Friday, September 9, 2016

Puhkuse III nädal

Tundub, et selleks nädalaks olin ma planeerinud kõik vajalikud vastuvõtud ja tegemised peale autoremondi, mida lihtsalt ei olnud võimalik sel nädalal paika saada. 
Juuksur - juuli alguses käisin lõikamas (ikka kuumkäär) ja nüüd siis triipe uuendamas. Olin pealt juba üsna hele ja seetõttu sai sel korral tehtud pruune ja blonde triipe. Üldmulje on tumedam, aga heledad salgud välguvad välja. Lõikamas käin 3-4 kuu tagant, nii kuidas on tuju ja kui tuju tuleb, siis esimesena asjana vaatan kuufaase, sest mõistagi käin lõikamas vaid kasvava kuu ajal. Kui need on paigas, siis on aeg helistada salongi ja panna õhtune aeg enda juuksuri juurde. Vahel ei ole see planeerimine sugugi nii lihtne. Kunagi käisin 2x ka voucheriga lõikusel, esimesel korral oli kõik hästi, teine kord läksin samasse kohta ja ikka kuumkäär... mis lõigati mul 20-25 minutiga (hkm) ja siis lõigati suht potijärk ehk üks sirge järk ja kõik.. See oli nii õudne, et õnneks ma juba kaks päeva hiljem sain tuttavasse salongi ja nii leidsin endale juuksuri. Mäletan, kuidas ta pead vangutas, aga päästis, mis päästa andis. Triibutamas käisin samuti tunde järgi, mind see väljakasv väga ei häiri, et ei torma kohe salongi poole, vahel läheb mööda 3 kuud, vahel 4. Blondid triibud on olnud üle aasta, nüüd siis tumedad ka, hetkel olen sellega rahul ja ei plaani miskit muud. Vahepeal on ikka see mõte, et ah, lõikaks juuksed maha, aga ma tean, et seda kahetseks ma kohe. Ja ma ei tea, mis ma tegema peaks, et mu enda juuksur selle ära teeks, sest ta teab küll, et see hoog käib mul peal ja ütleb alati eiii...
Koolitus - ootasin rohkemat.
Tüdrukutega filmiõhtu - hea seltskond, hea õhtu.
Kosmeetik - kunagi oli mul küüntel ka geellakk, aga mu küüned kasvavad tõesti ruttu ja nii ma sellest loobusin, sest kui nädal hiljem hakkas ennast juba häirima, siis ei olnud hea olla, samuti pidin ise pidevalt küüsi lühemaks saama, sest tööd oli ka vaja teha. Nii käisin mõnda aega vaid kulme ja ripsmeid keemiliselt värvimas, üks sõbranna ikka küsib, miks ma ise ei värvi.. Olen proovinud, aga ei tule nii ilus. Ja tore on ka, kui keegi tegeleb. Kosmeetik on ka juba aastaid sama ja vahetada ei kavatse. Viimased kuud olen käinud ka depilatsioonis. 
Cinamonis naistekas - Bridget Jones's beebi. Cinamonis on kurd kuus naistekas ja püüame seal tüdrukutega ikka käia, kui kuupäev on sobilik ja me piletite ostmist maha ei maga. Vahel jääme väga hilja peale ja nii ka sel korral - saime kohad esiritta, minu jaoks uus kogemus - vaadata filmi esireast. Augustis jätsin mina vahele, sest film ei tundnud eriti hea... ma ei vaata eriti komöödiaid (romantilisi komöödiaid aga küll). Aga see film oli tore ja naljakas. Näitlejad olid vanaks jäänud... aga see on ka üsna loogiline. Loosiauhindu me ei võitnud. Saabudes pakuti siidrit ja vett, üldiselt nad avavad, ma küsisin, kas võin kinnise pudeli võtta. Selle peale küsiti, kui vana ma olen. Hihi, vastasin 27 ja et võin dokumenti ka näidata. Seda viimast nad siiski ei tahtnud. Siider läheb mu baarikappi, sest ise ma seda ei joo.
Ühe teise salongi külastus - väga huvitav oli. 
Arstil käik - üldiselt ma arstil käikudest ka eriti ei kirjuta, sest mis seal ikka, pole vaja kõike jagada, aga kuna mul on lõpuks tunne, et leidsin endale sobiva naistearsti, siis võib ju paar rida kirjutada. Naistearstile mul eriti tihti asja ei ole, kord aastas püüan ikka kontrollis käia, aga Kliinikumi olen sattunud vaid näiteks kaks korda, kui käisin erakorraliselt imelike kõhuvalude tõttu. Esialgu käisin noore inimesena Tartu Seksuaaltervise Kliinikus, kus oli kuni 24.a tasuta vastuvõtt, arstile oli vaja registreeruda, aga murede või retseptide korral sobis ka elav järjekord. See asus ka mugavalt peaaegu kõrvalmajas. Mäletan, et kord sattusin seal ka väga toreda arsti juurde, aga kunagi hiljem ma tema vastuvõttu registratsioonist ei leidnudki. Igal juhul tekkis mul halb kogemus mitu-mitu aastat tagasi siis, kui julgesin öelda, et ma ei taha kasutada kombineeritud hormonaalset kontratseptiivi. Nii et viimased aastad olen käinud hoopis Tamme Erakliinikus, neil on samuti Haigekassaga leping, maksad visiiditasu ja mõned analüüsid-uuringud on ka lisatasu eest. Ja selleks nädalaks aega valides vaatasingi erinevaid arste.. ei osanud valida, vaatasin, mis ajad sobivad ja lõpuks otsustasin näo järgi. Ja esmamulje on nii hea. Nii et vahepeal üks hea kogemus ka. 
Koormustest - sellest pikemalt eraldi postituses või trennipäevikus.
Hambaarst - käin viimased aastad Lähtel, hea sõbralik arst, paremad hinnad kui Tartus. Autoga peab veidi sõitma, et autota oleks natuke raske, aga see on seda väärt.
Nädalasse mahtus veel raamatukogus käigud, raamatute lugemised, TradeHouses kulutasin kinkekaardi ära, toidupoe külastused ja esmaspäeva hommikul käisin Humanas ka.
ja nüüd tuleb nädalavahetus ja toimetamised jätkuvad. 


.

No comments: