Sunday, June 5, 2016

Trennipäevik 30.05.- 5.06.2016


Käesolev nädal pidi olema puhke- ja taastumisnädal rattarallist. Tõuksimise mõttes oligi, aga jalad said kõndimisega sellist vatti, et jahm.

Esmaspäev - mitte midagi ei teinud! Puhkepäev, isegi tööle pidin autoga minema ja jalgadel oli selle üle vaid hea meel. Reietagumised olid kergelt öeldes pinges ja oli tunne, et lihased ei veni üldse. Kas ma pärast rallit tegin venitusi või midagi? Eiii! Nii rumal oskangi olla. Õhtul üritasin lihaseid veidi rullida sellistes asendites, milles ma olla saan, et randmetele liiga ei tee.
Aktiivsus: 47% (üsna hea selle kohta, et ma midagi ei teinud)

Teisipäev - hommikul tõuksiga tööle 6km (21min55sek, avg 141x') ja pärast tööd tagasi 6km (25min56sek, avg 121x'). Liikumine oli väga vaevaline, ma olin üsna üllatunud, et tööle siiski nii kiiresti jõudsin, tagasi läksin veel rahulikumalt. Lihased oleks nagu poole lühemad, ei saanud ei tõugata ega seda poolkükki teha.
Lõuna ajal oli jõusaalis süvalihaste ja kõhulihaste treening 45min soojendusega. Kõhulihased andsid veel laupäevalgi endast märku.
Aktiivsus: 142%

Kolmapäev - hakkasin pihta mu kõndimine, mida tuli päeva peale kokku 23km! Seda kokku seitsmes erinevas osas, esimene oli kõige pikem (üle 10km), seejärel mõned lühemad distantsid 2-3km vahel, vahepeal pea 5 km (vahepeal oli 10kg lisaraskust puusal või kõhul) ja siis veel õhtul veel 1 +1. Oi mu jalad olid väsinud. Sellega ma ei olnud arvestanud. Lisaks oli baleriinadest saanud villid kanna alla, sest need jalanõud on täiesti kontsavabad ja seetõttu ei ole minu jalale kõige sobilikumad.
Õhtul kinos oles üks inactivity stamp.
Aktiivsus: 318%

Neljapäev - järgmine kõndimise päev, aga õnneks veidi tagasihoidlikum, kokku siiski 16km ja väljas oli ikka üsna palav.
Ennelõunal kohtumisel olles üks inactivity stamp.
Aktiivsus: 171%

Reede - jälle kõndisin, aga taaskord tagasihoidlikumalt, lisaks oli kavas veel spordipäev. Kõik see 14km tuli kokku juba ennelõunasel ajal. Spordipäeval sai proovida disc golfi, nooleviset ja 4kg topispalliga pidi mingeid asju maha saama (aga palli tuli visata kahe käega üle pea ja põrkega). Ilmselt selle esimesega tegin ma käele veidi liiga, mõnda aega andis ranne tunda, aga nüüd annab veel lihas ka. Minu randmele see mäng ei sobi, liigutused on kiired ja ei sobi mulle. Meile üritati ka õiget tehnikat õpetada, aga eks see kõik tuleb harjutamisega. Tore oli ikka. Lisaks sai esimene ujumine tehtud, vesi oli üsna külm.
Aktiivsus: 260%

Laupäev - jälle kõndisin plaanitust rohkem ehk umbes 12km. Aga õhtul oli ilm tuulevaikne ja siis tegin ka tiiru tõuksiga: 9,5 km (32min35sek.. ja pulsiandur ilmselt ei töötanud). Alguses oli üsna hea minek, aga siis tekkis mingi valupunkt vasakus tuharalihases ja võtsin sammu kohe lühemaks ja tagasihoidlikumaks. Hiljem veel rullisin veidi, et ehk läheb üle.
Aktiivsus: 302%

Pühapäev - mõtlesin, et kui uni liiga vara ära läheb, siis teek tõuksiga väikese ringi, kuigi muidu on puhkepäev! Esimene uni läks ära kell 4, aga olin kannatlik ja ootasin, et uni tagasi tuli, lõpuks tuligi, aga üsna katkendlikult. Poole 8 aeg tundus asi juba lootusetu ja veidi enne 8 olin juba väljas. Ilm oli tunduvalt jahedam ja tuulisem kui õhtul. Ideaalis oleks rahulikud 10km teinud, aga tuule tõttu oli pool ringi üsna raske ja siis juba meenus, et tuleb hommikul liha ära küpsetada ja nii pidi ring lühemaks jääma. Tagasihoidlikult siis tõuksiga 6km (21min55sek, avg 140x'). Eilne valupunkti eriti ei tundnud. Õhtul oleks ilmselt parem sõita, et tuul vaibub, aga ei tea, mis ajal tagasi linna jõuame ja ilmselt kell siis juba liiga palju (ehk minul uneaeg).
Aktiivsus: ?? (kell 8.45 hommikul 46%)

Kui kaalu vaadata, siis oleks praegu ideaalne aeg hakata aktiivsemalt taas jõutrenniga tegelema, aga kas mul on selleks kodustes tingimustest tahtmist, jõudu ja vahendeid?

No comments: