Sunday, September 13, 2015

Trennipäevik 07.09.-13.09.2015


Veidi kesine nädal..

Esmaspäev - viimane päev Türgis, võtsime puhkusest viimast ja trennisaali ma ei roninud. Õhtul käisime veel "turul" ehk sellest ka see jalutamine (2,8km) väga palavas.
Ujusime ka.

Teisipäev - kõik läks kojutuleku peale, puhkuseks seda ei nimeta, sest öine uni oli vähene, lennukis ebamugav, vasak põlv tegi kohutavat valu. Küll oli hea koju jõuda. Konkreetset jalutamist tuli 2km koos kohvritega.

Kolmapäev - olin võtnud endale plaani tööle jõusaali minna, küll aga sain oma tegemistega täpselt nii valmis, et jõudsin töö juurde veidi enne kella 12 ja nii sattusin täpselt trenni. Paraku on selliseid lõunaseid trennitajaid üsna väheks jäänud ja nii olimegi kahekesi + treener. Tegime ringtreeningut. Soojenduse tegin cross traineril (u 5min), pärast venitasin. Lisaks tuli kokku pea 4,5km jalutamist.

Ringtreening (kuna meid vaid 2 oli, siis ringi me seda trenni ei teinud :D) 4 ringi:

  • lõuatõmbed 8x(?).. mind aitas veidi üks kumm, kus üks jalg sees oli ;)
  • kõhulihased 20x
  • diagonaalis väljaaste ette 12kg sangpomm käes, teine jalg juurde, kükk ja üles tulles raskus üles
  • üks masin seljale ja kätele 12x
  • toeng ühe käega madalal pingil ning teine käsi tõstis hantlit (mille raskust ei mäleta) 12x käest
  • alates puusadest kõhuli pingil, kätega hoida kinni, tõsta jalad üles, keerata kannad sissepoole ja kiiresti neid 3x kokku viia, rahulikult jalad lahku ja alla.. 20x
  • swingimine 12kg 12x

Neljapäeva - jalutasin veidi linnas (6,5km) ja sain kätte tõuksi, mida laenutan siis maratoni läbimiseks. Tegin siis sellega ka 5km tiiru (2min), et veidi tõukamise liigutust meelde tuletada. 
Pilt kickbike.com lehelt
Midagi sellist see on. Sobib hästi kruusateedele ja metsateedele. Rehv on veel laiem, kui selell, mis pildil, Veidi harjumatu... jalatugi veidi kõrgem, kiirus kuidagi väiksem... aga mul veel aega harjuda. Aitäh Tõukeratas.com tõukerattapoele, kes seda mulle laenutab!

Reede - käisin koolitusel ja olin pikalt autoroolis ehkl puhkepäev

Laupäev - olin tõuksi endaga Virumaale kaasa võtnud ja nii läksin lõuna paiku sellega metsa müttama, ikka nendele karjääriteedele, kus ma muidu sörkimas olen käinud.Mõned kilomeetrid sõitsin ka asfaltteel ja ratas ei läinud sugugi nii hästi edasi (või on minul puhkus oma töö teinud). Metsas tegin pöördeid, mida ma varem polnud teinud, ja mingil hetkel oli tee väga sammaldunud ja mul polnud aimugi, kus ma olen, aga ma läksin ikka edasi. Õigesti tegin, sest lõpuks jõudsin ikka tuttavasse kohta välja. Distants tuli küll lühem, kui olin esialgu planeerinud, aga võttis ikka päris läbi.
Tõuksimine metas 14,28km 1h5min. 

Pühapäev - alates eilsest õhtust valutab vasak alakõht minule teadmata põhjusel. Hambavalu tõttu olen ma ikka valuvaigistit võtnud, aga vot sellele piirkonnale pole see mõjunud. Olen veidi nõutu, aga täna ma EMO poole lippama ei hakka. Lisaks sõitsin Tartusse tagasi. Puhkepäevaks seda ei nimeta, sest kui pidevalt on mingid valuhaistingud, siis organism ei puhka.


Juba järgmisel pühapäeval on Tartu Maratoni Kuubiku üritus Tartu Rattamaraton. Millegi pärast teeb inimestele nalja, et ma sinna tõukerattaga lähen. Minule see küll naljakas ei tundu... viimastel aastatel ons eal alati tõukerattureid olnud. Ja ma lähen seda nautima (kui vihma liiga palju kaela ei saja). Aga seetõttu ongi jõusaali õigetest treeningutest veel selline paus sees. Pidasin treeneriga nõu (ta läheb ka rattamaratonile!) ja leppisime kokku, et teen sellise puhkenädala (2-3 seeriat), sest minu puhkusega on vahe jäänud ning tuleva võistlusega ei tahaks liiga teha, lihased peavad ka ära paastuma. Muidu oleks mul vist mingi viie seeria nädal ja kui pole vahepeal 2 nädalat neid harjutusi teinud, siis ilmselt oleks kohal ka lihasvalu. 
Homme ja ülehomme on mul aga kesklinnas koolitus. Ma ei tea, kas ühel õhtul lähen pärast töö juurde trenni või mis ma teen... või jätan trennid kolmapäevaks ja neljapäevaks?

No comments: