Sunday, July 5, 2015

Trennipäevik 29.06.-05.07.2015


Kui ma veel nädal tagasi kujutasin ette, et puhkuse ajal ma muutkui liigun ringi, teen tõuksiga pikki tiire, siis oli möödunud nädalal kolm puhkepäeva ja need olid veel järjest.

Tõuks: 4x6,38km, u 1h 40min
Sörk-jooks: -
Jõud: 2x, 1h33min
Jalutamine: u 20,76 (endomondo järgi.. sinna juurde kõik lühemad otsad, mida endomondoga ei mõõtnud).
Lisaks oli tantsu, tralli, suplust, ronimist, turnimist...

Esmaspäev - ilm oli Eesti moodi suviselt soe (u + 20 C), niisiis otsustasin minna järve äärde, aga et sinna ka sport sisse tuua, siis läksin tõuksiga. Suutsin korvi kõik vajaliku ära mahutada, liikumise tegi see veidi aeglasemaks, aga sportimiseks oli hea. Kokku oli tõuksimist peaaegu 13km ja aega läks umbes 50 minutit.
Midagi muud ei meenugi.

Teisipäev - pärastlõunal tegin kodus jõusaali harjutusi ülakehale. Jalad olid kuidagi väsinud. Võtsin oma tavapärase plaani ette ka tegin kõike, mis sain, mõned lisaks. Tegemata jäid rihmad ja kumm, neid lihtsalt pole. Lisaks kõhulihased ja plank.
Lisaks sai küllaltki palju jalutatud. Jalutamine on üks asi, mida ma käesoleva töö juures igatsen (või siis seda, et õhtuti ma ei jõua eriti jalutama minna... aga kui nädalas oli 4-5 vaba päeva, siis sai nädala jooksul ikka üsna palju jalutatud). Õhtul jalutasin Härraga.

Kolmapäev - hommikul kiire jalutuskäik linna ja koju, pärastlõunal kodune jõusaal alakehale. Tegema jäi jalapress, aga kükid olid kavas olemas. Lisaks tegin kõhule ja väike plank otsa. Võttis ikka üsna läbi ja sääred andsid järgmisel päeval kergelt tunda (soojendus oli kesine).
Hiljem jalutasin veel.

Neljapäev - puhkasin, müttasime liivas, käisime treppidest korduvalt ja korduvalt üles-alla.

Reede - puhkasin, jalutasime Narvas ja Narva-Jõesuus, käisime meres ujumas (loe: lainetega võitlemas). Lisaks proovisin kiikingut, aga kahjuks jäid veidi puudu, et ma üle oleks saanud... Esialgu oli kõik hästi, aga mida suuremaks läks hoog, seda kiiremaks ka läks, kui tagant tulles oli kükk-ja-püsti õigel ajal, siis eest taha minnes läks see rütm segi, lisaks hoidsin keha vahepeal liiga kaugel... ja nii saigi jõud otsa enne kui oleksin üle võlli saanud. instruktor-noormehe sõnul sain naistest kõige lähemale. Oleksin soovinud hiljem tagasi minna, aga aeg sai otsa (ja seal oli kogu aeg järjekord, see turvaline sidumine võttis hoopis kauem aega kui kiiking ise). Lisaks olid mul käed väga ebamugavalt, randmete juurest pidi ju tugevalt kinni olema, aga randmed on mul teadagi tugevad, aga hellad, esialgu soonis parema käe täitsa kinni ja liigutada pea ei saanudki (aga kinni oli vaja ikkagi hoida), võtsime selle uuetsi lahti, sain randmele pehmenduse ja saime turvasõlme ka kuidagi peale, aga oli üsna ebamugav (mul on käelabad ikka üsna suured võrreldes keskmise naisega). Järgmine probleem tekkis siis, kui oli vaja mind sealt alla saada... siis ei saanud vasaku kätt ikka väga pikalt sealt kätte.
Pärast kiikumist läksin ma väiksele ronimisrajale, mis oli 5m kõrgusel mändide küljes. Ühtegi tühja pilti mul sellest paraku pole. Algas ronimisega (nagu Batman ühe viimaste piltide peal), seejärel laudadelt minek (palud läksid püsti ja hoidsin kätega turvatrossist kinni, tegelikult pidi minema neljakäpukil), siis oli vaja ühelt puult teisele saada (nööridest oli X), seejärel oli väike tasakaaluharjutus nööriga teisele puule (ühele astud, teisest hoiad kinni), seejärel rippusid pulgad ja pidi mööda neid minema, lõppes väikese õhusõiduga. See oli vahva.
Aga laupäev ja pühapäev nii vahva ei ole. Kõik käelihased on valusad, lisaks õlapiirkond, lihased abaluude juurde. Ma isa kahtlustan pigem kiikingut, aga võib-olla kogu puhkus kokku?

Laupäev - valutasin lihaseid, puhkasin, korjasin maasikaid.

Pühapäev - täna käisin sarnaselt esmaspäevaga Rahingel ujumas ning läksin sinna ikka tõuksiga. Kilometraaž taaskord peaaegu 13km ja kokku pea 50 minutit.
Mõttes oli õhtul sörkima minna, aga ma olen selleks liiga punane.


Reede õhtul panime treeneriga õhtusöögilauas ka mõne nädala treeningkava paika. Tegi selle ümber, et saaksin seda kodus teha (loodan, et kui alustan, siis on mul lisaks kriipsujukudele paberil ka kõik veel meeles.. muidu pean veel youtube's surfama hakkama). Lisaks sain hoiatavad sõnad, et neljandal kuul läheb korralikult jõutrenniks (hetkel siis 3. kuu). Ta ise läheb augustist puhkama, niisiis on plaan vaja veel juuli lõpus paika panna, kui ma ise tagasi tööl olen.

Vaatame, mida toob uus nädal. Tahaks ikka mõnele hommikujooksule minna, aga möödunud nädalal ei jõudnud (üks hommik pesin ju hoopis aknaid ja neljap hommikul oli mul ka äratus kella 7 ajal, et sörkima minna, aga ma valisin une).


No comments: