Sunday, September 20, 2015

Trennipäevik 14.09.-20.09.2015 ja Tartu Rattamaraton


Nädala algus sai planeeritud väga rahulik. Üldiselt olen terve nädal tervisega veidi hädas. Suuremalt jaolt on mind igapäevaselt saatnud see vasakus alakõhus pesitsev valu. Käisin esmaspäeval isegi Kliinikumist läbi, saadeti kohe sinna G korpuse poole, aga  sealt oli kõik korras. Vahepeal oleks endal ka põiepõletiku diganoosinud (kuigi mul pole midagi peale selle valu), aga perearst kutsus mu reedel vastuvõtule, katsus, tegi veel proove... palpatsioonil valulik, muidu ka valutab, aga näidud kõik korras. Luges mulle sõnad peale, millal ma EMOsse pean minema ja määras mulle UH, kuhu lähen teisipäeval. Viimastel päevadel pole valu enam nii tugev, et tahaksin valuvaigistit võtta, aga alles on see ikka (no ja valuvaigisti ei mõju ka).
Aga nüüd ka trennidest,

Esmaspäev - oli üks hullemaid valutamise päevasid, aga käisin kesklinnas koolitusel ja seetõttu sai veidi samme kogutud. Kokku jalutasin 6,1km. 

Teisipäev - päeval oli taaskord koolitusel ja sain jalutada sinna ja koju (kokku 3,5km), aga õhtul oli tunne, et peaks midagi veel tegema ja läksin sörkima. Sörkisin tõesti väga-väga aeglaselt 6km (53min, keskmine pulss 149x').

Kolmapäev - pärast tööpäeva läksin Sõbrantsiga jõusaali, pidime minu alakeha kava tegema, aga sattusime ringtreeningusse ja tegime hoopis seda. Soojenduseks tegin sõudmist 1km (veidi alla 5minutit), lõpus vist venitasin ka.
Ringtreening (3 ringi):

  • swingimine 16x (2 ringi 16kg, viimane 12kg)
  • burpee bosuga (ehk siis toetasin kätega bosule, mis oli tagurpidi, kätekõverdust ei saa endiselt teha ja ei teinudki, lisaks tõstsin vahepeal bosu ka pea kohale) 10-12x
  • TRX ühe käega külg + sirutus.. kordusi ei mäleta
  • kükk + üles 16x (esimene ring 10kg ketas, edasi äkki 8kg sangpomm?)
  • rinnalt surumine (esialgu 10kg, siis vist 8kg)
  • niks + väljaaste kõrvale (raskuseta)
  • rippes jalgade tõstmine
Neljapäev - jälle jõusaali, juhtus selline nädal  Sõbrants oli kaasas, tegime minu ülakeha kava. Soojenduseks tegin taaskord 1km sõudmist (veidi alla 5minuti). Venitasin ka.

Reede - puhkepäev, aga õhtul sai jalutatud peaaegu 3km sünnipäevale.

Laupäev - veidi pärast südaööd jalutasin juba 3km koju ja hommikul käisin kiirel sammul turul (3,2km). Päeval olin õe juures talgupäeval ja korjasin puude alt palju õunu (ehk sai palju kükitatud ja alaseljale harjutusi tehtud) ja veidi jõudsin osaleda  puude ladumises (ehk meil oli käest kätte puude andmine). Koju jõudes oli kõiksugu plaane, aga mina jäin hoopis magama. Hiljem sai veel poeskäigu tõttu jalutada 2,9km

Pühapäev - ehk täna toimus 18. Tartu Rattamaraton. Kell 10 hommikul starditi pikale distantsile (89km) ja kell 13, kui kui massiliselt lõpetati pikemat distantsi, startisid lühema (40km) distantsil osalejad ja mina olin ka nende hulgas.. tõukerattaga!

Otepääle sain eribussiga, mis pidi startima pool 11, aga buss täitus varem ja läksime varem. Niisiis olin üsna vara Otepääl, jalutasin veidi ringi, tegin pilti kollasest aknast ja palusin ühel noormehel ka endast pilti teha (kes oli veidi õnnetu, sest läks pikemalt distantsile, aga tehnika vedas alt, katkestas üsna ruttu ja pidi siis osalema lühemal, vahepeal sai ratta ka korda). Tõuksi sain kätte kella 12 ajal. See ei olnud päris see, millega ma möödunud nädalavahetusel harjutasin, see oli parem Cross max. Tegelikult sama, mis oli krossil, aga vastavalt minu soovile oli jalatugi madal ja lenks ka madal. Minek oli hea. Tõukeratturitega tegime veel ühispildi, kaks olid juba pikale distantsile läinud, kokku oli meid 9 või 10 (sh 2 naisterahvast). Väge äge seltskond!
Minu jaoks oli see esimene rattamaraton, niisiis oli ka minu stardinumber selline kaugem ja algas seal 65XX.
Start tuli üsna ruttu. Ma ei osanudki midagi oodata. Veidi olin ka närvis, sest ikkagi esimene selline üritus sellise rattaga. Nädala alguses pelgasin, et kui nüüd terve see nädal veel vihma sajab (nagu ilmateade lubas), siis ma jäängi sinna rajale. Aga ilm oli suurepärane, polnud ka eilset suurt tuult. Minul polnud riietuses vaja mingeid erilisi rattapükse, sest pehmendust pole vaja, kui sadulat ei ole. Panin tavalised trennipüksid (pikkuselt veidi üle põlve), esialgu oli mul üks mõnus termopluus ja selle peal rattapluus, aga kui juba seistes väga palav hakkas, siis koorisin selle alumise kihi ära. See oli igati õige otsus, sest palav oli ikkagi. Pluusi taskutesse panin veepudeli värskaga, mõned kommid, mida oli jagatud, veidi rosinad, snickersi (:D). Juuksed olid patsis, mille mulle Härra hommikul tegi (ja ta väga ei kurtnudki mu pooltuka üle, mis ikka veel liiga lühike on). Jala otsa spordisokid ja jalga tavalised trennijalanõud (vanad jooksuajalanõud).
(ma vaatan praegu ETV2st seda rattamaratoni saadet... küll nad alles kihutavad seal :D).
Aga veidi siis sõidust ka. Üle stardijoone sain 1,5 minutiga. Ja esimesed 10km oli küllaltki raske. Mitte sellepärast, et ma ei oleks jõudnud tõugata, aga rahvast oli nii palju, et pidevalt oli üks ummik. Ummik oli mäest üles minnes ja mäest alla minnes ja kõikide kitsaste kohtade peal ja seal, kus oli veidi porine. Oh, üsna närvi ajas. Sai vaevalt hoo sisse, kui pidin jälle pidurdama. Mingi kilomeeter oli mul isegi üle 7 minuti ja siis ma küll mõtlesin, et sinna ma jäängi. Aga pärast esimesed teeninduspunkti läks palju mõnusamaks, rahvast jäi vähemaks (kõik läksid mööda :D), aga üsna pea saime pikema distantsi sportlastega kokku. Üldiselt oli rada väga hea. Olid ka mõned porised kohad, aga midagi väga hullu ei olnud, need, kes eelmine aasta käisid, ütlesid, et siis oli kuivem. Vahepeal oli kuskil heinamaal üsna libe, aga enne mind oli sealt ka väga palju rattureid läbi läinud.
Minu arvates läksid hiljem kilomeetrid väga ruttu. Mõnus oli sõita. Kui küngas oli järsk, siis hüppasin maha ja tegin mõne jooksusammu ja kiirkõnni (sest tõuksiga sõites väsitad end muidu mõttetult ära, kui väikeste sammudega üles tipid). Ja sain ka palju häid sõnu, eks ikka selle tõukeratta tõttu. Nii hea oli kuulda! On veel inimesi, kes vaatavad seda kummaliselt.
Mina lõpetasin igati positiivselt. Ise mõtlesin vaikselt, et vast ikka 3tunniga sõidan ära, aga mul jäi aega piisavalt üle.
Sain medali kaela, sain oma koti kätte, lasin ratta ära pesta, viisin ratta hoidlasse ja otsisin sõbrad toidualalt üles. Hiljem tegime veel pilti, saime oma diplomid kätte ja siis sammusin juba bussi poole, et sellega tagasi sõita.
Keskmiseks pulsiks näitab küll 162x, aga see oli tegelikult vist veidi kõrgem, sest vahepeal oli pulss kadunud, paraku ma ei tea kui kaua.
Ja muud ei oskagi öelda. Nüüd väike taastumine. Homme trenni ei tee.
Mis järgmiseks tõuksiga? Kevadel (29.05.2016)on 35. Tartu Rattaralli, mille lühemale (65km) distantsile tahaksin minna.

No comments: