Thursday, April 14, 2016

Sleepwell

Minu selg ragiseb ja raksub sellest ajast, kui ma ühiselamus elasin ja öösel magasin reformvoodis. Eriti pikalt ma seal ei elanud ja mingi aeg sain endale koridorist ka uue voodi, aga seljale see liiga tegi. Lapsepõlvest mäletan, et reformvoodi oli vahva! Selle voodiosa sai metsa all kuskile pakkudele panna ja ise muudkui hüpata seal peal. Tõesti oli vahva. Aga magada nii vahva ei olnud. Põhimõtteliselt magasin ma lihtsalt augus, kuigi oli madrats ja mitu tekki, et seda aukus magamist vähendada. Ei õnnestunud eriti. Uni polnud ka kvaliteetne, end oli raske pöörata, aga mis seal ikka, selline oli ühiselamu elu. Mingi aeg oli koridoris voodi! Palusin kursavenna appi ja sain selle endale. Puidust ja madal, madrats seda eriti ei pehmendanud, aga palju parem oli magada kõval voodil kui augus. Ja siis jõudsin ma siia korterisse. Pooleteise inimese voodisse mahume kenasti ära (kuigi laiutada oleks hea), aga esialgu oli täiesti tavaline vedumadrats. Liige pehme. Vajus samuti auku, aga ikka parem kui reformvoodi. Mingi aeg kogusin ma Maxima kleepse ja nii sain endale Dormeo padja, ikka selle kumerustega, mis pidi ergonoomiline olema. Olin sellise padjaga kuskil ühe öö maganud ja tõesti oli hea. Ja nii ma seda proovisin. Padi oli mugav, aga mina sain endale tohutu kaelavalu mitmeks nädalaks. Ja ega ma siis kohe patja välja vahetanud, ma arvasin, et valu on millestki muust põhjustatud, aga lõpuks panin pildi kokku ja padi rändas kappi. Nimelt võib padi olla küll väga mugav, aga kui muidu magada pehmel madratsil, mis ära vajub, siis on kehahoiak väga vale ja nii need lihaspinged ja valud tekkisid.
Üks hetk otsustasime aga uue madratsi osta. Esialgu vaatasime Dormeod, aga seal enam sobivat mudelit ei olnud. Kuna Härral on seljaga ka veidi jamasti, siis vaatasimegi neid ortopeedilisi. Ja siis leidsime Sleepwell firma madratsid. Uurisime Internetist, kui kuskil poes nägime, siis käisime katsumas ja uurimas. Hind oli üsna krõbe ja seetõttu seda kohe tellima ei tormanud. Uurisime erinevate internetipoodide hindu ja kohaletoimetamisetasusid - et tore küll, kui ühes kohas on tunduvalt odavam, aga samas kohaletoimetamine on kallis ja siis polegi hinnavõitu. Lõpuks oli kunagi kuskil üks sooduspakkumine just Sleepwell madratsitele ja kohaletoimetamine oli ka soodne (või suisa tasuta, enam ei mäleta) ja nii me selle üks jõulude ajal ka ära tellisime. Tegime endale sellise kasuliku ja hea kingi. (googeldasin enda gmaili ja see sai tellitud 2012 lõpus ja kui seda nüüd googeldaisn, siis vahepeal on hind 70 euro võrra kallinenud)
Oh, see on tõesti sleep well. See on mugav ja pehme, samas kõva, keha ei vaju kuskile sisse, aga tunneb end hästi. Meil on blue orthopedic. Ma arvan, et me magama selle kõvema poole peal, sest see on Härra seljale parem. Mina eriti vahet ei teegi. Minu jaoks on see madrats lihtsalt mugav ja uni on hea. Üsna pea sain ka uhke padja kapist välja otsida ja enam ei tekkinud ka mingeid lihasvalusid, sest ka keha oli nüüd õiges asendis ja nii oli padi tõesti ergonoomiline. Kattemadratsit me antud hetkel ei kasuta, muidugi tahaks... aga samas tahaks suuremat voodi ja siis oleks vaja uut madratsid ja siis võiks osta kattemadratsi. Ei ole mõtet sellele madratsile kattemadratsit osta, hetkel mitte.
Ega enne ei osanud hinnata head madratsid, kui ei olnud seda tunda saanud. Nüüd oskan. Ja sellepärast ongi kõige parem magada oma kodus, oma voodis, oma madratsil, oma padja ja tekiga. 
Vot sellised lood. 

No comments: