Sunday, December 27, 2015

Trennipäevik 21.12.-27.12.2015


Esmaspäev - kiire jõusaalitreening (45min), aga ülakeha. Tegin põhiharjutusi kolm seeriat ja toetavaid kaks. Soojenduseks tegin sõudmist 1km.

Teisipäev - lõunapaus ringtreeningu (50min) saatel. Eelnes soojendus wattbike'l u 10minutit ja mõned harjutused. Treeninguharjutuste esimene blokk (3 seeriat) oli sama, mis möödunud nädalal, aga tuli näiteks välja, et ma möödunud nädalal tegin ühte harjutust kahekordselt :D Pidi tegema jalgadega kordamööda väljaasteid, aga mina tegin ühe jalaga 12x ja siis teise jalaga 12x (vast ikka 16x ei teinud). Muidugi kulus palju vähem aega ja ei väsinud ka nii ruttu. Lisaks tegin neutraalkangiga (+1,25kg kettad mõlemasse otsa) triitsepsile (selili pingil) 16x. Teine blokk oli väljaasted kõrvale (8x jalast), mul käes 7kg hantlid; väljaaste hüpped 16x ja TRX-ga üks harjutus. Samuti 3 seeriat.
Lisaks tänasime treenerit, et ta meiega ikka seal mässata viitsid ja meile pidevalt personaaltrenne teeb. Kinkisime talle ühe massaaži kinkekaardi.

Kolmapäev - tagumik andis möödunud päevast veidi tunda, aga mitte nii palju kui möödunud nädalal. Pärast lühikest tööpäeva tegin kiire alakeha treeningu (40min). Soojenduseks 4,5km wattbike'il. Jätsin ära triitsepsi neutraalkangiga, sest olin seda teisipäeval teinud. Ja kõhulihaste ajal hakkasin vaikselt viilima. Tegelikult lootsin terve trenni üksi teha, sest kes ikka tuleb keset lühendatud tööpäeva trenni? Ma eksisin. Soojenduse sain teha üksi ja vaikuses. Trenni tuli üks kolleeg, kellega u kunagi mõnda aega samas seltskonnas liikusime (u 8a tagasi), aga kes tööl ei ütle mulle teregi! Aga kolmapäev siis isegi rääkis paar lauset, küsis näiteks, kuidas ma sinna tööle sattusin... Minu meelest on hoopis see kummalisem, kuidas tema sattus. Aga head aega ta ikka ei öelnud.

Neljapäev - puhkepäev, sõitsin maale, käisin saunas, sain kadakateraapiat.

Reede - puhkepeäv, sõitsin linna.

Laupäev - koristasin aktiivselt kuskil poole 3ni ja siis mõtlesin jooksma minna, polnud veel enne nina uksest välja pistnud. Prr kui külm. Kohe oli külm, aga mõtlesin, et joostes hakkab soe. Aga ei hakanud küll.. tuul oli eriti jäine ja mul polnud tuukrimütsi ehk kõrvadel oli külm. Tegin väikese tiiru ja pöörasin otsa ringi ehk jooksin koju tagasi - lühike jooks 3km 20min (avg 159).

Pühapäev - reede õhtul nägin facebokis ühte üritust, mis kutsus matkama. Jagasin seda sõbrannaga ja ta oli nõus minema. Niisiis sõitsime täna kella 10ks Elvasse ja alustasime matka. Kohal oli 49 matkajat, mõned suuremad sportlased kui teised. Planeeritud oli 4h, aga nii, et 2,5h tagant olime tagasi alguspunktis ja ei pidanud edasi minema. Meie ei osanud alguses plaane teha. Üsna pea sai selgeks, et inimestel on sõnast matk väga erinev arusaam. Tempo oli üsna kiire, üldjuhul vist kilomeeter alla 8 minuti, kui oli väga künklik (ja palju puujuuri), siis ehk veidi aeglasem.
Meie võtsime veidi rahulikumalt. Läbisime 2h28minutiga 15kilomeetrit ja mõtlesime, et tänaseks aitab. Tore oli. Päike paistis ja loodus, kuigi seda viimast polnud eriti aega nautida.
Järgmine selline matk on juba 31.dets ja siis juba 5h (meile see aeg paraku ei sobi).


Ja ongi kõik.
Tuleval nädalal tööpäevi ei ole, jõusaali ei plaani kordagi minna, tahana lihtsalt väljas liikuda.
Kui ma veel tänaseni mõtlesin, et uueks aastaks ei sea eesmärke, siis tundub, et just ma peangi tegema, sest midagi muud lihtsalt ei ole.

No comments: