Monday, January 16, 2017

Jääauk - tehtud, käidud!

Üks sõber võitis 24 tunniks tünnisauna kasutuse. Juhuu. Nii tegi ta kohe plaaniks korraliku saunaõhtu, mehed kutsus veel enne metsa puid tegema, aga viiekesti sai tehtud ikka päris mitme nädalavahetuse töö. Tublid!
Kell 12 toodi tünnisaun kohale, selgus, et eelmised kasutajad olid voolikutesse vee jätnud ehk need olid külmunud. Läks natukene aega. Kaevust läks tünni jääkülm vesi. Kate peale ja gaas tööle. Väljas oli selline mõnus talveilm, ei kujuta hästi ette, et oleksime pidanud seal olema -15 C või rohkema külmakraadiga. Tünni jõudsime naistega kella 7 paiku, mehed saatsime tavasauna, et nad pärast tööpäeva end ene sellest kõigest puhtaks saaks. Mõnulesime seal pikalt, vaatasime ilusat tulede mängu, panime mullid tööle, muusika mängis ja saime juttu ajada. Poole 9 aeg tegime vahetuse. Selle aja jooksul olid mehed mitmeid kordi juba jääaugus käinud. Vahepeal liitusid veel mõned ja nii me seal olime, naistesauna teha ei saanud. Saun oli ka hea, kõrge lavaga, et kui leili visata, siis oli ikka kuum, aga samas oli mõnus. Ja mina olin otsustanud, et hüppan ka sinna jääauku! Esimesel korral läksin vaatama, mida teised seal teevad, kuidas välja-sisse saavad. Paljujalu oli üsna külm. Mehed olid tublid ja neiu ka! Mina läksin uuesti leiliruumi julgust koduma ja tahtsin, et see saaks jäädvustatud ka. Mul on suvelgi probleem selle vette minemisega.. katsun varbaga, lähen natukene sisse, värisen ja mõtlen, kas ma ikka tahan seda teha .. :D Aga no jääaugus pole ju selleks aega!
Et siis lavalt eesruumis plätud jala otsa, et varbad kohe ära ei külmuks, tiigi äärde, supsti peaaegu istuli ja supsti vette.. ei kiljunud, ei olnudki nii külm, kui ma eeldasin. Ja siis ütles H, et püsi nüüd paigal, muidu ei saa pilti teha.. ma olin seal ikka tükk aega paigal, siisütles, et kaarea alles fokuseerib :D Einoh jah. Sõbrants arvas, et ma seal 30sek pidin ikka paigal olema, lisaks ülejäänud aeg. 
Ja sisi tuli sealt välja saada. Olin käsi ja sõrmi hoidnud jää peal ja need ei tahtnud enam sõna kuulata, justkui külmunud ja jõud läinud. Ma juba ütlesin, et ma ei saa sealt välja, aga upitasin ühte moodi ja teistmoodi ja sain ühe põlve jääle.. ja siis teise ja olin väljas, leidsin plätud ja panin jälle jooksu (ilmselt olid plätud käe otsas). 
tehtud!
Tuju oli hea. Adrenaliin olemas.
Ja oi kui hea siis saunas oli. Sõrmed ja varbad surisesid, ülejäänud keha ei saanud aru, mis toimub. 
Natuke jalga kriipisin selle ronimisega, järgmine kord peaks mingi vaiba sinna panema. 

Ja tahaks vaikselt mingi aeg seda talisuplust harrastada, aga nii, et jään sügisel lihtsalt pikalt ujumas käima, mitte nii, et ma nüüd ühel jaanuari päeval otsustan ujuma minna. 
Plaan on :)

Kergliiklusteel linnast välja..

Luunja-Kabina mnt

Naised tünnis :) (telefoni kohta väga hea pilt!)

see jäi udune.. aga ilmselt olin välja ronimas. Ehk jahm, ei olnud vist piisavalt kaua paigal.. ja pime oli, isegi iPhone 7 jaoks ;)
Tänan, sõbrad :)
Ja ennast tänan ka.

No comments: