Friday, October 21, 2016

42.nädal2016

Endiselt on probleemid unega. Õhtuti jääb aega väheks, tekib küsimus, mida ma teen.. aga ma ei tea. Ei teegi suurt midagi, aga aeg lipsab käest. Koju jõudes on kõige pealt ikka puhkemoment ja siis tuleb edasi vaadata. Puhkus tähendab kohvi joomist ja Draakoni paitamist (kui ta eest ära ei jookse kogu aeg). Aga ma ei ole ka ühelgi õhtul kohe pärast tööd koju jõudnud ja nii see aeg läheb.
Toitumisega läheb vaikselt. Mingi hommik ei tahtnud peekonit nähagi. Hommikusöögid ja lõunasöögid on siis rasvarikkamad, aga õhtuks satub ikka kas kreeka jogurt või keefir. Aga ma ei kurda. probleemiks on kujunenud hoopis vee joomine. Nimelt olen ju tööl joonud alati seda Saku Läte vett, sest see tuleb külm, kuigi maitse pole just minu lemmik, aga olen nende aastatega ära harjunud. Olen varemgi kirjutanud, kuidas mul pidevalt kaks suurt kruusi vett laua kõrval on ja neid pidevalt täitmas käin. aga nüüd, vähemalt aasta lõpuni, meil seda vett ei ole ega tule. Kraaniveel pole midagi viga, maitse on normaalne, aga millegi tõttu see siiski ei meeldi mulle (ometi kodus joon vaid kraanivett), ilmselt on põhiprobleemiks see, et mulle meeldib juua külma vett (ja ma tean, et organismile oleks parem toasoe, aga mis teha) ja kuna külma vett ei ole või ei saa kraanist piisavalt külma, siis on vee joomine soiku jäänud. Ma tunnen, kuidas mu organism tunneb sellest puudust. Mitu päeva oli mul kaasas kaks väikest veepudelit, millest üks siis enda juures ja teine külmkapis, aga see polnud ikka see. Klaaspudeleid tööle ei too. Nüüd ostsin eile 0,75liitrise veepudeli, kodust võtan selle vee kaasa ja siis joon vähemalt selle ära. Lisaks joon üsna palju teed. Ja ise räägin siin, et tööl kohvi joo, aga viimasel ajal pole see enam tõsi... kuigi päris kohvi joomiseks ma seda ei nimetaks, sest teen ühe tassi kohvi ja joon sellest veerand kuni pool ja seegi jõuab maha jahtuda, lisaks on see kooreta, lihtsalt vahepeal on tunne, et tahaks lonksu kohvi ja nii see läheb. Aga hommikuti olen üldiselt joonud vaid ühe tassi, aga see tuleneb sellest, et ma magan pikemalt.
Möödunud nädalal oli mul kolm väikest õmblust. Ilmselt oleks haav ammu paranenud, aga paraku tulid need õmblused ära ja kuna see juhtus kolmandal päeval, siis ei saanud ju uuesti õmblema minna, pole mõtet. Haav tuli lahti. Pani ikka ohkama küll. Aga mis seal ikka, olen hoolitsenud selle eest nii nagu öeldi ja paraneb vaikselt, lihtsalt läheb aega vähemalt poole kauem. Ja jääb ilmselt suurem arm, aga see sellise koha peal, et vahet pole, peaasi, et ära paraneb. Lõualiiges enam ei valuta. Randmed andsid ilmamuutusega tunda.
Eile käisime Sõbrantsiga Lõunakas. Ma ei saanud kohe üldse aru nendest ostukoridoridest. Õnneks rahvast eriti ei olnud, ometi nägin mitut töökaaslast.
Täna on plaan vana külmkapp jäätmejaama toimetada. Ja siis on vaja saapad parandusest ära tuua.
Üleeile käisin haiglas ja sain gripivaktsiini. Ma ei ole seda nüüd mitu aastat teha lasknud ja ma üldse ei arva, et kõik peaksid seda tegema (alati ju ka võimalus, et tuleb veel mingi järgmine tüvi ja nakatud ikka), aga oli selline tunne. Viimati sai vist siis tehtud, kui veel haiglas töötasin ja siis rohkem patsientide pärast, kes olid niigi nõrga immuunsüsteemiga ja oli suur tõenäosus, et lihtsalt ise ei haigestu, aga kogemata viid neile viiruse. Süstikoht küll veidi valulik, aga miskit muud mul polnud. Töökaaslane küll kurtis, et ikka terve keha hakkas valutama... aga on täitsa krapsakas nüüd. Ma arvan, et mu immuunsüsteem ei ole hetkel väga tugev, stress on niigi kogu aeg, ilmselt kui see kaob, siis olen ka väga vastuvõtlik.
Avastasin, et viimati käisin juuksuris lõikusel juuli alguses, mul täpselt planeeritud pole, kui tihti ma käin, aga tundub, et vahe venib veelgi pikemaks. Oktoobris ei mängi kuidagi välja rahaliselt (ega ajaliselt). Novembris on juba teada, mis on need asjad, mis lähevad katekooriasse "kulutused enda peale/ilu/kosmeetika". Nii et jään lootma detsembri peale, aga siis peaks juba triipe ka uuendama, samas vaatama kuufaasi, millal lõigata.. ja tegelikult triibutaks hoopis kuu kahanemise ajal ehk peaks minema kaks korda. Aga hea on see, et täna laekub kontole koolituse honorar... mis on küll kõik juba ära planeeritud, aga nii ongi.
Draakoni seiklustest peab eraldi kirjutama. :)

No comments: