Thursday, August 4, 2016

... ma tean, et tuul võib muuta suunda.

Kui ma juba mõned kuud olen täitnud igal õhtul nn viie aasta pikkust päevikut. Ma korra olen sellest kirjutanud ja maininud, aga mõte on selles, et seal on 365 erinevat küsimust (inglise keeles) ja viie aastaga tuleb kokku 1825 (erinevat?) vastust. Aasta igal päeval on uus küsimus ja järgmisel aastal vastad uuesti.. üldiselt on ilmselt vastused muutunud, aga ehk tuleb ka küsimusi, mille puhul ei muutu? Igal juhul see on nüüd minu igaõhtune komme. 

Pilt Rahvaraamatu kodulehelt. 
Aga hiljuti alustasin ühes teises märkmikus ka kirjutamist. Päeviku kirjutaja pole ma juba ammu, vajadusel kirjutan lihtsalt blogis drafte (ja loodna, et neid kogemata ei avalikusta :D), aga ühe armsa inimese soovitusel hakkasin igal õhtul ühte ilusasse paperblanks kaustikkuse kirjutama üheksat mõtet. Märkmiku sain mitu aastat tagasi armsatelt inimestelt sünnipäevaks, jah, mõne lehe rebisin välja, sest olin seal reisipäevikut üritanud pidada, aga nüüd saab sellest siis nende mõtete märkmik. 
Pane igal õhtul kirja:
- mõtle kolmele asjale, mis oli möödunud päevas head
- mõtle kolmele asjale/inimesele, millele/kellele oled tänulik
- ja kolmele probleemile, mille lahendamisel sa abi palud

Iseenesest võib ka neid lihtsalt mõelda, aga ma leidsin, et ma püüan harjumuseks saada kirja panemise. Ehk on siis hea vaadata, mille eest olen tänulik olnud ja kas probleemid hakkavad lahenema. Ma usun, et see töötab. Viimase puhul võib olla ka nii, et ise ei lahene, aga elu pöördub nii, et hakkad sellega tegelema ja lahendatud see saab. Mõtled rohkem läbi ja tegeled sellega. Hetkel on elu nagu Ameerikamäed.. või hoopis mõtted? Võinoh üsna keeruline. 

Ja minu viimase aja lemmiklaul on endiselt Smilersi "Et sa teaks"

iga hetk on kordumatu, tähtedesse kirjutatud

No comments: