Sunday, November 13, 2016

Novembripuhkus

Puhkuseks oli mul üks eesmärk - puhata. Ega see puhkamine alati just kõige lihtsam ei ole, sest kogu aeg on midagi teha. Mul olid mõned tegemised ka ja needki said tehtud. Esmaspäeva alustasin kosmeetiku juures, seejärel käisin läbi kõiksugu kaltsukad (olin eelnevalt teinud eeltööd ja kaardile sellised ära märkinud, kus ma varem polnud käinud). Aga tol päeval ma talvemantlid ei leidnud ja muidu üritasin mõelda üsna kriitiliselt. Küll aga sain Tartu taaskasutusegrupist ühe nurgariiuli ja ümmarguse laua. Lauaga on nii, et see plaat on lahti, et see ongi mul kasutusel siis, kui on külalised ja oleks vaja kuskile midagi toetada, aga ema käis just eile hea idee välja, et oleks mõistlik sellele ka väiksem ümmargune plaat saada, sest praegune on üsna suur. Saadan soovi lendu. Lisaks käisin esmaspäeval pangas, alustasin Swedist, kus oli nii palju rahvast ning kasutasin vist viimast korda enda kuldkliendistaatust ning järjekorranumbri võtmise juurest tõmbasin enda kaardi läbi ja järgmisena kutsutigi mind. Telleril võis huvitav olla, tuleb nn kuldklient, kes ütleb, et soovib nüüd oma krediitkaardi kinni panna. Aga tehtud see sai. Eks suuremalt jaolt on see olnud mul selleks, et miskit välismaalt tellida, nüüd on saada ka kaks ühes ehk pole eraldi kaarti vaja. Aga järgmisena seadsin sammud Seb'i ja ütlesin, et soovin nüüd konto avada. Sattusin väga toreda telleri peale, tegime kõik vajalikud toimingud paberivabalt ära ja sain kinnituse, et reede pärastlõunal võin kaardile järgi minna. Ja nii oligi - reedel sain kaardi kätte, kandsin teiselt kontolt sinna veidi raha, vaatasin, et kõik toimib, avatud sai ka digikassa, järgmised kuus kuud on mulle tehingud tasuta, siis saab edasi vaadata. Nüüd tuleb veel tööl andmed ära muuta, et ka palk tuleks sinna panka. Vot niimoodi. Alles see oli, kui ma alustasin kontorisse ja ütlesin, et soovin konto sulgeda, nüüd läksin ja avasin uuesti, aga nii on, kui laenuvõimalused sealt on palju paremad. 
Vahepeal oli mul mõte ka ühte korterit vaatama minna, mille juurde kuulub suuuuuuur aed. Aga kui nüüd oli pandud ka korteriplaan üles, siis sain kohe aru, et see pole mulle. Aed aiaks, aga korter peab ka olema see. Ja tuleb. Tuleb maja. Mis on täpselt see.
Teisipäeval käisin trennis, pakkisin asjad, sõitsin veidi autoga, käisime söömas ja startsiime spa poole. Spa-s oli väga hea ja mõnus. Oh need saunad :)
Vahepeal lugesin mitu raamatut läbi. Käisin raamatukogus. Tegin keset päeva pikutusi. Tegin uue taigna. Kohvitasin sõbrannaga. Leidsin lõpuks kaks mantlit - ühe õhema punase, mis oli lihtsalt väga ilus, teise veidi paksema ja pikema, mis sobib talveks (mõlemad katlsukast väga hea hinnaga). Käisin veel trennis ja nüüd on jalalihased valusad. Lugesin veel. Vaatasin ka filmi. Mängisin Draakoniga. Käisin turul, aga ei ostnud midagi. Avastasin, et sült on ikka väga hea. Koristasin ikka ja jälle. Triikisin pesu. Pikutasin. Vaatasin, kuidas küünal põleb. Jõin veini. Kuulasin muusikat. Ja hetkel näiteks harjutan kõrgetel tikk-kontsadel käimist.
Täna käisin kirikus ja abistasin kohvilaua juures. Ja sai veidi pikemalt ühe leerikoolikaaslasega rääkida. Teised leerilapsed ristiti täna. Leeripüha on meil 18.12.16. Ja väga hea, et kui miskit küpsetada tahan, siis saan ju alati pühapäeval kohvi kõrvale viia.
Praegu mõtlen, et natukene tahaks täna jooksma minna. Paistab. Teen ka homseks süüa. Ja mõtlen välja nädalaplaanid.


No comments: