Sunday, January 17, 2016

Trennipäev 11.01.-17.01.2016


Ikka talvistel radadel, aga suuskadeta. Töönädal raske ja väsitav nagu ikka, kaks nädalat järjest olnud teiste asendamisi, aga homsest nüüd mõlemad tagasi tööl. Küll aga järgmine selline nädal pole enam kaugel. Reede oli eriline hullumaja.. nagu töötakski hullumajas. 

Esmaspäev - soojenduseks sõudmine 1km (5,5minutit), seda on vähe, ma tean. Trenniks jõusaalis alakehatreening (kokku u 60min). Oma trenni lõpus tegin teistega plankingut, aga selles olen väga kehvaks jäänud. Ja trenn oli üldiselt ka raske, või noh need kükid... need tulid väga raskelt, aga kõik neli seeriat sai tehtud (+ soojendus). Üks harjutus lükkus ka edasi, sest ma ei pääsenud löögile. Ühe harjutuse kohta sain teada, et olen seda aeg-ajalt veidi valesti teinud, uuel nädalal olen targem. 

Teisipäev - mulle endale tundub, et üle üsna tüki aja sain kolleegidega lõuna ajal trenni minna. Soojendus oli väga eeskujulik - 10km rahulikus tempos wattbike'il ehk peaaegu 22 minutit (avg 130). Ringtreening oli 3 seeriat, harjutuse pikkus 1 minut, paus 30sek. Harjutused: seina ääres istumine (kui oli soov, siis raskusega); raskus käes (10kg) kükk ja üles tulles selle surumine üles; raskus käes (10kg) väljaasted külgedele; küünartoengus (minu toeng oli veel bosul) mägironija, tagurpidi küünartoengus raskus puusal ja puusast alla laskmine; kõhulihaste sõudmine. 
Lõppu sõudmine ja venitused. 

Kolmapäev - puhkepäev, käisin sõbranna juures saunas. 

Neljapäev - teine jõusaalipäev ehk ülakehatreening (55min). Rahvast oli vist 3-4x vähem ja olek oli kuidagi mõnusam. Alustasin ikka sõudmisega (taaskord ainult 1km) ja tegin mõned soojendusharjused. Sellel treeningpäeval on kõige raskemad ikka lõuatõmbed, mida teen endiselt rohelise kummi abiga. Arengut on näha... aga arenguruumi on veel palju-palju. Tavapärastele harjutustele lisandus esmaspäeval ärajäänud harjutus. 

Reede - pärast hullumeelset tööpäeva tahtsin end veidi liigutada ja muidugi läksin jõusaali. Wattbike oli vaba ja sinna ma end seadsingi. Wattbike 21km 44min10sek (avg 141, max 162). 

Laupäev - jalutamine u 6,4km, väljas oli siiski üsna külm.

Pühapäev - jalutamine 7,6km ehk, et seda eesmärgistada, siis panin seljakoti selga ja läksin ringiga poodi ehk siis kodunt kesklinna (käisin turul) ja siis Prismasse. Poes ei saanud suuri oste teha, sest seljakott ei olnud väga suur (üks riidest kott oli ka kaasas). Kõik sai täis ja kõmpisin koju ka, see oli juba väsitav, sest poest tulles oli mul kanda 10 lisakilo. Lõpuks valutasid õlad ja selg. Üks õlg on mul veidi kõrgem ja paratamatult hakkab siis väsima. Küll oli hea koju jõuda. 


Kusjuurest teist nädalat järjest olen tööpäeva hommikuti tegelenud ka väikest viisi võimlemisega. Natukene harjutusi seljale ja siis kõhulihastele (mulle tundub, et trennis saavad kõhulihased vähe tähelepanu, aga ometi olen lõpuks nii väsinud, et ei tee lisaharjutusi, seetõttu teengi neid nüüd hommikuti. Äratus liikus ka muidugi jälle varasemaks. Millegi tõttu on nüüd see lihtsam, sügisel ei tulnud see ikka üldse välja. Kui ma reedel veidi pärast kella 16 ühest hoonest teise jalutasin, siis nägin veel ka peaaegu päevavalgust (eks lumi aitas kaasa) ja taevas oli näha, et päike oli mõni aeg tagasi loojunud. Natuke veel ja saab juba valges koju minna. 
Toitumisega esinevad endiselt kõrvaltoimed. Eriti see peavalu. Tegin ka vett roosa soolaga, aga ei mõiganud. Üks päev tegin alles head salatit - hiinakapsas, paprika, kurk, sink, natuke õuna ja majonees ning veidi hapukoort. Väga maitsev salat! Lausa kolm päeva sain süüa. Aga kuna ma eelistan alati sooja toitu, siis väga palju seda süüa ei tahagi. Kõhtu jääb kuidagi tühi tunne, kui toidulaual on vaid külm toit. 

No comments: