Monday, April 25, 2016

Tõukeratta rahvasport 2016 hooaeg

Mingi aeg kilkasin, et ilmus juurde päris mitu tõukerattaüritust. See on imetore! Kusjuures kõik need üritused on nii planeeritud, et vahepeal jääb piisav aeg taastumiseks, aga seal pole ka midagi imestada, sest korraldajad on kõik üks Lõuna-Eesti seltskond. Ja ei ole ju mõtet korraldada kõiki üritusi järjest ära, sest siis peaks hakkama inimesed valima.

Minu järgmiseks rattaürituseks on muidu Rattaralli ja tuleb läbida 65km. Sinna on veel üle kuu aega, niisiis peaks olema piisavalt aega veel ettevalmistuseks ja puhkuseks. Ootan vaid paremat ilma (kuigi ka sellised ilmad nagu täna ei takista tõuksiga tööle käima, siis õhtul ma väga pikale ringile ei lähe). Uurisin üks päev kaarti ka ja nagu ka möödunud aastal, siis sel aastal on minek mööda Jõgeva mnt Lähtele ja sealt Jõhvi mnt-le ja edasi Luunja poole. Loodan vaid ilusale ja heale ilmale. Kui näiteks peaks olema Lähteni vastutuul, siis olen ma Lähteni jõudes omadega läbi... ikka teate, mis tõusud seal vahepeal on? Samas mingit pidi on alati vastutuul.. ja siis teed väikese pöörde ja on tuul tagant. Küljetuulega on selles suhtes halvem, et see ei muutu taganttuuleks.

Kõllestes sain kätte personaalse kutse üritusele "Tõuka üles 2016". See leiab aset 11. juunil Põlvas ja tuleb 750m mäest üles tõugata. Oeh. See on mu nõrgim külg. Osalevad Eestlased ja põhjanaabrid. Tegu on VIP võistlusele ning lisaks eelsõitudele on ka finaal, kus astuvad võistlustulle 6 parimat meest ja naist.
Ehk siis mul tuleb hakata mäkke tõusu harjutama. See läheb hästi kokku ka Rattaralli rajaga, ainult et Rattarallil ei pea ma endast viimast andma. 750m mäest üles on ka üsna pikk ma. Hea variant on ikka mööda kergliiklusteed Lähte poole sõita. Alguses sõidad end soojaks ja siis tuleb mäest üles tõugata. Siis saab ümber pöörata, alla sõita ja jälle uuesti üles minna. Vasulast Lähtele pidi ka selline mõnus tõus olema. Ja pärast laupäevast Otepäääd ütlen, et seal oleks ka hea harjutada, aga jääb veidi kaugele.

Pärlijõe Tõukerattamaraton 25. juunil.

I Pühajärve Matkamaratoni ma juba korra mainisin, aga mainin veel. See toimub 9. juulil ja nagu nimigi ütleb siis Pühajärvel. Minu distantsiks saab 30km. Marsruut pidi olema heal teel, niisiis plaanin minna enda rattaga.

Juuli lõpus pidi kindlasti toimuma Sangaste Rukkipäeva raames Tõukerattasprint (8km) aga selle info tuleb alles suvel.

Ja siis üks suve tippsündmusi ehk Footbike Eurocup 2016 Salamaal. Jaa-jaa lugesine õigesti Eurocup. Üritus algab juba 11. augustil ühistrenniga, mis jätkub 12. augustil. Esimene võistlusdistants on 12. augustil Põlvas ja 13. august pärast tõukerattakrossi lõppeb peoga. Võistluskeskus on avatud Salamaal Taevaskojas. On ju äge!
Muidugi olen mina tol nädalal ihuüksi tööl (ehk teen 3 inimese tööd). Aga bossiga juba rääkisin ja 12. august sana teha pooliku päeva (tundide pärast ei muretse, sest mitme inimese tööd tehes tuleb ületunde juba niikuinii) ja jõuan kella 14ks starti. No ja 13. august on mul Rakveres ka ööjooks, hkm, aga sinna ma ei lähe jooksma. Ja olen jooksule end reganud, aga see oli enne kui sain teada, et tuleb Eurocup. Rakveresse ma lähen ja kõnnin selle kenasti läbi. Kui keegi tahab kampa lüüa, siis olen avatud. Saan üks kord selles ööjooksu möllust osa ja ehk piisab ka.

Ametlik hooaeg lõppeb ilmselt 19. Tartu Rattamaratoniga 18. septembril.

Tõuka lõpuni!

No comments: