Monday, March 7, 2016

Rahvasport 2016

Kirjutamist alustasin eile ja täiendan, jätkan täna.

Olen natukene mõtteid mõlgutanud ja maad kuulanud. Käesoleval hetkel on jooksmine minu jaoks endiselt veel vaid sörkjooks. Osati seetõttu et külmemal aastaajal veedan rohkem aega jõusaalis, aga suuremalt jaolt ikka seetõttu, et süda tuksub tõukerattale, ja suurt osa mängib ka LCHF toitumine. Mitte et selle toitumisega ei saaks hästi (kiiremini) joosta, saab ja ka joostakse, aga see nõuab pikka tööd. Minul on hetkel aga see kõik tõusude ja mõõnadega ja kiire/kestvusjooks ei ole mingi prioriteet. Käesoleval aastal on mitmeid spordiüritus, millest ma kindlasti tahaksin osa võtta, sest need valmistavad mulle rõõmu ja on huvitavad. Ja siis on üritused, milles on tore osavõtta või kuskil mälusopis on mälestus veel eelmisest ajast.
Niisiis kavatsen mina keskenduda siiski tõukerattale, aga paar jooksu vahepeale.

 • Treenituse üritused muutsid nime ja on nüüd GoRunTartu ja avapauk ongi juba 9.aprill seitsme kilomeetriga.. aga minna või mite minna? Tahaksin traditsiooni jätkata ja minna. Sellisel juhul tahaksin minna ka 20.august, aga sel ajal ma puhkan töölt. Ja viimane jooks on 19. november, mis kuupäeva tõttu ilmselt taaskord eriti ei sobi. Kui ma eile ei olnud veel otsustanud langetanud, siis juhtus see üleöö. Eile lõppes soodsaim registreerimine ja hetkel olen 95%, et ei lähe. 
 • 17. aprill toimub Kõlleste Rattamaraton ja tõukeratturitel on eraldi arvestus. Distants on veidi üle 30km. Registreeritud! Oleks vaja hakata harjutama.. sulaks veel natulene seda lund!
 • Nädal hiljem, 23. aprillil toimub Tehvandi Mäejooks, mis on tagasihoidlikult 5km ehk mulle paras, aga kirsiks tordil on see, et viimased 110m on nn mäkke ronimine, sest finiš on suusahüppemäe maandumistrampliini ülemises osas. Sinna veel registreerunud ei ole, aga ilmselt olen minemas. Jah, kuupäev on kehv... aga ilmselt see mind ei heiduta, pealegi ei ole ma veel sünnipäeva osas midagi otsustanud.
 • Varasemalt olen osalenud ka Tartu Kevadjooksul (10km), mis on sel aastal 14. mai... aga ma ei tea, natukene paljuks läheb. Ilmselt ei.
 • Kuna ma kuskil südames tahaks osaleda neljal Tartu Maratoni Kuubiku üritusel, siis on kuskil peas mõte, et Kevadjooksu asemel võiks minna hoopis Tartu Jooksumaratonile 7. mai. Aga oeh, ma ei tea.
 • Seejärel võiks vahepeal veidi tõuksiga harjutada, sest Tartu Rattaralli on 29. mai ja läbida tuleb 65km.. mis oleks ka minu uus rekord tõuksil. See on kindel plaan, registreerin enne kui soodsaim aeg lõppeb
 • Ja siis leidsin kuskilt, et 11. juuni on Tõrva Ekstreemjooks, mis oleks täiesti uus kogemus. Jooks ise on 7-8km, aga seda kaunistavad nii looduslikud kui ka tehislikud takistused. Tahan minna!
 • Suve parimaks spordiksürituseks saab olema Pärlijõe Tõukerattamaraton, mis on sel aastal 25. juunil. Stardini on jäänud 109 päeva. Ja registreerida saab nädala pärast, niisiis üsna varsti olen seal kirjas. Tean, et sel aastal on uus rada. Ja kui miski peaks takistama võistlemaks, siis lähen rajale appi. Lemmik, lemmik!
 • Juulis toimub küll Võsul Südasuvemaraton ja Jooks ümber Saadjärve, aga neid on hetkel sellised ei-ei. Nagu ka teised jooksud ümber järvede... 
 • Küll aga loodan, et juuli lõppu jääb Sangaste Rukkipäeva raames Tõukerattasprint. Info selle korralduse kohtu tuleb aga ilmselt alles suvel. 
 • Ja ma loodan, et augustis toimub Tõukerattakross.
 • Ja sel aastal olen registreerinud end Eesti Ööjooksule Rakveres, mis on sel aastal 13. augustil ja lausa 10km. Ja kui peaks juhtuma, et kross ja ööjooks on ühel päeval (nagu aastal 2015), siis krossil endast kõik ja jooksule lähen kõndima. Registreeritud!
 • Septembris tahaksin minna uuesti Tartu Rattamaratonile, et eelmise aasta aega parandada. Sel aastal siis 18. september ja ikka 40km. Ja kuna see teeks alles 3 Tartu Maratoni Kuubiku üritust, siis...
 • ...oktoobris oleks vaja minna Tartu Linnamaratonile (3. oktoober), aga et läbida neli üritust, peaks linnamaratonil jooksma poolmaratoni. Ei oska kommenteerida. 
 • Ja vahepeal on kuskil mõne Alma Linnasprindid (nt 30. märts ja 11. mai ja 5. oktoober). Ja huvitav tundus ka Seiklushundi linnaorienteerumine, aga see toimub 11. juuni nagu Tõrva Ekstreemjooks. 
 • No jah siis avastasin sellise asja nagu Elujooks, kus lühim distants oleks 16km. Üks sõbrants oli valmis minema (pakkus välja 32km :D). See toimub 17. juuli.
 • Ja kuskil on peas ka Vägilasejooks, mis peaks toimuma augustis.. peaks sarnanema ekstreemjooksule. 
Niisiis on mul kavas neli päris tõukerattaüritust, kuhu plaanin, lisaks kaks rattaüritust, kuhu läheksin tõukerattaga. Ja siis on need jooksud, millest 100% kindel on üks Ööjooks ja 90% kindlad kaks jooksu ehk Tehvandi Mäejooks, Tõrva Ekstreemjooks. Natukene pikemalt pean mõtlema Tartu Maratoni Kuubiku jooksude peale, sest ma ei ole hetkel poolmaratoni materjal ja ma ei plaani ka liialt jooksule keskenduda. Alma Linnasprindi orienteerimised on ka kindlad ja ilmselt tuleb ka see Elujooks ära teha. 

Jah, olen mõelnud küll, et tore oleks joosta ümber Viljandijärve või teha kaasa Linnajooksude sari või osaleda Tallinnas mõnel tohutult massiüritusel... aga ma teen seda, mille poole süda tuksub. 


No comments: