Sunday, December 6, 2015

Trennipäevik 30.11.-06.12.2015
Esmaspäev - soojenduseks tegin wattbike u 3km ja sõudmine, üritasin lõppu teha selle 500m aja peale, aga hästi ei jõudnud. Jõusaalis alakeha 60min oli ikka kava järgi, tegin põhiharjutusi 3 seeriat ja toetavaid harjutusi 2 seeriat. Kükid väsitasid siiski hullult ära. Lõppu tegin jälle sõudmist ja üritasin uuesti 500m ajale teha, läks veidi paremini  (1min58sek), aga olin kurb... jah, vanasti käisin sõudeergomeetri trennis 2-3x nädalas, see oli mu lemmiktrenn! Ja me tegime üsna tihti selliseid 500m sutsakaid ajale.. täpselt ei mäleta, aga usun, et minu parimad jäid sinna üks minut ja 43-46sek. Koju jõudes mõtlesin, kuidas nelja päevaga saada 10sek kiiremaks.

Teisipäev - puhkepäev

Kolmapäev - jalutamine u 5km, väsitav puhkepäev.

Neljapäev - Soojendust alustasin crosstraineril (u 5minutit) ja edasi tegin sõudmisega end soojaks ja ajale 500m. Oi see oli raske, pulss oli kiirelt üle 180, aga aeg tuli parem ehk umbes 1min51sek, treener elas kaasa. Aga nagu ikka siis esimene minut oli hea, teine aga väga raske. Jõusaalis (ülakeha 50min) tegin nagu esmaspäeval - põhiharjutusi 3 seeriat, toetavaid 2. Sõbrants oli kaasas, tema tegi kõike 2 seeriat.

Reede - Vahel on väga mõnus võtta osa sellistest väikestest võistlustest, neid peab lihtsalt oskama leida. Nii nägingi nädala alguses infot, et Luunjas on taaskord tulemas sõudeergomeetri võistlus (aasta alguses käisin wattbike võistluses). Muidugi otsustasime minna, Sõbrants tuli ka. Otsustasime osa võtta naiste arvestusest ja lisaks saime kokku segavõistkonna. Naised pidid sõitma 500m ja võistkondlikus oli meil ka kõigil 500m ehk kokku 2000m (meie arvasime pikalt, et meil on võistkondlik vaid 250m). Osavõtjaid oli vähe, aga mis siis. Naiste arvestuses võitsin ajaga 1min49,5sek. Meeskonna puhul tehti sel aastal nii, et kaks sõitsid korraga, siis oli vahetus ja sõitsid kaks järgmist. Me ei saanud kohe sellele pihta, et kuidas see arvestus on, alles hiljem saime aru, et meil oli kui kaksikpaat. Meie sõbrantsiga hoidsime tempot veidi alla 2 minuti, no ei jõudnud enam nii kiiresti kui esimesel korral, mehed olid muidugi veidi kiiremad, aga kokku tuli 1000m aeg u 1min56sek. Esialgu meil ei olnudki kedagi vastaseks, aga lõpuks tuli üks võistkond kokku, nende strateegia oli aga teine - korraga sõitsid üks mees ja üks naine ehk mehed tasakaalustasid natukene aeglasemaid naisi. Hea strateegia, meie sellele ei mõelnud (me ei saanud ka aru, et me kaksikpaat oleme :D), nii nad võitsid meid siis umbes 4 sekundiga. Järgmisel aastal oleme parema strateegiaga. ;) Aga nii siis, et naistearvestuses kuldmedal ja võistkondlik hõbemedal. Ise jäime rahule ja see ongi oluline.

Laupäev - Ärkasin alles kell 11 aeg ja pärast tormi tuleb alati päike. Päike säras taevas, mõtlesin veidi jalutama minna, aga tund aega hiljem oli taevas juba pilvine ja hall. Siiski tahtsin end veidi liigutada ja pärastlõunal läksin sörkjooksule 5km (u 37min avg 160, max 175). Lisaks jalutamine 1,6km.

Pühapäev - Eile olin kindel, et lähen ka täna jooksuringile, aga siis lugesin uudiseid ja käisin poeringil ning mõistsin, et väljas tuulab ikka üsna korralikult. Mõtlesin, et ei lähe. Õnneks meenus, et tahtsin juukseid pesta ja minu jaoks eeldab see, et ma olen enne trenni teinud. Niisiis ei jäänudki muud üle. Riietus oli sama mis eile: pikad trennipüksid, soojad sokid, ülevalt kahekihiline (mõlemad pikkade varrukatega), kindad, torusall, müts ja täna oli lisaks veel õhuke tuukrimüts, et kõrvad soojas oleks (olid ka! eile ikka tuul läks kuidagi mütsi alla ja vahepeal oli kõrvadel külm). Sörkisin taas 5km (35min 41sek), pulss oli liiga kõrge, aga vastutuult polnud ka eriti kerge minna (avg 163).

Järgmiseks nädalaks on tavapärane plaan, aga kuna teisipäeva lõuna ajal ilmselt trenni ei jõua, siis lähen ehk pärast tööd.
Tervis on hetkel hea.

No comments: