Sunday, October 11, 2015

Nv plaanid ja tegelikkus

Terve nädala ootasin nädalavahetust, et saaks südamest puhata ja ei midagi teha. Aga et seda eelnevat nautida, oli plaanis enne elamise koristamine. Sellega ma ka reedel koju jõudes kohe alustasin, kuid ometi ei läinud see nii libedalt nagu tavaliselt. Küürisin mõnes kohas, aga üsna pea andis käsi märku, et "lõpeta ära, kui sa homme ka veel idagi teha tahad". Päris kohe ei lõpetanud.. ja ai - valus oli. Magamistoas oli lambipirn läbi läinud (seitsme aastajooksul me seda vahetanud ei ole) ja kuna väike lamp annab väga vähe valgust, siis jäi selle koristamisega reedel nagu jäi. Asuasin hoopis suure riidekapi kallale, aga seegi osutus keeruliseks, sest järgmine lambipirn andis otsad (seda pole vist kordagi vahetatud). Ja lõpuks väsisin ära. Panin aga arvutist "Chasing life" mängima ja asusin seda vaatama. Aga samal ajal sorteerisin arvutis fotosid ja kustutasin-kustutasin tuhandeid pilte. Magama läksin pärast keskööd ja ärkasin kell 10. 
Kuigi mul oli plaanis mõnusalt magada, siis tekkis juba kell 10 tunne, et nüüd ongi terve päev mööda läinud ja ma ei olegi mitte midagi teinud. Keeruline - tahaks nagu puhata, aga kui kaua voodis vedeleda, siis ei jõua tegemiste valmis. Vaatasin ilmateadet ja sain aru, et väljas on lausa jäine, sellele vaatamata otsustasin linna jalutada (see oli ka mu plaanides). Jõudsin isegi Eedenisse, kuhu ma väga harva satun, aga seal juhtus olema mingi moeturg, niisiis oli palju sagimist ja lärmi. Küll aga leidsin ühest loodustoodete poest Mirra hambapasta, mis mul just otsa oli saanud (kasutan seda pärast lõunasööki). Edasi käisin Zeppelini Maximas, sest tahtsin sarapuupähkleid. Sel korral vedas, kõik ei olnudki otsas. Jalutasin ka Taskust läbi, aga seal oli mingi toiduproovimise festival vms, niisiis oli seal taas liiga palju inimesi ja liiga palju lärmi. Kaubamajast ma läbi ei läinud. Koduteele jäi veel Humana, kuid sealt ei ostnud midagi. Kodus tegin möödunud päeva ahjuprae soojaks, jätkasin veidi koristamisega magamistoas ja sain aru, et sellise külmaga ma sporti küll ei tee. Vahepeal töötas veel pesumasin. Mina juba vaatasin arvutis järgmist sarja - "Twisted" - ei midagi erilist, aga kuna suvepuhkuse ajal sattusin seda kuskilt poole pealt vaatama, siis palusin Härrat, et ta mulle terve sarja tõmbaks ja eile vaatasin üle poole ära. Samal ajal sorteerisin ja kustutasin taas fotosid. Mul tekkis täitsa küsimus, et mida ma üle aasta tagasi tegin, et nii palju oli veel igast jama? Alles see oli, kui ma fotodes suurpuhastuse tegin, aga väga paljud kasutad olid lihtsalt puutumata. Muidugi on ka võimalus, et sel hetkel neid kaustasid lihtsalt ei olnud (vahepeal olen laptopist kõik pildid lauaarvutisse pannud, laadinud picasast alla vanad albumid ja ilmselt ka vanad plaadid üle vaadanud). Washingtoni pildid on aga kadunud ja neid ei saagi tagasi. Kustutasin kokku üle 10 000 foto ja on kaustasid, mida uuesti üle vaadata. 
Täna ärkasin poole 10 ajal ning mõtlesin ruttu poes käia, aga läksin autoga, sest kütust pidi ka võtma. Nii käisingi turul kanaliha ostmas, Statoilis kütust võtmas, Prismas nädala toidukraami ostmas, Selveri lillkapsast ostmas (sest Prismas polnud), autopesulas autot survepesurioga pesemas. Koju jõudes sõin lõpuks hommikust ja jõin kohvi. Koristasin (jälle). Ja üsna pea peaks Härra kruiisilt koju jõudma. Aga täna on väljas ka päikest, vähem tuult, tsipa rohkem plusskraade ja seetõttu plaanin ikka tõuksiga ka sõita. 
Aga ma ei tunne veel, et oleks puhanud. tahtsin raamatut lugeda, aga see ons eal voodi kõrval ja ootab.. ootab oma aega. 

No comments: