Sunday, March 6, 2016

Trennipäevik 29.02.-06.03.2016


Ma tunnen, et käesolev nädal läks juba paremini. Tööl oli juba veidi rahulikum (aga piisavalt sagimist). Hommikused harjutused olid tavapärases vormis ja unegraafik oli samuti parem (ehk hommikuti ei olnud tunnet, et ärkasin väga vales unefaasis). Kahjuks planking oli kuidagi kaugel ja seda ei saanud kordagi tehtud. Üks päev küsis üks sõbranna, et kui mitu kätekõverdust ma jõuan teha. Ma arvan, et olen talle varemgi öelnud ja selgitanud, miks ma neid ei tee. Ja jah, ma ei tee kätekõverdusi ja ei midagi sellist, kus pean täistoengus olema ja randmed saavad suure raskuse. Ma ei saa ka tagatoengus olles käsi kõverdada. Tähendab, et ma kindlasti saaks, aga ma ei tee seda, sest mul ei ole plaanis endale valu põhjustada (ja hiljem selle all kannatad, sest miskit ei saa teha). Kätekõverduste asemel võin teha hoopis rinnalt hantlitega surumist. Kui teised tegid tagatoengus harjutusi, siis mina kasutasin TRX-i. Kui teised teevad miskit toengus, siis mina olen küünartoengus (vahel on käed kõrgemal ehk bosu vms peal). Ma mingil ajal proovisin, kas saan kätekõverdusi nt nii eha, et käed ei ole peopesaga põrandal/matil vaid hoiavad hantlist kinni, aga paraku ei olnud ka see hea variant. Niisiis ei ole ma tegelikult juba vähemalt 2 aastat ühtegi päris kätekõverdust teinud. Ja ma ei tunne ennast selle pärast halvasti. Minu jaoks on oluline see, et ma teeks trenni nii, et ma endale liiga ei tee ja teinekord see vajabki veidi suunamist ja mõtlemist.

Esmaspäev - alakeha jõusaal 60min koos mõne ülakeha harjutusega. Kükkide asemel olen endiselt jalapressi masinal. Trenn oli kuidagi hea. Tegin 4 põhiseeriat ja 3 lisaharjutustele. Tundus hea. Ja oligi hea. Soojenduse tegin äkki wattbike'il, eriti ei mäleta. Lõpus olid veel kõhulihased ka.
Aktiivsus:122%

Teisipäev - lõunapausi ajal ringtreening u 45min. Sellele eelnes korralik soojendus wattbike'l, aga treening oli suunatud rohkem ülakehale, niisiis pärast soojendust tegime veel käed erinevate harjutustega soojaks. Korduste arv seeriates oli järgmine: 1; 8; 15; 15; 8; 1. Esimeseks kätekõverdused, mille asemel mina siis surusin rinnalt hantleid; teiseks oli kätekõverdamine tagatoengus, mille asemel kasutasin TRX'i, siis oli .. ehm.. jalad täistallaga maas, puus üleval, käed kangil ja rinna tõmbamine vastu kangi (no midagi sellist), siis kõhulihased ja lõppu sangpommiga (võtsin 12kg) swingimine.
Aktiivsus: 125%

Kolmapäev - rinnalihased andsid korralikult tunda, aga läksin siiski jõusaali ja tavapärane ülakeha päev 60min. Soojendus oli crosstraineril umbes 10 minutit.
Aktiivsus: 122%

Neljapäev - põhimõtteliselt oli puhkepäev, aga mul oli tunne, et tahan jalutada. Sõbranna (ja tema lastega) käisime Aparaadis söömas ja istumas. Mõnus koht. (ja kõrvalt ostsin Muhu leiba). Ja kuna nad läbi linna sõitsid, siis palusin end Rebase Rimi juures maha, käisin poes, jalutasin linna raamatukokku (sain 4 uut raamatut, millest üks juba läbi) ja sealt koju. Kokku tuli kuskil 5km, mis ei ole väga palju, aga tunduvalt rohkem kui tavaliselt. Kahjuks päevaaktiisus täis ei saanud.
Aktiivsus: 93%

Reede - reedeti on mingi jooks wattbike'i poole, olin alles ühelt kolleegilt saanud kinnituse, et tema ei lähe sõitma (ta jõuaks sinna varem kui mina) ja kui peaaegu kohal olin, siis teadsin, et sõidab hoopis keegi teine, aga õnneks hakkas temagi lõpetama.. ja läksin riideid vahetama ja jooksin koridoris järgmisega kokku, kellelt küsisin, et ega ta ometi rattaga sõitma lähe, ta vastas, et võib joosta ka. Ning saimegi kokkuleppele! Ratta seljas üritasin hoida rpm ikka üle 80, aga ei saa öelda, et see kogu aeg hästi välja tuleks. Magnetid panin ühe peale, raskus oli kuskil 2-3 ja km aja hoidsin 2 minuti juures. Alguses tegin rahulikumalt, lõpu tegin tunduvalt kiiremini. Nii sain 60 minutiga kokku 30,25km. Pulsiga jäin rahule - keskmine 149, max 167. Keskmiselt 117W, keskmine kirus 30,2km/h. Aga jalgade jõud oli 51%/49%. Ise jäin rahule ja kui ma enne mõtlesin, et juukseid ei pese, siis oli juba poole trenni peal selge, et kindlasti pesen. :D
Aktiivsus: 179%

Laupäev - toimus veebruari keksel ära jäänud tõukekelgumaraton Pühajärvel. Kahjuks järvejää ei olnud selline, kus oleks saanud hästi sõita, niisiis oli rada veidi ümber tehtud. Jääl pidi minu distants olema 10km, aga lumisel lajal lühendati distantse poole võrra ja nii jäi alles 5km. Täitsa piisav. Rada oli hea. Lumi oli kinnisõidetud ja minek hea. Oli langust ja tõuse. Aga no.. kelguga sõita on veidi raskem kui rattaga. Ma sõitsin hinge kuidagi kohe kinni, pulss läks lakke ja väga raske oli. Kuigi ma ühtegi naisterahvast enda taga ei näinud, siis andsin endast siiski palju sain. Enne mind lõpetas 3 meest ja mina olin esimene naine. Pikemalt distantsil poleks nii hästi läinud (10km kiireim naine sõitis kuskil 41min, minu aeg oleks tulnud vähemalt 50min, niisiis mul hea meel, et valisin lühema raja). 5km läbimiseks tõukekelgul läks mul 26min02sek. Keskmine pulss 180 hkm.. max 188. Nii et jah. Kuna nina läks kohe vesiseks, siis hingamine oli suu kaudu ja nii sai kopsudesse palju külma õhku. Sõitsin hingetoru valusaks. Tükk aega läks, et valu üle läheks ja ülejäänud päeva jooksul on käinud ärritusköha tõttu köhahoogusid. Tegin isegi auru. Nüüd, õhtul kella 10 paiku, hakkab paremaks minema. Muidu kui köhisin, siis korisesin ka. Aga eks seda varemgi juhtunud. Pean õppima rahulikumalt alustama.
Aga selle 26minutiga sai mul päevane aktiisus täis. :D
Aktiivsus: 131%

Pühapäev - liikumisel andsid reie sisemised üsna korralikult tunda ja nii jäin kindlaks mõttele, et lähen teen väikse sörgi ka. Ilm oli sula, päike tuli välja, erilist tuult ei olnud. Sörkjooksu tuli kokku 5km ja 41,5 minutit. Pole ammu nii kaua viit kilomeetrit jooksnud. Algus oli hea, pulss madal (140), aga siis olid tänavad libedamad ja kuskilt tuli tuul. Osa sörgist oli ka linnast väljas ja seal oli seda tuult rohkem. Seal tegin siis ka kõnnipause, et pulss alla viia. Keskmine pulss jäi ikka 157x'. No mis teha.
Kodus tegin veel venitusi ja mõtlesin, et mul pole reiesisemised vist varem nii hellad olnudki. Ja kuigi esimeses lõigus kirjutasin eile, et plankingut ei teinud, siis täna ikka tegin.
Aktiivsus: (kella 18 seisuga) 140%. 

Plaanin ka kalendri ette võtta ja plaani paika panna. Võiks kirjutada ka veidi toitumisest, aga hetkel on veel palju teisi toimetusi.

No comments: