Friday, July 17, 2015

Vahepealsed puhkuse päevad

XII
Asjad olid pakitud. Hommikul saatsin Härra tööle, tegin enda trenni ära ning alustasin sõitu Põlva suunas. Ilm oli kahtlane, kohati sadas vihma. Aga sihtpunkti jõudes enam ei sadanud. Olin taaskord töökaaslase maakodu juures, kus korjasin Virumaale maasikaid. Kuigi vihm oli teinud omatöö, siis maasikad olid endiselt suured ja ilusad, marju pidi lihtsalt hoolikamalt valima. Seejärel sõitsin tagasi Tartu poole ning kuna Härra oli kodus, siis jõin kohvi kodus (mitte ei ostnud Statoilist). Edasi sõitsin Virumaa suunas, tegin vahepeatuse Rakveres. Õhtul käisin Viitnal kohvitamas (sinna läksin tõuksiga).

XIII
Toimus Võsul Südasuve Maraton. Maratoonlased startisid juba kell 9, mina sõin sel ajal alles hommikust. Ilm oli jahedapoolsem. Mina jõudsin Võsule veidi enne kella 10. Stardimaterjali sain kätte, jalutasin mõne kilomeetri asula vahel. tuttavaid ei näinud. Distantsi läbisin rahulikult, lõpuspurdi siiski tegin. Luurasin, et turul müüdi kukeseeni 10 eurot liiter (õde aeg-ajalt korjab ja müüb neid kohalikus kaubanduses, talle pakuti 10 eurot kilogramm, teate palju ühes liitris seeni on?). Kodus sain sauna. Seejärel käisin Palmses Savikojas kruuse tegemas. Ja õhtul läksin juba 9 aeg voodisse (magama jäin ilmselt enne õepoega).

Palmses.

Palmses.

XIV
Hommikul käisin õe ja emaga soos murakal. Murakaid sain umbes kaks liitrit, mustikaid ka veidi. Mustikaid oli vähe, ütleks, et murakaid ka. Mustikaid otsin edaspidi Lõuna-Eestist. Hiljem käisin taaskord Savikojas (ikka tõuksiga, et jalgadelt see kangus ära saada). Lisaks jalustasin klassiõega, kes väga lähedal elab. Õdedega käisime kohalikus kaubamajas (kaltsukas).

Murakad.

XV
Kohe ei teadnud, mida peale hakata. Uurisin välja ühe numbri, helistasin ning üsna varsti sõitsin autoga Kadrina suunas. Juttu jätkus kauemaks... oleks veel väga kauaks jätkunud, aga õhtul oli plaanis veel sõbrannadega kohvitada, niisiis hakkasin end ikka kodu poole sättima. Koju läksin Vohnja ja Loobu kaudu ning lankidel tegin peatust, et korjata metsmaasikaid. Suurem korje oli kõik juba ära tehtud, aga ma ikka korjasin. Vahepeal selgus, et kohvitamisest ei tule enam midagi välja, niisiis läksin järgmise langi juurde ja korjasin edasi. Maal on sügavkülmas mul enda riiul, kuhu ma siis kõik panin (ikka ilma suhkruta, toormoosi ei hakanud ka tegema). Õhtul käisin veel sörkimas.

Metsmaasikad.
XVI
Hommikul käisin Haljalas värsket kartulit ostmas ning siis läksin Härrale rongi vastu (Tapale). Taaskord korjasime veidi metsmaasikaid. Seejärel läksime Arturi šašlõkibaari sööma - olen nii kaua seal lähedal elanud, aga söömas polnud seal kordagi käinud. Šašlõkk oli maitsev. Kõrvalolevalt langilt korjasime taaskord maasikaid (riigimets).
Maal oli projekt nimega "kassimaja". Koertele väga meeldivad kassid, eriti neid taga ajada. Niisiis oli vaja ehitada kassidele koht, kuhu koer ei pääse, aga et nad ise ikka päikesevalgust näeksid. Taaskasutus ehk materjalideks olid euroalused.
Pärastlõunal pidasime õepoja sünnipäeva. Suur poiss juba. Õhtul sõitsime tagasi Tartusse.

Talle väga meeldib tiigis (mudases) ujuda.

Aiamaalt võttis toika ära.Pisikesed kiisud.

XVII
Hommikul käisin juuksuris ja seejärel läksime Viljandisse. Ilus plaan oli jalutada, süüa ja veidi järve ääres olla.  Esimene osa läks hästi, aga siis tulid pilved ja hakkas sadama. Lõunasöögiks oli meil taaskord šašlõkk.

Viljandis.

Viljandis.

XVIII
Härra läks maale. Mina jäin linna. Lõuna ajal tuli sõbranna külla. Jalutasime veidi. Pärast söömist läksime järve äärde (saime seal umbes 30 min olla, siis pilvitas), käisime Vasulas, olime kodus.

No comments: