Sunday, August 9, 2015

Trennipäevik 03.08.-09.08.2015

NB: esmaspäeval on 19,5min mitte km

Käesoleva aasta 32. nädal oli lihasvalu rohke, mis tõttu oligi nädal selline nagu oli. 

Esmaspäev - tegu oli ainsa päevaga, kui ma pärast või keset tööpäeva kuskile ei kiirustanud ja seetõttu saingi tööle minna tõuksiga - 5km (19,5min) + 7,3km (32min), pulsivööd ei kandnud. 
Pärast tööpäeva lippasin kohe jõusaali alakeha trenni tegema. Soojenduse tegin wattbike'il (u 3km), trenn ise võttis aega kuskil 70min. Kavas oli juures kaks harjutust, mida ma möödunud nädalatel ei teinud, lisaks oli 4 seeriat (+ mõnel harjutusel soojendusseeria). Trenn oli mõnus ja väsitav. 
Kuna ma läksin tõuksiga koju, siis venitama ei hakanud, tõuksimine on lõdvestus... aga ma ei venitanud ka kodus ja see oli viga

Teisipäev ja kolmapäev - puhkepäevad (külastasin töötervishoiuarsti ja hambaarsti). Lihased andsid kergelt öeldes tunda, kolmapäev oli hullem kui teisipäev. Lükkasin selle sinna auku, et venitus jäi tegemata ja kava oli pikem kui möödunud nädalatel.

Neljapäev - jalalihased olid endised hellad, kuid õnneks oli ülakeha treeningu päev, sedagi oli 4 seeriat, aga ajaliselt oli mul tuli takus, niisiis pidin kõike üsna hea tempoga tegema, et jõuaks tunniga valmis. Jõudsin. Soojenduse tegin crosstraineril. Hiljem veidi jalutamist. 

Reede - töökoha spordipäev, mis sel aastal oli Palu puhkekeskuses. Taaskord tulid ikka võistkonnad ja indivudaalalasid eraldi arvestuses lõpuks polnudki ehk oli näiteks hüppenööriga hüppamine ja igast võistkonnast sai osaleda 5 inimest, kelle tulemused liideti kokku. Koht oli ilus, ilm suurepärane (tere randid). Kahju, et ma ujumisriideid kaasa ei võtnud. Mina osalesin jalgpallis (mida mängiti suure punase fitnesspalliga), sellise palavusega väsitas ikka korralikult. Viimases mängus sain palliga korraliku obaduse paremale silma alla.. see oli valus ja pikalt väga punane, hetkel endiselt punane ja sinikat veel ei paista. Lisaks proovisin vibu lasta, aga tehnikat ei õpetatud... ja eriti see välja ei tulnud. Tegin plankingut - mulle meeldis, et sel korral olid reeglid paigas, ei tohtinud olla mingit nihelemist, kannad pidid koos olema... polnud ammu teinud ja seetõttu jäin 2minutiga rahule. Hüppasin hüppenööriga - kuna sai katsetatud ka seda, kas see ikka hüppeid kokku loeb, siis sain enne võitslemist piisavalt hüpata... ja võistluse ajal läks mitu korda segamini. Hiljem keeldus hüppenöör ka koostööst ja korraldajad pidi ise lugema hakkama. 
Kõige lõpuks osalesin teatevõistluses, kus tegin kotijooksu. Oi, see oli raske ja distants oli pikk, aga hüppasin väga tublisti. Vahepeal sõitsime ka vesirattaga ja mu jalad olid niiii valusad ja väsinud. 

Laupäev - taaskord puhkepäev, jalad olid veel valusamad ja hellemad kui möödunud nädalapäevadel. Jalgpalli ajal oli ka veidi hüppeliigesele liiga teinud, aga ei miskit hullu. Vasaku puusa juurest valus, aga mitte liiges vaid lihas. Niisiis oli ringi liikumine üsna raske. Läksin üsna mitmeks tunniks Rahingele päikest nautima ja puhkama (ehk lugema). Ja õhtul lõpetasin raamatu "Eleanor & Park" (Rainbow Rowell) (jah, olen endiselt noortekate peal). 

Pühapäev - jalad teevad juba koostööd, aga mingid punktid on endiselt... valusad. Niisiis otsustasin ikka tõuksima minna - saab jalad lahti ja tuju rõõmsaks. Ja tõesti - tõuksimisel polnud mingit probleemi (va see üks koht, kus veidi komistasin ja vasak hüppeliiges sai haiget ja näos oli korralik valugrimass). Esialgu oli plaan ikka korraliku hooga minna, aga selgus, et esirehv on üsna tühi ja see võttis tempot korralikult alla, lootsin, et saan Premium 7 juures rehvi õhku juurde panna, aga see oli seal raha eest ja mul polnud ühtegi münti-senti kaasas. Tegin plaani ümber ja kulgesin rahulikult edasi. Vahepeal tulid mõned kiiremad lõigud, aga tagasi linna jõudes läks tempo ikka väga alla. Tegin lisaringi ja käisin Veeriku Olerexis - esimest korda sain ise selle õhu rehvi! Juhuuu.
Tõuksimine: 24,4 km 1h33min avg 143, max 185 (väike kiirendus:D). 
See oli soojendus järgmise nädala krossiks!

No comments: