Sunday, December 6, 2015

Täna on tuuline teine advent. Jõulutunnet ei ole, isegi sussi pole akna peal (ehk mul ei käi ka päkapikud.. aga mida need päkapikud mulle tooksid... ?), aga küünlad ikka põlesid. Päev on möödunud lihtsalt toimetades, kui me eile ärkasime alles kell 11, siis täna ajasin end ikka pool 10 voodist välja, et veidi asjalik olla. Käisin üksi poetiirul (Lõunakeskus, Magazin, Prisma, turg), tegin süüa, käisin sportimas, koristasin ja toimetasin. Sel aastal lähme meie ka ühele jõulukontsertile - Võib-olla on lumi maas. Ei ole vist väga üllatav. Piletihinnad on muutunud üsna ehmatavaks, et mitte liialt ära ehmatada, siis kasutasime ka piletilevi kinkekaarti. Juba ammu mõtlesin, et tahaks ka Smilersit kuulama minna ja koduleht ütles, et juba 25. detsembril on nad Tartus Püssirohukeldris. Mitte just kõige sobivam kuupäev. Üks teine päev nägin Smilersi fb-s, et Tartlalased planeeriks 12.veebruari ära, miskit tulemas. Eile otsustasin seda siis Piletilevist otsida ja ohoo... Hendrik Sal-Saller Intervjuu iseendaga. Kõik oli hästi, kuni ma vaatasin piletihindasid.. 22-24 eurot, mis toimub? Kurb. 
Vahepeal olen läbi lugenud kaks raamatu. Esiteks "Tõde või tegu. Stella" Kristi Piiper ja eile lugesin "Uduprints" Carlos Ruiz Zafón. Nüüd alustasin "Magus veri. Suhkrusõltuvuse needus" Ann Fernholm, see mu isiklik raamat ja seetõttu otsustasin toredamad ja olulisemad lausete harilikuga kriipsud alla tõmmata. 
Möödunud nädalavahetusel tehtud piparkoogitaignast (ma endiselt ei suuda kirjutada tainas, ükskõik, mida see ÕS ütleb) tulid väga head piparkoogid. Pool taignast andsin Sõbrantsile. Ühe väikese koguse (ilmselt ka 1kg) teen veel, ilmselt järgmisel nädalavahetusel. Täna võtsin ette toorjuustu tegemise ja lähipäevil kavatsen teha ühe LCHF toorjuustukoogi. Järgmisel reedel on meil osakonnaga jõulupidu, ma pole endiselt välja mõelnud, mida ma sinna kaasa teen.. Kui magusat, siis kindlasti midagi suhkruvaba, et saaksin ise ka süüa... või siis äkki kodujuustupirukat? 

No comments: