Sunday, January 10, 2016

Trennipäevik 04.01.-10.01.2016


Midagi uut ja huvitavat ei ole. Oleks tahtnud üht ja teist, aga tööelu ja ilm tegid oma korrektuurid. Üldiselt ei ole olemas halba ilma, vaid on vale riietus... aga jahm, kuni -10C ma käiks väljas jooksmas, aga -20 C on natukene liiga palju, mul ei ole selleks õiget riietust, et oleks soe, aga saaks end ka liigutada. Mõni eriti agar kolleeg käis ka möödunud nädalal jooksuga tööle ja koju ja jagas teistega oma näost pilte, kui oli sihtkohta jõudnud.
Samas oli nädal selline, et motivatsioon ka just eriti laes ei olnud, peas liikusid hoopis teised mõtted. Tunda andis ka see, et vahepealsed nädalad olid möödunud väga liberaalselt LCHF suhtes, aga see on selline nõiaring, millest ma tahtsin välja tulla. Tööl on see lihtsam, sest tööd on palju ja pole aega mõelda. Kodus on raskem olla, kuigi kõht ei ole tühi, siis liigub mõte ja ütleb, et aga õige näksiks midagi. Sellised väikesed keskendumishäired. Aga kõik kontrolli all. JA see tuletab jällegi meeldi, miks ei taha liiga liberaalse LCHF peale minna, sest suhkruisud on kerged tagasi tulema.

Esmaspäev - tavaline jõusaali alakehatreening (55min), millele eelnes soojendus wattbike'il 3km. Kõik oli raske. Kükid olid eriti rasked. Tegin kolm põhiseeriat ja kaks toetavat seeriat nagu enne pühi, aga aga lisasin natukene raskusi. Enda meelest venitasin ka, aga mitte piisavalt.

Teisipäev - lõuna ajal tegin tööd ja trenni ei jõudnud ehk puhkepäev.

Kolmapäev - jõusaalis ülakehatreening (45min), soojenduseks sõudmine 1,5km (vähe-vähe). Sarnaselt esmaspäevale lisasin võimalusel raskusi. Lõuatõmbed ei edene üldse, kogu aeg on raske.

Neljapäev - jalutamine umbes 2 kilomeetrit (ehk tööl käisin bussiga), õhtul käisime külas ehk puhkepäev.

Reede - väljas oli külm, aga mina tahtsin ikka midagi teha, niisiis otsustasin pärast tööd teha natukene aeroobset trenni ehk wattbike. Mõte oli hea, aga kui mina saali jõudsin, siis oli ratas kinni (meil on üks wattbike, üks jooksulint, üks crosstrainer ja 2 sõudeergomeetrit). Läksin siis sõudma, aga see pole üldse nii lihtne. Mulle kunagi nii meeldisid Arenas Priidu sõudeergomeetri trennid, kambas ongi parem, aga üksi sain aru, et mu kehahoiak kisub kogu aeg ära, seljal oli parem pool täiesti pinges.. kohe üldse ei tulnud välja nagu ma mäletasin, paraku ei ole meil aparaatide juures ka peegleid, kust oma asendit vaadata. Aga umbes 15 minuti pärast sai kolleeg oma treeninguga wattbike'il valmis ja ma läksin hoopis sinna. Aega enam eriti palju ei olnud, aga võtsin eesmärgiks, et 15km võiks seal sõita kerge raskusega, aga muidu seal 80 kandis.
Sõudmine 3km 15min 156x'
Wattbike 15,1km 29min38sek 158x' (180x' lõpuspurt).. aga keskmine pulss tavalisest kõrgem sest keha maaldeb veel üleliigsete süsivesikutega (minu teooria :D).

Laupäev - tahtsin saada välja värske õhu kätte, pakkisin end sisse ja läksin jalutasin linna ja ringiga tagasi. Kokku jalutamist umbes 6km.

Pühapäev - puhkepäev.

Tegelikult oli puhkepäevasid rohkem kui trennipäevasid.
Ja järgmine nädal on ka selline lahtine... põhitrennid teen ära, aga tahaks end veidi rohkem liigutada, aga oleneb ilmaoludest ja muust.No comments: