Sunday, February 7, 2016

Trennipäevik 01.02.-07.02.2016


Viimast nädalat iseloomustab minu jaoks sõna "nohu" ja seetõttu polnud nädal üldse selline nagu ma olin planeerinud. Reede hommikul ei jõudnud ma ka hommikusi harjutusi teha (ainult selga venitasin veidi), sest tundsin, et ärgates olin veel rohkem väsinud kui õhtul. Õhtuti läksin varakult voodisse, proovisin ka veidi lugeda, aga nohu tõttu ei pidanud silmad vastu, hakkasid valutama, pea oli paks ja nii läks ka tuli kustu. Aga kui Härra umbes kaks tundi hiljem voodisse tuli, siis olevat mina küll üsna segast juttu rääkinud, üks öö tahtsin veidi pärast südaööd juba tööle minna. Ja kuigi praegu lõppeb nädalavahetus ja peaks tundma end veidi paremini, siis ma tunnen, et olen ikka veel väsinud, ometi ei teinud justkui midagi (aga ju siis ei puhanud ka). Kas vanasti ka inimesed nii väsinud olid või sellest lihtsalt ei räägitud?
Ja Polar Flow'ist ei saa juba mitu päeva treeninguid alla laadida.. samas ei taha ma neid ka "käsitsi" sisestada. Küll nad ükskord selle jama ära parandavad.

Esmaspäev - alates sellest ajast, kui ma hommikul uksest väljas läksin, oli mul halb olla, hooti terav valu, mida kuskile paigutada ei osanud, nii et võtsin ka valuvaigistit, mis eriti midagi ei teinud. Kestis täpselt nii kaua kui ma tööl uksest välja astusin ja kuna mul oli hetkega parem, siis otsustasin ka väikese trenni teha. Jõusaalist ma loobusin, läksin hoopis ratta peale: wattbike 15km 29min22sek avg 151x' (kõrge selle sõidu kohta). Hiljem tegin veidi kõhulihaseid, seljalihaseid ja planking'ut.
Aktiivsus: 101%

Teisipäev - enesetunne oli hea (nohu siia ei arvesta) ja läksin lõuna ajal jõusaali alakehale harjutusi tegema. Alustasin rattast, millel sõitsin 3km. Jõusaalis oli kava järgi 4 seeria päev, aga sujuvalt tegin põhiharjutusi 3 seeriat ja lisaharjutusi 2 seeriat. Tundsin, et keha on väsinud ja nohu väsitab ka. Kokku läks aega kuskil 50min. Samas tundsin, et kangiga kükid ei ole hetkel üldse mulle. Hiljem võtsin ühendust treeneriga ja ta oli päri, et vahetan need mõneks ajaks näiteks jalapressi vastu.
Aktiivsus: 72%

Kolmapäev - töö asemel läksin hoopis koolitusele, mis algas alles kell 10. Enne seda jõudsin aga käia sörkimas. Lahkusin kodust umbes kolmveerand 8 ja isegi lampi ei olnud enam vaja. Aga tänavatel jooks polnud lihtne, raske oli tiirutada ja hüpata ära nii lompide kui ka autode eest. Küll aga sörkjooksu 4km 31min29sek avg 160x'. Koolitusele ja koju jalutasin - kokku umbes 3km. Ja koolitus võttis päris läbi - nimelt oli selleks Tauri Tallermaa "Mälutreening".
Nohu oli minuga endiselt kaasas. Ükski tavapärane nipp ei aidanud.
Aktiivsus: 122%

Neljapäev - täielik puhkepäev, õhtul olid külalised, nohu oli ka külas.
Aktiivsus: 32%

Reede - pärast tööd läks jõusaali teist treeningpäeva tegema. Alustasin sõudmisega (äkki oli 1,5km?) ja seejärel ülakehatreening (60min). Sain isegi ühe lõuatõmbe (neutraalis) ilma kummita tehtud. Üldiselt oli aga keha väsinud. Treeningu lõpetasin planking'uga. Ja hoolimata trennist ei saanud aktiivsust täis.
Aktiivsus 91%

Laupäev - üldiselt puhkepäev, aga jalutamist sai umbes 8km. Lõpetasin selle raamatu lugemise. Nohu oli endiselt alles, niisiis oli selge, et pühapäevased plaanid on tuksis. Pärastlõunal jäin väsimusest lihtsalt magama ja nii tohutult raske oli üles ärgata.
Aktiivsus: 114%

Pühapäev - nohu tõttu ei saanud ma minna kuskile, kus on väikesed lapsed, niisiis läksime hoopis Härraga maale. Kuna nohu pole värske, siis käisime ka saunas. Ja pärast lõunat jäin lihtsalt köögidiivanile magama. Puhkepäev...
Aktiivsus: alla 20%

Aga maal rõõmustas meil 1,5 kuune Šoti koolikutsikas Andy. Selline numpsik, hästi karvane ja pehme, aga näo järgi sai kohe aru, et kolli. 

Vot selline nohune nädal. Tunne on küll kuidagi kurb. Tahaks jooksmas käia või tõuksiga sõita... No ei saa. Ega töölgi tegelikult lihtne polnud ja ei tule ka järgmised nädalad lihtsad.. pidevalt üks asendamine ning töö ette ja järgi tegema. Ja tolle osas ei ole ka midagi kuulda peale selle, et on minek.
Kaal püsib stabiilne... ei tule juurde, ei lähe ka maha. Aeg-ajalt on organismil miskit sassis ja siis hoiab vett kinni ja mõned päevad kaalun 2-2,5kg rohkem kui tavaliselt.. ja siis see kaob jälle ära.
Tahaks rohkem aeroobset trenni teha.
Õhtused planking'ust ei tulnud taas miskit välja, aga vähemalt tegin seda mõne trenni lõpus.
Mõtlesin, et hommikuti võiks kükke ka teha.
Ei tea, kas ülejärgmine nädal on puhta puhkus või... mina pakiks ikka trenniriided ka kaasa!

No comments: