Sunday, March 27, 2016

Trennipäevik 21.03.-27.03.2016
Nädalalõpus hakkas kevad juba veidi paistma, aga üldiselt tundub soe ja tore aeg veel kaugel. Tahaks, et rohi juba tärkaks. Tundub, et mul on mingi jõusaalitusk peal. Ma nii väga tahan juba välja - joosta, kõndida, TÕUKSIDA. Ühest küljest on see, et väljas on külm, teed on libedad nagu vabandused, aga selle külmaga teen ma liigestele liiga ja selle libedusega kaasneb suurem võimalus vigastustele. Kui ma juba keset suve vastu posti sõidan, siis mis ma libedal ajal veel teeksin?! Õnneks lähevad nüüd õhtud valgemaks ja ehk ka soojemaks, siis ehk saab juba rohkem välja. Samas on hommikud nii valged, et ma mõtlen korduvalt, et olen kindlasti juba sisse maganud.
Aga jõusaaliga on nii, et ma tahan trenni teha, aga .. ei viitsi? Ma olen viimastel nädalatel teinud täpselt neid harjutusi, mille tunne on mul, aga ikka on selline.. tahan, aga ei viitsi.. ja vaatan aknast välja ja näen sinist taevast.
Hommikused harjutused tulid ka kuidagi raskelt. Kükke olen teinud igapäevaselt 5tk rohkem kui möödunud päeval. Plankingut püüan vahel pärast trenni teha.


Esmaspäev - soojenduseks wattbike 10min ja seejärel alakehatreening jõusaalis... kiire ja lühike (30min). Kiirustasin koju, sest 7 aastat tagasi algas kevad ja me läksime välja sööma. Vähemalt aktiivsus tuli täis.
Aktiivsus: 108%

Teisipäev - lõunaajal trenni ei saanud, sest käisin autoga kontrollis. Küll aga jalutasin 1km. Ja see oligi kõik. Käisin juuksuris ja kodus lõin lulli. Puhkepäev.
Aktiivsus: 74%

Kolmapäev - tõeline lulli löömise päev. Kuna auto läks töökotta, siis transpordiga aitas sõbranna ja kuna pärast tööpäeva läksin autole järgi, siis ei hakanud ma ju ometi tagasi tööle minema, et trenni minna. Muidugi mitte. Lõin lulli ja olin ise kurb, et lulli löön. Aktiivsus annab omad järeldused.
Aktiivsus: 46%

Neljapäev - boss lubas minu ja Sõbrantsi tunnikese varem ära, mina läksin jõusaali. Sain seal suurema osa ajast olla ihuüksi. Ei pannud ei telerit tööle, muusikat mängima. Aga ei tulnud seda head tunnet, et ma tahan seal olla ja trenni teha. Tegin 5min mingit soojendus crosstraineri peal ja sellele järgnes ja lühike ülakehatreening (kokku vist 40min). Harjutused valisin ise, suurem osa kavast, aga lisasin ise mõned. Üle hulga aja surusin ka rinnalt (tühja) kangi (20kg). Kunagi Arenas käies tegin ikka ka seda, aga siis hakkas see randmetele... nüüd võiks uuesti proovida. Eks Arenas oli mul palju väiksem kang ja siis oli see käteasend veidi teine, selle suurema ja raskema kangiga oli randmetel kuidagi parem. Trenni lõpetasin kõhulihastega.
Õhtul väsisin enne 10 juba ära. Me vaatasime sarja (ma ei mäleta mida) ja mingi osa sellest magasin ka maha. Sain veidi pärast kella 10 voodisse ja magasin kohe kui pea sai padjale ja silmad sulgesin.
Aktiivsus: 119%

Reede - trenninädal muutus paremaks! Hommikul tegelesin kodus aktiivselt koristamisega, seejärel pakkisin asjad kokku ja sõitsin Värskasse. Kuna chek in pidi olema alles kell 17, siis ostsin ühekordse pileti jõusaali. Alustasin korraliku soojendusega treadmill'il (20min 3,5km),  masin oli veidi jama ja jooksmise ajal tegi üsna jubedat häält, niisiis läksin kiirkõnnile üle ja üritasin mitte kätega masinat puutuda, sest kui puutusin, siis sain korralikult särtsu. Edasi võtsin järjest masinad ette, mis teele jäid ja tegin kõigil 3 seeriat, korduste arv varieerus 10st 20ni. Ühe masina kasutust ma välja ei mõelnud. Hantlid jätsin välja, sest koristamisega olid randmed juba vatti saanud. Ja z-kangiga tegin seljatõmbeid. Lisaks ukka matl kõhulihased ja planking ja istusin ka seina ääres. Jõutrenn võttis kokku aega 1h17min. Lõpetuseks kõnd 1,5km 13min.
Lisaks sai veel jalutatud. Ja õhtul lõõgastusin basseinis ja saunades.
Aktiivsus: 185%


Sellelt sai särtsu..
Jalapress on üks mu lemmikuid, aga see oli kuidagi väga raske... masinaosad ise vist kaaulsid ka parasjagu.
selle masina kasutamist ma välja ei nuputanudki
ja hakkasin sealt ühest otsast pihta...
ja jätkasin...
üks lemmikmasinaid, sellega sai teha nii reite lähendamist kui eemaldamist ja samuti jala surumist taha.


Laupäev - väljas oli nii valge, et tegin korduvalt silmad lahti juba varahommikust saati, ärkasin aga 10 enne 8, et kella 8ks sööma minna. Seedisin veidi ja seejärel läksin hommikujooksule. Hommikujooksu tuli kokku 5km, aga vahepeal olid ka kõnnipausid (aeg 41min), pulsiandur ei teinud kahjuks koostööd. Pärast jooksu veel jalutasin 1,5km.
Pärastlõunal läksin jõusaali ja siis oli seal rahvast tunduvalt rohkem. Võtsin aga masinad ette ja alustasin taas 3 seeriaga. Erilist soojendust ei teinud, soojenduseks oli sinna jalutamine 400m. Jõutrenn kokku 45min. Lõdvestuseks jalutasin tagasi. Jalad olid ikka vatti saanud, sest trepid muutusid aina raskemaks, aga endiselt läksin vaid treppidest (lifi kasutasin, kui tulin kohvri ja kottidega).
Õhtul käiksin saunades ja basseinis.
Aktiivsus: 149%

Pühapäev - und oleks tahtnud tunnikese võrra kauem, tulin tagasi Tartusse, ilm läks aina ilusamaks. Tulin tõuksiga Vasulast koju väikese ringiga, maja ees pidin ka veel tiirutama, et saada kokku 15km aeroobne trenn 1h8min (avg 149, max 176 [Kassitoomest üles]). Esialgu oli üsna tuuline, samm (tõuge) oli puine ja lühike. Varbad ja sõrmed muutusid tundetuks. Aga pärast Kõrveküla läks hoog paremaks. Aga noh... treenitust ei ole ollagi, võhm on väike. Aga tuju tegi küll heaks. Põlva kaubamajast sain veel uue Icepeak'i spordijaki, peab tuult ja hoiab keha soojas. Paraku sai ostetud roosa, sest teisi värve ei olnud.
Aktiivsus: 176% (kell 17:15)

Mul on aega täpselt kolm nädalat, et kätte saada mingisugunegi vorm, et jõuaks tõuksiga sõita. Niisiis otsustasin täna, et jätan hetkel jõusaali tagaplaanile. Päris ära ei jäta, tahaks 1x nädalas ikka minna ja teha ühe treeningu, mille käigus võtaksin kõik lihasgrupid läbi. Uuel nädalal saab selleks päevaks ilmselt reede. Praegu on ilmad ka sellised, et püüan võtta viimast ja sõita tõuksiga, ka tööle. Nädalas on ka teisi plaane ehk kolmapäeval on näiteks Alma Linnasprindi I etapp , siis ei ole linnas tõuksi kuskile jätta (pole selleks ka julgus) ja minek autoga, samas on see just see päev, kui lubati ka lörtsi.
Kaal on stabiilne. Võiks langeda.

No comments: