Thursday, September 10, 2015

Tagasi armsas kodus

Kuigi iseenesest on väga tore olla lihtsalt kodus ja toimetada, siis mõned tõrvatilgad meepotti lendavad. Näiteks alates laupäevast valutab mul jälle üks hammas. Ma ei tea, mis ajast mul need hambad nii kehvaks läksid. Sain täna arstile aja ja käisin ära. Seis on üsna nutune. Aga minu jaoks tundub asi veel nutusem, sest ma olen üsna kindel, et probleem on kahes hambas. Arsti juures ei saanud ma enam aru kumb hammas rohkem valutab (võtan ka regulaarselt valuvaigisteid), aga hetkel on hambaid kokku pannes valu selles hambas, mida täna lahti ei võetud. Ega mul muud polegi teha, kui võtta veidi rohtu ja vaadata, kuhu see viib, vajadusel helistan esmaspäeval uuesti. Teiseks selgus, et autol on vähemalt üks tuli läbi. Käisin poes, ostsin pirni, Härra hakkas vahetama. Selgus, et meie ei saagi seda vahetatud, sest see on valest kohast läbi läinud ja veidi sinna lüliti sisse sulanud. Ehk kodus me seda vahetada ei saanud. Kuna tööpäev ei olnud läbi, siis sõitsin sinna töökotta, kus ma ikka autoga käin. Asi sai korda. Aga lisaks selgub, et kuskile kaob ka jahutusvedelik.. aga kuhu, seda ei tea. Käisin seal vähem kui kuu tagasi ja siis lisati ka jahutusvedelikku. Ja nüüd taas kadunud. Nähtavat leket ei ole. Eks ma siis ostan endale ühe kanistri seda autosse ja valan vajadusel ise ka juurde. 
Ehk ma käin liiga tihti hambaarstil ja autoga töökojas. Liiga tihti. 

Aga eile käisin näiteks sõbrannadega kinos. Cinamonis oli naistekas ja filmiks oli "Ricki - rockstaarist ema". Veidi teistsugune film, meile meeldis. Mina polnud ammu ka komöödiat vaadanud. Ja juba homsest on kinos "Labürindijooksja: Põlenud katsed". Kavatseme seda vaatama minna, aga ei tea millal. Lisaks käisin raamatukogus ja tunnen end endiselt 10 aastat nooremana. Leidsin ka need roosad raamatud, millest enne puhkust rääkisin. Tegu on Sweet Valley High sarjaga. 
Täna kohvitasin ja jutustasin sõbrannaga Suminas, kus ma polnud varem käinudki. Lisaks sõin brokkoli-juustusuppi, mis oli väga hea (tahket toitu ei saa närida). Astusin läbi Kalevi kommipoest, sest seal on šokolaad. Ise ma šokolaadi ei söö, aga tõin Härrale ja ostsin varuks töökaaslastele, sest kindlasti on tulemas sünnipäevasid. Lisaks sain täna kätte maastikule ja kruusa-metsateedele mõeldud tõukerattaga! Ei, ma ei ostnud seda, laenutan vaid mõneks ajaks, sest järgmisel pühapäeval lähen Tartu Rattamaratoni lühemale distantsile. Tuleval nädalavahetusel üritan sellega veidi metsateedel ringi vurada. 

Ja Tartusse on jõunud sügis. See on sügise lõhn!

No comments: