Sunday, October 23, 2016

221016

Minu plaanides oli reedel palju koristada, et laupäeval ja pühapäeval saaks lulli lüüa. Laupäevaste plaanide hulka kuulus ka kaltsukate külastamine ja seda taaskord ühel lihtsalt põhjusel - mul ei ole midagi selga panna! Hea küll, see on natukene liialdatud, sest on olemas trenniriided ja muidu riided, aga see, et mul pole midagi selga panna, see tuli siis, kui väljas oli külm ja tahtsin selga panna midagi talvisemat ja soojemat. Olen kaltsukatest leidnud kaks toredat sügismantlit, millega hetkel käin, ja ühe sooja jope, millest olen ka pilti näidanud. Aga mul tuli tuju selga panna see sinepikarva lühike mantel-jakk, mulle nii meeldib see värv. 
sügis 2015
Panin selle selga ja ka mingi väga palju paksem kampsun poleks olukorda parandanud, igat pidi oli suur ja seetõttu ebamugav. Niisiis ei tahtnud ma mõeldagi selle peale, mis need teised üleriided teevad. Proovisin lühemat punast mantlit ja raputasin pead.. proovisin pikka punast mantlit ..  möödunud aastal läks täpselt selga, nüüd aga täiesti suur. Ma ei saa aru, ma ei näe ju nii erinev välja! Icepeaki jopet ma proovida ei julgenudki, ma ei taha, et see ka suur oleks. :D Vähemalt on mul see teine jope olemas, mis ka sportlik (seda olengi kandnud, kui tööl käin tõuksiga). Aga ainult jopest ei piisa, sest ma tahan kanda kleite, seelikuid, viigipükse, mul on mantlit vaja. Soodsalt. 
Nii alustasin eile otsingutega, aga eesmärke oli teisi ka. Teine asi, mida otsin, on lihtne valge kleit, leeri lõpetamiseks. Sellise kleidid otsimiseks on väga vale aeg, aga hoian silmad lahti, midagi ikka pean leidma. Ja natuke tahtsin kampsuneid vaadata, sest nendega ka kehvad lood, aga samas ei olnud see nii oluline. 
Alustasin Eedenist kella 10 aeg, aga seal oli vajaminev putka kinni, võtsin vaid sularaha välja ja läksin edasi Sõbralt Sõbrale, mis seal Annemõisas on. Proovisin seal mitut ilusat (punast) kevad-sügisjakki, aga jätsin ostmata! (mõtlesin kriitiliselt, et mul ei ole seda vaja). Kaks ilusat endastiilis pluusi sain ja siis ostsin viie euro eest öökapi. Seejärel käisin Puiestee tänaval (Roosi tänava kandis), seal oli niii palju rahvast. Leidsin ühe tavalise piduliku valge nööpidega pluusi, pole ühtegi ilusat olnud juba väga kaua, küll suur, küll väike, see oli Vero Moda nr 36 ja ideaalne. Vahel vaja viisakas ka olla. Autoga sõitsin kesklinna, parkisin auto ja käisin Humanas. Proovisin nii pükse, seelikut, jopet, kleiti ja veel midagi, aga mõtlesin kriitiliselt ja ei ostnud midagi. Ilmselt oleksin mõelnud teisiti, kui oleks olnud midagi soodukas, aga kõik olid täishinnaga ja kui ideaalset asja ei leia, siis ma sealt täishinnaga ei osta... Ja nii ma seal väga pikalt ringi ei vaadanud, kui hinnad langevad, siis ehk lähen tagasi. Jalutasin üle Toome Näituse tänavale ja korraks oli natuke imelik kõndida, sest olin sealt nii palju kordi koju läinud, aga nüüd jalutasin lihtsalt kaltsukasse. Näituse tänaval ei olnud midagi, võtsin suuna Kuperjanovi Humana juurde, aga ei olnud ka seal talvemantli või heleda kleidiga õnne. Käisin ka seal raudteejaama vastas ja siis läksin paar maja edasi, et ühest kohast valge tekikott osta (8 eurot). Ja jäin seal müüjaga juttu ajama, ta oleks ehk pikemaltki jutustanud, aga eks mul natuke oli kiire, aga usun, et teinekordki võin temaga mõned sõnad vahetada. Seejärel suundusin Pauluse kiriku raamatupoodi, et sealt osta raamat "Maise matka poolel teel" Toomas Paul, aga seal oli nii palju muud huvitavat ka, võtsin mõned küünlad ka. Tahtsin Riiamäel käia ühes kaltsukas, aga see oli kinni, käisin Uuskasutuskeskuses, aga ei ostnud midagi. Lõpuks läksin veel turule, et osta võid ja liha. Seda viimast võtsin kohe suurema tüki (3kg) ja kodus lõikasin tükkidest ja panin sügavkülma. Lõpuks jalutasin veel raamatukogust läbi, sest mind ootas seal taaskord üks raamat, aga tagasi polnud mul midagi viia. Sõitsin autoga siis veel Eedenist läbi, putka oli lahti ja jõudsin lõpuks tagasi koju. Kulus ikka päris mitu-mitu tundi. 
Aga kodus väga pikalt ei olnud, natukene toimetasin ja läksin õe juurde sauna. Õhtul hakkasin kodus raamatut lugema ("Kihid" Ursula Poznanski).
Ja vahepeal koristasin ka, sest reedel väsisin ühel hetkel lihtsalt ära ja läksin magama. 
Aga talveks polegi üleriideid. Peab veel otsima.

No comments: