Wednesday, November 4, 2015

03.11.15
Küsisin täna sõbra käest, kas ma võin tulla talle külla oma tavapäraste jalanõudega või pean ka matkasaapad võtma. Sõber vastab selle peale, et matkasaapad võib võtta ja trenniriided, et me lähme jõusaali. Nojah. Miks ka mitte?
---
Täna mängisime tööl lauamängu. Mitte niisama, vaid ikka tööga seotud. Viimastel aastatel on läbivaks teemaks "väärtused". Meil on toimunud palju selleteemalisi seminare, oleme seda teemat kajastanud kolm aastat suvepäevadel, nüüd lähme ikka sügavamale ja samas kõrgemale, et need väärtused, mis said väljatöötatud, nüüd ka juurduks. Lauamäng oli väga tore, meie tiimil läks 3h ehk selle ajaga lahendasime ära kõik situatsioonülesanded, natukene jäi mänguplaadile mälumängukaarte (vale vastuse eest õnneks miinuspunkte ei saanud) ja veidi rohkem õnnemängukaarte (ehk suvalt tõmbad kaardi ja siis tulid ka pluss- või miinuspunktid ja võisid nullid kõik eelneva). Situatsioone oli 21, pidi valima õige käitumise vastavalt sellele, kuidas sa käituksid ja mis oleks justkui see õige väärtus (kuidas peaks käituma). Kõik tegid oma valiku ära ja seejärel tuli tiimi peale leida üks ühine lahendus (muidu sai -400 punkti).  Ja teemaks oligi see arutlemine, ei saanud nii, et kõvema häälega liige ütles, et valime selle, sest nii on, vaid tuli argumenteerida ja panna teised sama lahendust uskuma. Meil oli vaid üks situatsioon, milles arvasime kohe kõik ühtemoodi ja sellega saime -100 punkti (variandid oli +400 kuni -400 punkti, mõni oli ka 0).
Kõik oli väga huvitav. Kahjuks teistkordselt väga mängida ei saa, sest mingil määral jäid ju need kõige õigemad (mille eest sai +300 või +400 punkti) variandid meelde, mida tahaksid ehk alateadlikult valida, et rohkem punkte saada, kuigi ise sa ehk nii ei käituks.
---
Ja lõppu tahaksin jagada ühte toredat lugu kitsedest. Selle lugemiseks vajutage siia. 

No comments: