Sunday, November 1, 2015

Niisama juttu ka

Kui mul oli juba kolmapäevaks "tühjaks pigistatud sidruni tunne", siis neljapäeval ja reedel see aina süvenes. Neljapäeval istusin kell 16 oma töölaua taga ja mõtlesin, et ma lihtsalt ei jaksa enam. Sellised päevad on siis, kui kolleegi ei ole ja peab ise olema mitmes kohas üheaegselt, tegelema mitme asjaga korraga.. ja lõpuks võiks ju enda töö ka ära teha? Õhtu läks aga palju toredamaks - ruttasin sõbranna poole, kellel oli päev varem sünnipäev. Pidu ta sel aastal ei teinud (muidu oleme kas tema pool istunud või kambakesi kohvikus käinud, sellised viisakad sünnipäevad (sobivad mulle)). Ja ta oli nii rõõmus, et ma talle külla läksin! Mul oli ka nii hea meel. Temagi on LCHF on toidulaul oli suitsukanasalat, peekonisushi (tegin ka ise seda.. aga kuna ma ei võtnud poest pikki peekoniviile, siis tegin kaks väiksemat rulli, Härra sõi ka hea meelega), see oli imehea! Mina viisin veel mandiküpsiseid, mida ta kuuene tütar proovis ja sõi vist ainult veerand ära.. ei sobinud :D (aga sõbranna ütles täna, et võttis küpsised vanemate juurde kaasa ja seal sõid kõik rõõmuga). Kõrvale jõime kohvi vahukoorega. Ja jutustasime ja jutustasime. Nii tore!
---
Laupäeva veetsin koos ühe teise sõbrannaga, kes järgmine nädal UK-sse läheb ja sinna teadmata kauaks elama jääb. Siis on vähemalt keegi, kellele külla minna! Ta küll ei lähe Londonisse elama, aga ka mitte väge kaugele sellest.  Õhtul koju jõudes mõtlesin Härrale kooki teha ehk siis Prantsuse šokolaadikooki. Polnud seda väga ammu teinud. Polnud seda meie uue ahjuga teinud! Ja uue koogivormiga. Vana vorm oli vist 25-26cm diameetriga, uus on 27cm ehk kook oli veidi õhem, aga siis ju ka küpseb teistmoodi. Ka iga ahi on erinev. Hoidsin seda ahjus vist 17 minutit ja ka selle ajaga läks see liiga kuivaks (seest peab jääma niiske). Aga pole viga. Härra sõi hea meelega. Šokolaadikook, kus on 400g šokolaadi ei saa ju olla halb, isegi kui see pole päris ideaalselt õnnestunud.
---
Vahepeal leidsime mulle ka uue laptopi. Kasutatud, aga minu jaoks uus. Hind oli taskukohased, aga pea kõik (va ekraani suurus) olid paremad näitajad, kui Härra oli minimaalselt edastanud. Üks sõber sai selle eile kätte ja eks selgub, kas ta toob selle täna ära mitte. (selgub, et ei ei, sest ta pole veel Tartu poole liikuma hakanud, aga mina juba liigun vaikselt voodi poole magama).
---
Uue nädala toiduplaanid? Täpselt ei teagi. Mina söön homme lõuna ajal seda peekonirulli, võtan midagi salatiks kõrvale. Õhtul teeme vast kana (ostsin turutl kintsuliha) ja ehk jääb seda veidi alles, et teisipäeval lõunaks kaasa võtta? (Sellega meenub, et üks kord tegin samuti kanakintsuliha ja jätsin 2 väiksemat tükki alles, et need kaasa võtta. Härra oli ka kõhu täis saanud.. ma vähemalt arvasin nii. Aga kui ühel hetkel kööki jõudsin, siis oli alles vaid pool tükki kana ja Härra suu matsus. Ta sõi mu kana ära! Täna ma juba etteruttavalt ütlesin talle, et ma tahaks seda peekonirulli tööle kaasa võtta). Kolmapäeva õhtul teen Härrale lasanjet, mida saab ta ideaalis süüa ka neljapäeva ja reede õhtul (ei jää nälga, kui mind kodus pole). Enda ostsin veel turult ühe läbikasvanud lihatüki, ilmselt praen lihtsalt pannil ja teen kõrval türgi ube vms. Hommikuti söön ikka muna ja peekonit, juurde võid, joon kohvi, milles või ja vahukoor. Elu lill. :)

No comments: