Sunday, November 29, 2015

Trennipäevik 23.11.-29.11.2015Esmaspäev - traditsiooniline alakeha jõusaalitreening. Päev oli väsitav ja trenni ajaks tundsin end üsna kutuna, kindlasti aitas kaasa ka see, et teadsin, et tulemas on üks raske trenn. Nimelt oli põhiharjutusi 5 seeriat ja toetavaid siis 4. Kükkidele eelnes veel soojendusseeria. Soojenduseks tegin 1km sõudmist (tegelikult peaks ju soojendus olema 5-10minutit pigem.. ja kuigi trenn on hea, siis süda tahab ikka alati koju kiirustada ja seetõttu minu soojendused nii lühikesed ongi) Esimese bloki peale läks 30 minutit ja olin pärast seda juba täiesti läbi! Kusjuures alates kolmandast seeriast vähendasin turjalt kükkide arvu 12-lt 10-le (12 oli lihtsalt liig!). Ka mõne teise harjutuse puhul vähendasin kordusi kahe võrra. Piire peab tundma. Pärast esimest blokki hakkas asi paremini sujuma, tuli ka mõni harjutus ülakehale ja jalad said veidi puhata. Ja lõpuks said vatti kõhulihased. Kokku kulus aega kuskil 80 minutit + soojendus.
Venitasin ka.

Teisipäev - lõunapaus on lühike, treener oli puhkusel, aga mulle meeldibki viimasel ajal rattaga sõita - saan trenni kiiremini tehtud ja hiljem jõuab tööülesanded ka tehtud. Vastavalt eelmise nädala ettekirjutustele panin raskuse väga alla (ehk kergeks) ja üritasin hoida u 80 rpm'i. Esimesed 10 minutit oli raske, jalgu pidi nii kiiresti liigutama, üritasin kilomeetri ajad ka seal 2minuti juures hoida. Sõitsin 15km 29min44sek, keskmine pulss 144, maksimaalne 166. Hiljem venitasin. Aga hiljem tundus, et jalad olid siis rohkem hapet täis kui enne... (samas tugevast jõutrennist ka juba 24h möödas). (Tunne oli petlik!)

Kolmapäev - jõusaalis ülakeha (75minutit). Soojenduseks tegin taaskord sõudmist (1km). Ülakeha trenn läheb kuidagi palju lihtsamalt kui alakeha. Kohati on tunne, et mõnda raskust võiks suurendada, aga võtsin asja mõistusega - põhiharjutusi vaja ikka 5 seeriat teha ja sama raskus peab sobima. Lõpus olid harjutused kõhulihastele, näiteks olla tavaliselt selili matil, põlved kõverdatult ja käed sirgelt ees ja peopesad suruvad kogu aeg TRX-ile ja niimoodi siis kõhulihased, oi see võtab läbi ja pole sugugi lihtne.

Neljapäev - puhkepäev, kvaliteetaeg sõbrannaga.

Reede - puhkepäev, ööund oli 13h.

Laupäev - jalutamine 4km ja sörkjooks 5km 36min18sek (avg 167, max 182). Tahtsin end lihtsalt veidi liigutada ja seetõttu läksingi sörkima, ilmoli küllaltki tuuline ja ülaosariietus oli mul neljakihiline. Läksin natukene liiale, kolmest oleks piisanud. Samas näol ja kõrvadel oli üsna külm. Silkasin ikka Tammel ja Tammelinnas.

Pühapäev - sarnaselt laupäevale läksin sörkima ja taaskord tuli 5km (34min47sek). Pulss näitas lõpuks avg 162, max 186, millest esimene ei ole adekvaatne, sest esimesed 1,5km oli mul vöö lahti ja vajus alla, pulssi ei mõõtnud. Max. on adekvaatne, sest paarsada viimast meetrit ajasin ikka sammu pikaks ja pulsi kõrgeks. Riietuses võtsin ühe kihi ära, aga oli ikka liiast, sest kolm allesjäänud kihti olid kõik pikad kihid. Tuult eriti ei olnud, kõrvad ja nägu püsisid soojas. Kui kavatsen veel jätkata selliste sörgiringidega, siis peaksin kuskilt kapipõhjast selle näoauguga mütsi välja otsima, see on õhuke, aga hoiab kõrvad ja lõua paremini soojas, peale paneks veel tavalise mütsi ka.

Järgmine nädal juba ukse ees, homme kindlasti jõusaal.. ma ei ole treeneriga rääkinud (ta oli puhkusel), aga tahaks loota, et mul on tõesti 3 põhiseeria nädal. Teisipäeval ma lõuna ajal ilmselt ei lähe, sest mingi aeg peab ka selle konverentsi ettekande ju valmis mõtlema... Kolmapäeval olen pealinnas (konverentsi ajakavast või asukohast pole mul aimugi!) ja teine jõusaali päev lükkub siis neljapäevale. Ja ongi jälle nädalavahetus.. (aga enne pean selle kolmapäeva 200 inimese ees üle elama).

No comments: