Sunday, August 23, 2015

Trennipäevik 17.08.-23.08.2015


Tegelikult tegu puhkenädalaga...

Esmaspäev - veel pühapäeva õhtul mõtlesin, et lähen tõuksiga tööle, aga hommikul sain aru, et vajan puhkust. Sääred olid kanged, liikumist ei sega, aga lihased valulikud ja pinges. Määrisin neid hommikul isegi hobusesalviga. Mul oli mõttes ka trenn edasi lükata, aga kava vaadates selgus, et on puhkenädal ja otsustasin selle ikka ära teha.
Pärast tööpäeva jõusaalis treening alakehale. Soojenduseks oli crosstrainer, kuigi säärtele mõeldes oleksin eelistanud wattbike'i. Samuti ei saanud esimesena teha kükke, niisiis pidin alustama teises harjutusteblokist, seejärel kükid ja siis kolmas blokk. Võtsin hästi rahuliku tempo. Plaanis oli vaid 2 seeriat (va astumised pingile, mida on alati 5), aga kui kava lõppu hakkasin jõudma, siis avastasin, et 5. nädalal on lisaharjutused. Lisaks olid 20 kükist üleshüpet +  16kg sangpommiga svingimised ja 3 seeriat. Ilmselt pidin seda viimas ka 20x tegema, aga ausalt, ma ei jõudnud (tegin 12 + 14 + 12). Trenni lõpuks olin kutu. Ja kuigi alguses arvasin, et aega kulub vähe, siis läks ikka parasjagu. Lõpus üritasin sääri rullida, aga pean selle jaoks enne youtube'is uurimistööd tegema.

Teisipäev - nädal kujunes selliseks, et ülakeha jõusaalitreening tuli teha juba nädala teisel päeval. Minu rõõmuks ei olnud lisaharjutusi, niisiis oli vaid 2 seeriat. Olek oli veidi väsinud, kuid trenn iseenesest hea ja üleliia ei kurnanud. Soojenduseks tegin crosstrainerit, lõppu tegin plankingut ja venitused. Aega läks tunduvalt vähem - 50 minutit.

Kolmapäev - puhkasin.

Neljapäev - oli Tartu Suvejooks. Varasemalt olen osalenud 10km distantsil, aga sel aastal tegin väga õige valiku, kui oma olematu jooksutrenniga valisin distantsiks vaid 5km. Lisaks tahtsin ma endale ka särki ja selle sai vaid 5km või poolmaratoni distantsil. Enne seda polnud ma nädalaid jooksma-sörkima jõudnud, niisiis erilist ettevalmistust ei olnud, aga alati olin ju käinud, ei saanud ka sel aastal minemata jätta. Ilm oli suviselt palav ja oleks võinud valida päris lühikese dressi. Polnud mul kaasas prille ega mütsi. Rada oli iseenesest hea. Aga terve jooks  oli tohutult palav olla. Mul oli hea meel, et ma mingit pikemat distantsi ei valinud. Jooksin... ehm sörkisin? rahulikus tempos ja keskmise pulsi sain seetõttu 158x', maksimaalne oli 191x'. Aega läks ka piisavalt - 35min59.9sek distantsi pikkus oli 5,4km. Viimased kilomeetrid (nagu see oleks mingi ilmatuma pikk maa olnud) hoidsin ühe neiuga sama tempot, ma ei ole kindel kui pikalt, aga hea oli tunda, et tal oli minust abi... kui oli 5km silt ära olnud, siis jätkasin pikkade ja kiirete sammudega, tema hõikas mulle veel "aitäh" järele, seda oli hea kuulda, üritasin tagasi vaadata ja naeratada, aga sel hetkel ei olnud see võib-olla eriti naeratuse moodi, sest mul oli niiii metsikult palav...
Esialgu oli hiljem plaanis tõuksida, aga koju jõudes olin ma kutu ja ainult lebotasin...

Reede - puhkasin ja rändasin autoga Pärnumaale (üle 3h sõitu).

Laupäeval - müttasin metsas (käisin mustikal) ja "rohisin" aiamaad... ehk seda osa, mida pole sel aastal peenardeks kasutatud... ehm.. umbrohtu oli palju ja ma olin ise pärast ka täiesti mullane... aga kõike ei jõudnudki valmis. Väga väsitav oli. Käed väsisid haaramisest ära ja olid tänagi valusad (ehk tegin veidi liigestele liiga).

Pühapäev - uuesti 3h autosõitu ja õhtupoolikul tegin tõuksiga aeroobset trenni - 24,5km 1h27min, keskmine pulss tagasihoidlikult 129, maksimaalne 162x'. Sõitsin üsna linnaäärest, aga tervele liinale siiski tiiru peale ei teinud, väsisin enne ära.
Hiljem jalutamine 5km.Nüüd aga üsna väsinud ka kell ka palju, uneaeg. Tahtsin selle täna ära kirjutada, sest homme sõidan jälle linnast välja ja arvutit ei kavatse kaasa tirida.
Järgmised nädala trennipäevikud tulevad aga alles 9.september (umbes), sest vahepeal lähme me väikesele puhkusreisile ja kuigi ma tõsiselt loodan ka trenni jõuda, siis kirjutamisplaane selleks ajaks pole (arvutit ei võta kaasa ka).

NB: tervis jälle korras... homseks liigesed ka korras.

No comments: