Sunday, October 11, 2015

Trennipäevik 05.10-11.10.2015


Selline väga kesine ja väsitav (töö poolest) nädal. Tundsin spordiklubist puudu, sest kohe miski ei sunni mind vabal päeval töökoha poole minema. Aga seda viimast kavatsen külmemal perioodil parandada, pean enne uurima, kas võin sinna nädalavahetusel ikka niisama sissesadada või pean sellest eelnevalt kedagi teavitama.

Esmaspäev - pärast tööpäeva läksin jõusaali, tegin soojendust (ei mäleta millega) ja jäin treenerit ootama.. ja jäingi ootama. Selgus, et ta unustas ära, et teda sel nädalal ei ole E, K ja R. Niisiis ei jäänud mul muud üle, kui teha tavapärane alakeha kava. Kangi juures lisasin rakust - turjalt +5kg, eest kükk +2,5kg. Võib ehk tunduda, et väike muutus... aga oli juba piisavalt palju raskem ja järgmisel päeval andis üsna korralikult ka tunda. Lõppu lisasin swingimise.

Teisipäev - puhkasin.

Kolmapäev - jõusaal ülakeha tavapärase kavaga, tegin üsna kiire tempoga, sest tahtsin koju minna. Lisaharjutusena tegin swungimist 8kg sangpommiga 10x3.

Naljapäev - olin pea terve päeva Rakveres koolitusel, pidasin ka ise loengut. Natukene (1,5km) jalutasin Pikal tänaval. Puhkepäev.

Reede - puhkepäev, palju askeldamist kodus.

Laupäev - ideaalses plaanis oleksin tõuksima läinud, aga minu jaoks oli väljas väga jäine (tuul), niisiis jalutasin kokku umbes 7km, ülejäänud päeva üritasin puhata, aga suure osa ajast hoopis koristasin.

Pühapäev - kui ma täna ärkasin, siis oli ka vaid +2 kraadi sooja, aga vaikselt tuli välja päike, väljas oli mõnusalt tuulevaikne ja päike oli üsna soe. Tegin hommikused toimingud ära ning lõuna ajal läksin tõuksima. Mul tekkis kohe probleem - mida selga panna?! Mul on küll mõned spordijoped, aga ükski ei sobi kuidagi. Jooksuks on väga õhuke tuulekas, mis sooja ei anna. Rattasõiduks üks veidi soojem ja kilekas, aga ei lase õhku läbi. Seejärel üks tuule- ja veekindel jope, aga ei lase õhku läbi. Lõpuks võtsin hoopis ühe termofliisi (või midagi taolist), mille leidsin kasutatud kujul kuskil buduaarist enne Pekist Priiks. Ei ole küll ideaalne (suurus L, mulle sobiks M paremini), värv samuti tuhm, aga vähemalt ei olnud enam suitsulõhnanine (kui sain, siis lõhnas ikka jubedalt, pesin seda korduvalt). Ehk siis pesu, särk, termopluus ja see fliis. Jalga panin tavalised pikad spordipüksid, sest väljas tundus soe (kahjuks on kõige soojemad püksid üsna madala vöökohaga, vajaksin veidi kõrgemaid). Härra tegi mulle patsi, pähe läks üks torusall, kaela teine. Kätte panin nahkkindad. Ja täiesti piisav riietus sellise tuulevaikse ilma jaoks, kui oleks tuulisem olnud, siis oleks see tuul kehast läbi käinud.
Sõitsin kodunt Haagele ja sealt pöörasin Rahinge poole, kust taas koju tulin. Kokku tõuksisin 19,14km 1h10min ehk suhteliselt rahulik tempo. Keskmine pulss oli 147, maksimaalne 169. Mida külmemaks läheb, seda rohkem teengi ma niisama sõitu.
Hiljem veel jalutamine u 3km.

Järgmise nädala plaanides on mul ka ühel õhtul minna wattbike'iga sõitma. Ma ei tea, kas sellest midagi välja ka tuleb. Nädalavahetuse veedame aga hoopis eemal.
Treener on ka tagasi. Ta tegelikult uuel nädalal nokitses ka muu uue kava kallal.


No comments: