Sunday, November 15, 2015

Trennipäevik 09.11.-15.11.2015
Ma aeg-ajalt ikka mõtlen, et peaks pärast igat päeva trennimõtted kirja panema, aga üldiselt ma selleni ei jõua. Nädalalõpuks hakkavad aga emotsioonid kaduma...
Möödunud nädalaga olen ise väga rahul, jõusaali trennid olid väga toredad, lisaks mahtus nädalasse ka ratast ja jooksu. Ja eriti tore on see, et puhkepäevad sattusid ka väga õigetele päevadele!

Esmaspäev - jõusaalis uus alakehakava! Esialgu oli plaanis ülakeha, aga kuna vasak käsi oli nädalavahetusel kahtlane, siis ei hakanud proovima. Treeneril oli valmis uus kava, mis on tehtud rohkem ratturitele (nad käivad ikka ühe pundiga sõitmas), aga leidis, et see sobib ka mulle (tõuksija :D). Esialgu ehmatasin ma ära, sest paberil vaatas mul vastu 10 harjutust ja kõike 3 seeriat.. mõnel veel soojendusseeriad juurde. Aga kui ma veidi rohkem süvenesin, sisi tuli välja, et on põhiharjutused ja toetavad harjutused ehk põhiharjutusi oli näiteks 3 seeriat ja teisi 2 (ehk alati üks seeria vähem). Minu rõõmuks olid kangiga kükid tagasi kavas! Teistel oli ka jalapress,. aga minul olid ikka need pingile astumised... seekord küll ilma väljaasteta taha. Ja üldse, kõik harjutused olid väga toredad!
Aegakulus mul ikka ühe tunni kanti, sest kõhulihased jäid veidi tegemata.
Soojenduseks sõitsin wattbike'ga u 7 km 14min,
Venitusi eriti ei teinud. :(

Teisipäev - Jahm, maksab kätte, kui ei venita. Eks lihased oleks ka muidu valusaks jäänud, aga ehk veidi vähem. Üldiselt liikumist ei seganud. Aga et kõige hullemat ära hoida, siis läksin lõuna ajal väikest aeroobset trenni tegema - wattbike 16km 30min30sek. Üldiselt hoidsin sellist tempot, et 1km veidi alal 2minutit, aga tegin vahehepeal ka ühe kiirenduse. Keskmine pulss 141, max 185. Lõppu tegin korraliku venituse.
Ja jalad tundsid end kohe palju paremini!

Kolmapäev - tegelikult oleks hea kolmapäeval puhata, aga kuna ka Härra käib kolmapäeviti trennis, siis oleks tore neljapäeval koos kodus olla. Niisiis oli mul jõusaalis ülakeha päev, aega läks jälle kuskil 60min, soojenduseks tegin sõudmist 5min30sek (1km) ja veidi harjutusi. Vaatsime treeneriga kava üle, mõtlesime raskusi ja jälle oli üks väga hea trenn! Süsteem sama, mis esimesel päeval ehk on põhiharjutused ja toetavad harjutused. Mul polnud mitte ühtegi vastumeelset harjutust! Raskuseid peab veel veidi kohendama.

Neljapäev - puhkepäev! Vedelesin õhtul kodus. Ülakehatrennist erilist lihasvalu ei tulnud.

Reede - jõin kodus kohvi ja tegin Härrale süüa ja seejärel läksin välja, et teha väike sörkjooks. Neljapäeval pelgasin, et äkki sajab vihma, sest siis poleks ma küll välja läinud (külmun ära), aga ilm oli mõnus. Läksin ikka Tammele, seal saab täitsa pealambita ka joosta. Võtsin sihiks 6km, alguses andis paremal jalal ikka see üks koht tunda, aga see läks vaikselt mööda. Aega kulus parasjagu - 47minutit (avg 157, max 176). Aga ise jäin rahule. Jooks oli mõnus. Enesetunne oli hea! Kätel hakkas muidugi palav, aga ma ei võtnud ka kindaid ära, sest ranne valutas juba niisamagi.

Laupäev - sörkjooks 6km 44min30sek (avg 161, max 185), Tammel oli see tehismuruga poolnekülg pime ja seetõttu tegin seal vaid ühe ringi ja teise pikema ringi linnatänavatel. Üldiselt möödus päev nii kiiresti, et ei saanud arugi..
Jalutamine u 6km.

Pühapäev - puhkepäev. Und oleks võinud rohkem olla, aga juba kella 8st arvas 3. (vist) korruse rahvas, et oleks aeg veidi muusikat teha... Kui nad väljas suitsetamas käisid, siis palusin neil veidi vaiksemalt võtta, seda võeti kuulda, aga minu uni oli juba läinud.


No comments: