Sunday, April 3, 2016

Trennipäevik 28.03.-03.04.2016
Kuigi teistele siin nädalas ehk midagi erilist ei ole, siis mina olen küll väga rahul. Lõpuks saab tõuksida. See teeb meele kohe rõõmsamaks!
Hommikuvõimelmist neljapäeval ei teinud, siis magasin kauem ja unustasin ära. Teistel päevadel linnuke kirjas, kuigi nt reedel tõmbasin pärast võimelmist endale teki peale ja jäin veel põrandale tukkuma. Vot niimoodi teeb see kella keeramine.

Esmaspäev - nimetagem selle puhkepäevaks, sest hõlmas vaid tõukerattaga tööle minemist ja koju tulemist. Tõuks peaaegu 9km ehk 4,3km (u 15min, avg 156) + 4,3km (u 18min, avg 151).
Aktiivsus: 118%

Teisipäev - tõuksiga tööle 5,9km (23min, avg 147) ja veidi pikema ringiga koju ehk 12,3km (51,5min, avg 148).
Aktiivsus: 201%

Kolmapäev - Tartus toimus Alma Linnasprindi I etapp. Sõbrannaga tegime ringi soovitust vastupidi, ei tea, kas teistpidi oleks kergem olnud, aga meil oli küll raske. Eks ikka Toomemäest üles ja varsti alla.. Polnud vormi, polnud võhma. Distantsiks tuli meil 3,5km ja aega läks veidi üle 25minuti. Ehk üsna kaua, parimad naised olid ikka palju-palju kiiremad. Pulss viskas vahepeal villast, maksimumiks näitas näiteks 219x', aga vahepeal oli ees hoopis 100x', nii tuli keskmiseks 157x', aga tegelikult oli ilmselt u 174x'.
Lisaks jalutasin 5km. 
Õhtuks olin kutu.
Aktiivsus: 174%

Neljapäev - käisin hoopis koolitusel, mis oli kodu lähedal ehk jalutasin u 2,7km. Pärast koolitust ruttasin koju ja kohe tõuksiga majast välja. Ilm oli natukene jahe, aga tahtsin natukene pikema ringi teha. Muu hulgas proovisin ära ka veepaagi seljakotiga. Marsruudiks juhtus siis linnast välja Viljandi ringi kaudu, sealt mööda kergliiklusteed (väga hea tee!) Haagele, kust pöörasin Rahinge poole ja Ilmatsalu ringi kaudu tagasi linna. Tempo oli selline aeglane, vahepeal oli külm tuul vastu ja küljelt. Kui mööda kergliiklusteed oli super sõita, siis asfalt nii hea ei olnud. Ringike tuli kokku 16,9km (1h10min avg 150x', max 165x').
Aktiivsus: 208%

Reede - möödunud nädalal kirjutasin, et tõmbab jõusaaliga veidi koomale (mitte et seda enne nii palju oleks olnud) ja sel nädalal tunduski reede kõige parem päev sinna minemiseks. Saali on vist ka kevad jõudnud, sest minu saabumisel oli seal üks inimene, kes üsna ruttu oma trenni ka lõpetas. Mina otsustasin teha üldist terve keha treeningut jõusaalis (1h23min). Alustasin soojendusega crosstraineril. Harjutusi tegin neljastes blokkides ehk mõlemast treeningpäevast kaks, aga samas ka improviseerisin. Lõpetasin kõhulihastega ja selleks ajaks olin juba päris vahend. Venitasin ka.
Kuigi reede õhtul oleks tore pikemalt üleval olla, sest kell 10 oli unega juba võimatu võidelda.
Hommikul käisin veel perearstil.
Aktiivsus: 130%

Laupäev - trenni mõttes puhkepäev, aga koristasin, sorteerisin, triikisin pesu, pesin aknaid, käisin linnas (jalutamine 3,4km)... toimetasin terve päev ja see andis liigestes väga hästi tunda, nii hästi, et valuvaigisti ka ei aita. Tegelikult oleksin rohkem tahtnud koristada, aga ei saanud enam... Aga suurem osa asju sai tehtud, vähemalt näeb nüüd akendest välja. Ja väljas oli ilm liiga tuuline tõuksimiseks.
Aktiivsus: 184%

Pühapäev - hommikul olin veidi aega kella 7 ajal üleval ja väljas tibas vihma, meel oli veidi kurb, sest tahtsin tõuksiga sõitma minna. Aga esialgu läksin hoopis tagasi magama ja ärkasime pool 10 (Härrast eriti tubli nii kaua magada, eile ärkas ta kella 7 ajal! Ärkaks ta tööpäevadel ka niisama üles, et uni läks ära :D). Pärast toimetusi panin aga riided selga (spordisokid, vanad jooksutossud (pole nii libedad kui uued), pikad trennipüksid new yorkerist, pesu, sportrinnahoidja, pikakäisega spordisärk [pöidla augud, hoiab randmed soojas!], uus icepeaki spordijakk, torusall, talvine spordimüts, kiiver, kindad [millest loobusin u 5km peal]). Seljas oli ikka veepaagi kott ja tõesti on mugav! Nina nuuskamise olen ma ühe käega selgeks saanud (õhku ma nina nuusata ei oska :D ), sest selliste ilmadega lihtsalt hakkab jooksma, kuigi muidu nohu ei ole. Aga veepudeli haaramine lenksu küljest on hoo pealt ikka raske, tasakaalu peab ka hoidma.
Valisin enda lemmiksuuna linast välja ehk Jõgeva maanteeääres oleva kergliiklustee. Mõnusa teeni pidin linnas tõuksima umbes 4,5km, siis olin peaaegu linnast väljas ja hoog läks paremaks. Oh neid Puiestee tänava kõnniteid... ma ikka alati kriibin ratast, sest üleminekud on väga järsud.
Läksin üsna rahulikult, aga piisavalt kiiresti, et võhma tagasi saada. Seal on hea sõita, sest esialgu on üsna tasapinnane, ainult mõned väikesed künkad, aga kui Vasula teeots on ära olnud, siis lähebki muudkui mäest üles ja mäest alla (ja nii Lähteni välja). Mina sõitsin täpselt 50min ja siis keerasin otsa ringi ja üritasin sama ajaga tagasi jõuda. Tagasi tulles oli tuul ikka üsna korralikult vastu ja see polnudki nii lihtne. Aga vot sain hakkama, 27 sekundit jäi isegi veel varuks.
Mõnus trenni oli!
Tõukeratas 26,03km 1h39min33sek avg 152x'. Kiireim kilomeeter oli 10., mille läbisin ajag 3.10 (ehk arenemisruumi on täiega ...); kõige aeglasem aga 3. km, mis möödus ajaga 5.10 ehk ronisin Staadioni tänavast üles. Üldiselt jäid kilomeetrid sinna 3.30 kanti, võiks näiteks minuti sellest ajast maha võtta.. okei, esialgu oleks ka 30sek kiirem hea olla.
Jalutamine: 3,75km.
Aktiivsus: 279% (kell 20)
Kui ilma lubab, siis järgmisel nädalal käin ka tõuksiga tööl. Ainult kaks aga on: esiteks oleks vaja üks päev rehvid ära vahetada, mis tähendab, et pean autoga minema, et kohe pärast tööd vahetuspunkti jõuda (kui aja saan) ja teiseks tahaks üks päev jõusaalis üldtreeningut teha, aga reedel sõidaks ilmselt Virumaa poole (mis ei tähenda, et ma reedel tõuksiga tööle ei võiks minna).
Reedel sai küll treening kenasti tehtud, aga mõtlesin, et peaks ehk proovima seda mujal teha. Kus mujal kui MV-s. Mulle tegelikult tõesti meeldisid sealse jõusaali vanemad masinad ja kui õhtul minna, siis saan ka sauna (ma loodan). Kui õnnestuks see klapitada rehvivahetusega, siis oleks super.

Tige the cat.

No comments: