Wednesday, December 21, 2016

Kohanen bussiliiklusega

Sellised lood, et nüüd on mul 90päevane Tartu busspilet ja mina sõidangi bussiga. Jala liigun ka muidugi, aga hetkel üldiselt tööle minek ja tulek bussiga. Ma olen südamest väga tänulik vennale, kes mu auto maha müüs, tal seda oskust ja natuke õnne ka. Ise olen üsna kindel, et kui tuli see teadmine, et auto läheb teistele jahimaadele, siis ma hakkasin elama nii nagu mul poleks autot. Mitte küll kogu aeg, aga tööle läksin jala ja bussiga ja tõuksiga, mis oli igati õige käitumine. Käituda nii nagu asjad on juba nii nagu sa soovid. Lihtne. 
Mina olen väga rahul. Natuke harjumatu. Eks ka natuke kurb, sai autoga palju sõidetud ja vabadust nautida. Aga tuleb uus auto. :)
Mulle väga meeldib, et google mapis saab vaadata ka ühistranspordiga liikumist. Võtsin ka telefoni Tartu busside appi, aga google maps on minu jaoks mugavam, sest ma sõidan erinevate liinidega. 
Tööle minek on lihtne - kas kahe bussiga ja kiiremini või ühe bussiga ja pikemalt, väljuvad need erinevatest kohtadest, aga kodunt peab suhteliselt samaaegselt välja minema.
Koju tulekuga on natukene keerulisem. Kella 18ni pääseb koju, aga siis läheb kuidagi raskemaks, sest tunnis sõidab üks buss siia. Üks teine liin on ka, mis üle poole tunni kesklinna sõidab, aga kesklinnast oleks vaja koju ka pääseda... ja see aeg teeb kokku sama aja või rohkem, kui minu jala kojuminek. Niisiis, kui ma lähen trenni, siis pean olema 18:15 bussipeatuses (ehk 18ks trenni ära lõpetama) või hakkama jala koju minema, sest järgmine buss läheb tunnike hiljem. 

Aga täna oli hoopis selline lugu, et ootasin seda tavapärast bussi. Ja kui buss tuli, siis läksin bussile. Mõne hetke pärast sain aru, et miski on valesti, sest buss läks ringilt valesti välja... :D Natuke tegi nalja ka, aga samas ei teinud. Kiire googeldamine näitas, et bussidega ei saa ma enam kuidagi õigeks ajaks tööle, kui just üks teine number ei hiline ja ma kuidagi sinna jõuan... Vastuse andis aknast välja vaatamine, sest see buss sõitis vastu. Läksin siis järgmises peatuses maha ja mõtlesin juba takso peale, aga enne mõtlesin helista treenerile, et küsida ühte kolleegi numbrit, kes seal kuskil elab. Telefon oli välja. Aga meil on ju facebook ja selle messenger ja messengeris saab ka helistada! Eks ma siis hommikul helistasingi talle, ma ei tea, mis ta mõtles, aga võttis vastu ja ütles, et liigub tõesti umbes 10 minuti pärast tööle. Jäin teda siis parklasse ootama. Kenasti läks.
Kusjuures treener veel üleeile hakkas mulle rääkima, et miks ma ei pöördu selle kolleegi poole ja tema autoga tööle ei tule. Ma leidsin, et ma võin bussiga sõita küll, ei sõltu teistest (ainult bussiliiklusest.. ja ilmast). Aga täna läks treener selle kolleegi juurde ja küsis, et mis ta arvab, kui mina hakkaks temaga tööle käima. Too kolleeg sai vastata, et ma juba täna tulingi. :D :D 

Vot sellised lood.
Et talviseks ajaks on minu liikumised natuke piiratud. Aga kui tahta, siis saab. :)

Ja mu vend on ikka väga tubli!

No comments: