Friday, November 11, 2016

Päev 29 – Mida unistasid/mõtlesid 5 aastat tagasi... ja mis on nüüd 5 aasta pärast?

Viis aastat tagasi oli aasta 2011. Tol sügis-talvel kirjutasin ma oma lõputööd ja käisin haiglas tööl. Ma ei mäleta oma täpseid unistusi või mõtteid tuleviku osas, aga tean, et mõnda asja soovisin ma kindlasti. 
Ma uskusin, et viie aasta möödudes olen ma kindlasti abielus, mul on perekond. vähemalt üks laps ja me elame enda majas või püüdleme selle poole. Tol ajal oli mul ka kindel plaan magistriõpingutesse minna ja ilmselt oleks see olnud poole peal või isegi tehtud. Kui just lapse/lastega mitte kodune olla, siis oleksin töötanud ikka enda erialal, aga lootuses, et ei pea töötama täiskohaga, et saaks olla ka koduperenaine. Ma unistasin sellest, et võiksin olla koduperenaine, et ma hea meelega õpetaks ka lapsi mõnda aega kodus, oleks nendega looduses. Unistasin, et elan kuskil metsatuka ääres, aga Tartu lähedal. Et mul on oma aiamaa, mida kaevan ja kevadel külvan ja suvel/sügisel koristan saaki. Et äkki kui majas elada, siis oleks mul ka üks õuekiisu. 
Unistama ikka peab. Eks see kassi osa oli unistus, muud kõike ma siiralt uskusin. 

Vahepeal on viis aastat mööda läinud. Elan koos armsa kassiga Tartus. Korteris. Abielus ei ole. Lapsi ei ole. Vahepeal midagi õppinud ei ole. Töötan endiselt erialal, aga mitte haiglas. 

Ja viie aasta pärast on aasta 2021. Ja kui nüüd ausalt vastata, siis suurem osa minu unistusi ja mõtteid on veel täpselt samad, sest vahepeal ei ole need asjad sinnapoole liikunud. Ehk siis viie aasta pärast (räägin olevikus) olen ma kiriklikult laulatatud, mul on perekond, inimene, kelle kohta saan öelda abikaasa, laps(ed). Endiselt elab minuga ka Draakon ja võib-olla on tal sõbraks veel mõni endasugune, aga kindlasti on ka üks koer, sest majas elades peab keegi kodu ja aeda valvama. Armastan endiselt oma tööd, aga sel hetkel olen koduperenaine, et vahepeal lapsi kasvatada. Ja elangi väikses armsas majas Tartu lähedal. Ma olen ka välja mõelnud, mida ma tahaksin juurde õppida või edasi õppida. Ma teen endiselt sporti ja sõidan tõukerattaga. 

Unistada tuleb. Soovida tuled. Mõtted tuleb sinna poole liikuma panna. Ja uskuda tuleb. Kui seda ei tulnud praeguseks aastaks, siis järelikult oli enne midagi valesti, midagi, mis ei sobinud 

No comments: