Saturday, July 30, 2016

Purjetamine Tamulal - Tuuletark

*Tahtsin sellesse postitusse tuua rohkem emotsioone, tahtsin pilte... aga täna pole see päev. Ja fotoaparaat jäi sel päeval koju.

Pärlijõe võidukotis oli üks prii pääse Tuuletargaga Tamula peale sõitma. Ma vaatasin seda, aga ei pööranud sellele eriti tähelepanu (häbi tunnistada!). Ma arvan, et ma ei tahtnud eriti uskuda, et see on nii lihtne, et ongi tasuta.. või et tegelikult peab suurem seltskond veel kaasas olema. Ja mitte esikolmikusse saanud osalejad said 50% soodustusega piletid. Nii läkski nii, et minul oli enda prii pääse ja üks 50% pääse. Ja esialgsete hinnangute kohaselt oli väga raske leida aega, millal sinna minna, aga see oli ainult ennatlik hinnang.
Tegelikult juhtus nii, et töökaaslasel oli sünnipäev ja mõtlesin, mis ma mõtlesin, raske oli välja mõelda, mida talle kinkida. Ja lõpuks leidsin, et just see jahiga Tamula peale on suurepärane pakkumine. Niisiis bronnisin ta üheks õhtuks ära ja ei öelnud ka, kuhu me lähme. Võib-olla ta aimas, kui lõpuks Võrru jõudsime, sest üks kord varem oli sellest purjetamisest juttu olnud... aga ega ta ei reetnud.
Tuuletark OÜ tegutseb Kaarli käe all ja sel suvel saab tema jahiga esimest korda Tamulal sõita. Möödunud suvel tiirutas ta ise ja tegi sõite lähedastele. Kaarel ise on nii sümpaatne ja tore juba sõnumeid vahetades. Ja kohtudes ei pidanud pettuma. Alustasime Tamula ranna juurest. Ilma oli selline pilves, aga soe. Kartsime vihma, aga seda ei tulnud. Tuult oli veidi. Kohe alguses pakkus ta, kas me tahaksime purjede heiskamisega aidata ja muidugi tahtsime. Ise ei oleks osanud midagi teha. Ja nii me sinna järvele läksime.
Suurema osa ajast tüüris töökaaslane. Läksime pärituult vaikselt ja kui saime vastutuult, siis kiirus tõusis. Nii mõnus. Vahepeal oli jaht ikka üsna kaldu. Lihtsalt nautisime õhtut ja head seltskonda. Kui ma ise poleks olnud autoga, siis oleksin tellinud ka puuviljad ja vahuveini, aga keegi pidi ju roolis ka istuma. Küll aga pakub Tuuletark igasuguseid huvitavaid teenuseid. Ja kui jälgida Fb lehte, siis tuleb sinna pidevalt nii palju ilusaid pilte.. oh need päikeseloojangud!
Tuuletark fb lehelt.
Ikka Tuuletark fb leheltVahepeal käisime keset järve ujumas. Ma ei olnud kunagi varem keset järve ujunud! Vesi oli vist sama temperatuuriga mis õhk. Minu õnnetuseks ei saanudki veega pikalt harjuda, sest redelil oli vaid 2-3 väikest astet ja pidingi kohe vette minema. Korraks oli jahe ja siis niiii mõnus. Kaarel viskas meile muidugi nööriga rõnga ka, et saaksime selle lähedusse hoida ja me kuskile ära ei kaoks. Jälle oli üks asi esimest korda elus. Pärast ujumist hakkas veidi jahedam, kuigi õhk oli endiselt soe, siis mässisin end mõnusasse pleedi (see oli roheline) ja nautisin sõitu. Vahepeal üritasin mina ka tüürida ja esimese hooga tegime muidugi pirueti. Meestel tuleb see ikka paremini välja. Natuke ma sellega ikka vaeva nägin, aga varsti andsin tüüri jälle üle ja nautisin sõitu.

Rääkisime elust ja olust. Ja olemine oli nii mõnus.
Järvel olime veidi üle 1,5h, täpselt selline paras aeg, et jõuab teha ka ujumispeatuse ja vajadusel saavad nautlejad ise jahiga tutvuda ja aidata.
Meie jäime õhtuga väga rahule. Ja soovitan teistelegi. tean, et välja sai jagatud üsna palju 50% sooduspileteid, kuid tagasi on neid jõudnud väga vähe. Inimesed vist ei usu, et päriselt ongi soodus. Purjetama võib minna üksi või kaksi või veel rohkem. Ainult võtke temaga ühendust ja leidke sobiv aeg, tulemas on ilusad sumedad augustiõhtud ja päevad!

Hiljem käisime Spring cafes söömas. Koht oli kena, kevadiselt värske ja roheline. Toit tuli kiiresti, aga koguselt oli üsna väike. Niisiis, et kõht täis saada, oleks pidanud vist kolm käiku võtma, aga meie piirdusime ühega ja läksime edasi Tartusse kohvi jooma.
Ujumine.

Nautisin.Spring Cafe

Mis see sünnipäev siis koogita on? Küünlad olid ka peal.

Üks roheline kiisu.

No comments: