk jalustasin kuskil 4,3km, ülejäänud päeva lõin lulli ehk puhkasin.

Pühapäev - eesmärk oli minna Sangastesse tõukerattasprindile. Autot mul polnud, niisiis pidin bussiga sõitma Võru kanti ning sealt autoga edasi minema.
Esimene soojendus oli bussijaama minek, lendasin toast välja umbes 09.45, buss pidi väljuma kell 10. Just enne seda sadas korralikku padukat, olin keebi selga pannud, vihm jäi järgi, võtsin jälle keebi ära. Bussijaama jõudsin hästi (2km), aga suurem probleem oli bussijuhiga asju ajada, et ma tõuksi ka peale saaksin. Esialgu ma üldse ei kuulnud, mis ta ütles (tema oli bussis, mina väljas), tuli välja ja ütles, et ratas peab kotis olema... mina vaikselt ütlen, et aga alati olen nii saanud... tegin kurva näo pähe.. pomises veidi, aga lõpuks oli nõus mu ratta ikka alla panema, sest seal õnneks teiste kohvreid/kotte polnud, mida ratas võiks määrida. Kui bussist väljusin, siis ikka väga tänasin teda, lubasin, et jätan meelde, et järgmine kord on kott kaasas. Bussijaamast oli Härra vanemate juurde 3km kruusateed.
Sprint algas kell 14 Sangaste Rukkimaja ja lossi vahelisel kergliiklusteel edasi-tagasi, kokku 8km. Lastesõidud olid varem, minu arvates oli lapsi süna palju. Mehi oli äkki 10+, naisi oli 7.
Naistest võitsin minna, olin ka ainuke, kes sellega rohkem tegelenud (mõni oli aasta varem samal üritusel käinud või hoopis matkal). Mul oli väga hea meel, et läksin enda rattaga. Minek oli hea. Tee üldiselt hea, aga tagasiteel tuli üks auto kuskilt kõrvalteelt ja jäi mind lihtsalt vaatama, selle asemel, et kohe edasi sõita ja mind läbi lasta, pidin hoogu pidurdama, sest olin just langusel. Sain ajaks 21min16sek, olen rahul, keskmine kiirus 22km/h, maksimaalne oli veidi üle 30km/h (kõrgeid künkaid ei olnud). Meestesõidu võitja keskmine kiirus oli 27km/h, nii et arenguruumi veel on. Pulss oli kõrge (nagu ikka) keskmine 180, maksimaalne 193.
Auhinnaks sain kanuumatka neljale, sponsoritelt Heleni helbeid ja Tartu Milli pasta. Kanuumatk peab otimuma sel hooajal, mõtlemegi, millal meil on see vaba nädalavahetus minna ja et kellegi kaasa ka saab. Hooaeg kestab oktoobrini.

Tervise poole pealt ei kaeba, aga kimbutab peavalu ning kui metsas olen käinud, siis alaseljavalu.

Ning reklaamin ühte järgmist VÄGA ägedat üritust!


 Pole vaja vist küsida, kas ma lähen? Ürituse FB leht on SIIN.No comments: