Saturday, August 6, 2016

Kultuur Kiivitaja talu õues

Facebook on aeg-ajalt selline tore koht, kus jõuab minuni infot, mida ma ise ilmselt ei oskaks otsida. Aga facebookis tuleb midagi uudisvoogu ja sana klõpsida. Nii jäigi silma, et Tartu kontsert korraldab toredaid muusikaõhtuid Pangodis Kiivitaja talu õues. 
Esialgu tasus muidugi jagada reklaami ja loota, et ehk võidab kaks piletit, aga nii hästi ei läinud. Aga polnud midagi, sest minekus olin ma juba enne kindel, ei teadnud ainult, kas leian kaaslase. 
Kui neljapäeva hommikupoolikul muudkui sadas ja sadas, sisi jõudsin juba kõik erinevad ilmateated läbi vaadata ja kaarte uurida, kas see vihm jätkub ja peab minema keepide järgi või mis saab, äkki kaasa saadud kaaslane ei taha üldse kuskil vihmas liguneda. Aga jäin uskuma seda, et kella 17st enam ei saja ja ilm läheb paremaks. Nii oligi. 
Jõudsime kenasti varuga kohale, lava oli väikese nõlvaku all, mis tähendas, et sai nõlva pealt hästi vaadata, istusime toolidel viimases reas, paljud läksid ka muru peale istuma. Puude vahelt tuli natuke päikest. Ilm oli ilus. Ja üsna soe. Koht ilus. Rahvast parajalt. Ei mingit laamendamist. Ja siis tulid lavale mu lemmikmuusikud ja ilus õhtu jätkus. Natuke piinlik tunnistada, aga akustiliste kontsertide puhul ei ole ma loo alguses sugugi kindel, mis lugu nüüd tuleb. Aeg-ajalt arvan selle ära ellloo järgi, mida räägitakse, aga vahel jääbki üllatuseks. Aga listi kuulus nii Romula, Osa minus, Kaitseta, Kuutõbine, Juuli kuu lumi, Ballaad Jimmyst, Kaktusviin, Ingli puudutus (mille esimeste sekundite jooksul mul juba pisarad voolasid), Ütle miks, Portselanist tüdruk, Las tuiskab, Torm, See ei ole saladus, Ebaõiglane, Tee... Viidingu lugu Poja juurde sõjaväkke... ja mälu kaob. Lõpetati esialgu jõululise Carmen versiooniga, aga siis mindi ikka tavaversiooni peale üle. Oh, nii hea oli. Nii tohutult hea!

(Ragnis Pärnmets youtube)

Ja kaaslaseks sain inimese, kes küll igapäevaselt TR ei kuula, aga on ometi sellega üles kasvanud ja teadis kõiki laule. Mõnus. Aitäh talle ka :)
Aitäh :) Nüüd ootan Hansahoovi. 


No comments: