Sunday, August 7, 2016

Kui naabrid segavad

Hetkel on küll kell kolmveerand 6 hommikul ja hetkel ei sega enam keegi. Kella 5 ajal (vähemalt mitte kell 4!) tegin silmad lahti kas harjumusest või lärmi peale, mis tuli väljast, vähkresin mõnda aega ja lõpuks otsustasin veidiks üles tulla, et uuesti proovida magada. Tundub, et see minu reede õhtune varajane magaminek andis mulle viimasest ajast rohkem und ja organism vaatas,m et 5h on täis, aitab küll. Reede vastu laupäeva magasin enne leheringi peaaegu 7h (minu puhul väga hästi!) ja hiljem veel peaaegu 3h! Aga see selleks.
Tegelikult on nii, et laupäevaõhtuti on siin kuskil üks korter, mis teeb pidu. Siiani ei ole see väga lärmakas olnud ja pigem on kuulda jutuvadinat kui muud, aga eile oli kõige pealt muusika ja siis kõik muu. Muidugi võib see olla mingi teine korter ka, vot seda ei tea. Aga minu jaoks oli kell 23 õhtul muusika valjem kui mina seda ise kuulan (kui ma nt arvutis olen, siis meeldib mulle muusikat tasa-tasa kuulata, lihtsalt vaikselt taustaks). Muusika ja see pidu küll häiris mind, aga ikka otsustasin voodisse minna, et äkki jään magama. Ma ei saanud täpselt aru ka, kust see lärm tuleb, ilmselt ülevalt mitte, sest samme just ei kuulnud ja kindlasti mitte ka ühelt poolt kõrvalt, et vast kuskilt alt?! Aga siin paneelmajas on tõesti raske aru saada. 
Vaksalis käisin ikka aeg-ajalt (tegelikult üsna harva) kuskil ukse taga, vahel ütlesin ka üle "rõdu" (kui peolised väljas suitsetamas käisid), et äkki nad võtavad tasemaks. Ja seda tehti ka. Mul polnud kordagi tunnet, et peaksin politsei kutsuma, sest öörahu rikutakse. Politsei kutsusin ju vaid siis, kui see trepikojauks ära lõhuti. Aga õhtul oli küll selline tunne, et peaks helistama, sama sjäin lootma, et äkki kutsub keegi nad korrale?! (olgugi, et nädalavahetuseks on maja ette jäänud üsna vähe autosid). Vahepeal oli tunne, et keegi käis äkki seal ukse taga... aga siis läks kogu pidu edasi. Ja ise vot ukse taha minna ei julge! Mitte siin! Kui kostuvad kõvad peohääled, ainult meeste omad, kui pole kindel, kus korteris nad on, kui pole kindel, milline pidu seal on, kui pole kindel, mis seisus nad seal on. No ei julge! JA siis jäin mõtlema, et kui helistada politseisse, kas enne, kui nad välja tuleksid, peaks olema ise mingisugune 3x olema käinud ukse taga, et võtke vaiksemaks? Samas ei saa seda vist tahta/nõuda, kui inimene ei julge ukse taha minna? Või on see 3x mul lihtsalt kuskilt "viisakusreeglitest" meelde jäänud? Kuidas on? Kas politsei tuleb üldse välja? 

Mina kolisin lõpuks teise tuppa. Nn elutoas on mul see külmakirst, mis und veidi ja see summutas muusikat ja kuidagi jäi lärm ka veidi kaugemaks, et sel hetkel nad päris minu all korteris ilmselt ei olnud. Mõni tund hiljem ärkasin, tundus, et sellist pidu ei olnud enam, kolisin tagasi voodisse. Nüüd kella 5 aeg oli kuulda veel hääli ja vahepeal pudelite kolinat. 

Aga kuidas siis peaks käituma? Ise tahaks nagu magada. :/

No comments: