Thursday, February 11, 2016

Niisama update

Tavaliselt ma pärast tööpäeva linna ei kipu, sest kodus on alati parem, aga tänaseks planeerisin päris mitu "asjaajamist". Alustasin postkontorist, sealt sain kätte iHerbist tellitud D vitamiinid, Kaubamaja smartpostist sain kätte ühe LCHF poepaki, mis sai tellitud kamba peale, et postikulu mitmeks jagada. Vahepeal sõitsin autoga edasi Ülejõe (või Raatuse) Konsumi juurde ja lippasin läbi poest Arvutitark, kuhu olin tellinud läpakakoti. Kusjuures kui ma seda kotti otsisin, siis oli valik väga väike. Minu arvuti ekraan on 12,5 tolli, ma oleks tahtnud mõnda ilusat värvilist, aga jahm.. sain tavalise musta (muidugi oleks ka värvilise saanud, aga ma ei tahtnud ka liiga palju maksta). Auto jätsingi sinna ja jalutasin Raekoja suunas, et sõbraga kohvi juua. Säde oli kahjuks taaskord rahvast täis (või pigem nii, et iga suure laua taga istus 1-2 inimest.. selliseid väiksemaid laudasid seal kahju pole). Niisiis käisime hoopis Caffeine-s, mis on näiteks Küüni tänaval. Mina jõin Lattet nagu ikka, midagi erilist ei olnud... järgmine kord prooviks mõnda teist kohta. Ja siis veel viisin raamatukokku kolm raamatut ja sel korral sain vaid ühe vastu. Järgmine tähtaeg kukub 20. veebruar ja see sobib väga hästi, olen siis tagasi Eestis ja järgmisena loengi seda, mille tähtaeg kukkuma hakkab (sest järjekord on taga). Täna lõuna ajal lõpetasin raamatu "Pärast" (Anna Todd). Selline... natukene omamoodi raamat, mida noorteosakonna riiulil just ei reklaamiks, stiili koha pealt ei olnud midagi erilist, aga see story tõmbas lõpuks endasse ja siis tuli selline lõpp, et .. ma olin lausa jahmunud. Sellele järgnes väike googeldamine, mis ütles mulle, et see on alles sarja esimene osa ja praeguseks on neid kokku lausa viis. Eestis pole neid aga rohkem ilmunud. Surfasin veel veidi ja leidsin isegi järgmise osa ja hakkasin seda vaikselt lugema, aga arvutiekraanilt pole seda väga tore teha. Parem kui telefoniekraan, kust ma seda kindlasti ei loeks, tahvelarvuti oleks parem variant ja e-luger veel parem, aga kuna ma üldiselt loen ikka päris raamatuid, keeran paberist lehte, topin selle vahel käekotti, panen järjehoidja vahele... siis ei ole mul hetkel mõtet ühegi e-lugeri peale mõelda. Need mõtted tulevad mul ainult reisides, sest tihti ei jõua nii palju raamatuid kaasa võtta, kui tahaks (ja kui palju oleks võimalus lugeda) [kohver/kott muutub lihtsalt raskeks...]). Ja kui e-luger on, siis peaks sinna hakkama e-raamatuid ostma. Antud hetkel lähen raamatukokku ja laenutan raamatu.
Koju jõudes õnnestus Härra kohv lauaravuti juures ümber ajada... klaviatuur uppus, hiir uppus, põrand uppus... Möödunud nädalavahetusel ta alles ajas sinna miskit. Ja täna hommikul ajasin ma ise pool veepudelit ümber, tehnika oli õnneks kaugemal. Aga nüüd sai kolm korda täis, loodan, et mõnda aega rohkem ei juhtu.
Ja vaikselt läheneb nädalavahetus. Oleks vaja veidi asju pakkida ja mingi plaan teha, aga mul pole endiselt päevakava, niisiis ei saa ka plaan teha. Ainus plaan on see, et pühapäev vastu esmaspäeva öösel on vaja startida lennujaama poole. Tuleb üks pikk esmaspäev. Kuna ka seal on selline +6-+9 C ilm (kuigi Eestisse lubab  uueks nädalaks talve), siis ei oska ka ma riiete osas otsustada...
3 comments:

Miumiu said...

Küsimus iHerbi D-vitamiini kohta. Kust see tuleb? Kas Euroopa Liidust või väljaspoolt? Mitu IU-d Sinu oma oli? Kas tollis probleeme polnud?

Sjuteist said...

iHerbi kaup tuleb väljaspool Europa Liitu. Selleks, et paki kättesaamisel ei tuleks maksta makse peab paki toodete hind (ilma postikuluta) jääma alla 21,98€ (oleneb ka kursist). Mina tellisingi täpselt nii, et jääks alla selle summa ja polnud tollis probleemi.
Ostsin kaks erinevad D vitamiini, mõlemad 5000IU
http://www.iherb.com/p/18335
http://www.iherb.com/p/36580

Facebookis on üks tore grupp "iHerb tellimused", kus saba kogu vajamineva info ja vajadusel teiste käest ka miskit küsida. Minu jaoks oli see tellimus esimene, aga kindlasti ei jää viimaseks. :)

Miumiu said...

Tellisin eile iHerbist hulga asju. Suur tänu FB-gruppi juhatamise eest! Mulle ainult tundub see summa 21.98€ veidi imelik, sest maksu- ja tolliameti lehel on ilusti piirtiks 22€.