Friday, January 13, 2017

--
Kui telefon oli garantiist tagasi, siis oli aeg miskit arvutiga teha. Küsisin küll natukene nõu ja olin ka kannatlik, aga toimetama hakkasin ise. Treenerile olin ükskord sellest murest rääkinud ja kui ma järgmine kord tööl meie it-tehnikuga kokku jooksin, siis oli tal kõik teada ja pakkus oma abi. Hoo pealt ei osanud probleemi nii väga lahendada, aga kui eile tuli üks teine kolleeg peavalu tõttu tabletti küsima, siis tema võttis selle teise kolleegi kaasa.. ja minul oli tööarvuti töölaual probleemist pilt olemas. Rääkis mulle natuke, mida ma võiksin ise proovida, sest WIndows 10 võiks olla piisavalt tark, aga ütles, et kui miski ei õnnestu, siis saab selle ka tema üle vaadata. Panin endale märksõnad kirja ja hakkasin eile kodus puurima ja uurima. Kõige pealt tõstsin veel viimased failid välisele kõvakettale ümber, sest asjaga tegelemine tähendas seda, et valin kuskilt "restore" ja see laseb kõik failid ja ka programmid maha ja siis on windows piisavalt tark, et end uuesti peale laadida. Natuke hirmus oli neid klõpse teha, enne sai veel kontrollitud ega mälu vigane ei ole... aga ei olnud. Ja siis vaatas mulle vastu täiesti tühi desktop. Ma ei ühendanud kontot Microsoftiga, sest hiljuti olin väga hädas parooli vahetamisega - tahtsin arvutis parooli vahetada, aga ei saanud, kogu aeg juhendas mind Microsofti kontole, kuigi seal oli mul ometi teine parool... Lõpuks muutsin sisselogimist (ehk parooli asemel hakkas arvuti pinkoodi küsima). Hakkasin siis vaikselt programme installima ja eks mitmed on veel puudu, sest pole veel vajadust olnud ja siis ei tule meelde ka, mis oli vajalik. Aga see seadistamine pole eriti lihtne.. aga vaikselt pusin, eile sai pusitud kokku vist neli tundi ja nii sai kopp üsna ette. Aga näiteks ma tahaks et need desktopi ikoonid oleks väiksemad... Seda kohta pole veel leidnud. See Windows 10 ei ole minu jaoks eriti lihtne, aga saab hakkama. Hakkasin ka kõvakettalt olulisemaid faile tagasi transportima.. ja siis tuli ühel hetkel kiri, et arvui kõvaketas on täis. Mul oli küll mõh... et enne see ei olnud ju täis, kuidas nüüd on?! Niisiis kõik vanemad pildid ja mõned filmid panin aga tagasi sinna ja üritan välja mõelda, kas kuskil on miskit valesti või kuidas see maht juba täis on? Meenus küll, et venna käest võtsin üsna palju muusikat, aga ometi olid mul enne arvutis kogu see muusika, pildid alates 2008, dokumendid, mõned filmid jne.. ja kettal oli ruumi. Et natukene müstiline. 
--
Teine tehnika ja internetiga seotud asi, millest ma kuidagi aru ei saa on selline: kasutan google kalendrit ja mul on seal erinevate teemadega kalendrid, mis on erinevat värvi (nt töö; tähtis; vastuvõtud; sõbrad jne). Suvel kustutasin sealt ühe "teema" ära, mida ei olnud enam vaja. Ise kalendrisse minnes pole ma seda ka näinud. Ja tööl on mul tööprofiil, tööarvuti, tööalane meiliaadress outlook'iga. Ja siis on seal ühes prügikastis see minu kalender, mille ma ära kustutasin. Minu töömeilil, mis ei ole mitte kuidagi seotud minu tavapärase googlekontoga... nagu mitte kuidagi. Kui ma alguses seda teemat seal kalendri all nägin, siis ma ei saanud üldse aru, mis asi see on ja miks see seal on. Lappasin toda kalendri teemat pikalt tagasi ja kui leidsin sündmusi ja märkmeid, mis klappisid, siis ma sain aru, kust see kalender pärit on... aga ma ei saanud aru miks ja kuidas see seal on. Tavaliselt on mul outlook'is teine vaade ja see ei jäänud mul ette (aga iga kord, kui seda nägin, siis mõtlesin, et on ikka müstika), aga täna jäi.. Ja täna õnnestus see mul sealt prügikastist ära kustutada!! Muidugi olin varem proovinud, aga tulutult.. Usun, et nüüd oli 6 kuud möödas selle esialgsest kustutamisest, et äkki sellepärast sain selle nüüd päriselt ära kustutada.
Aga kuidas satub minu google kalendrist kustutatud kalender minu tööalasesse outlook'i? Kes oskab selgitada?
--
Vahepeal tegin üle pika aja mandliküpsiseid.
Ja viimase aja lemmikud on taas oopsie'd, aga panen sinna veel juustukihi ka peale. :) 
ikka LCHF
Toitumisega on kõik tip-top ja olen selle eest tänulik. Joon taas rasvakohvi, mis annab hommikul väga hea energia, aga hommikust söön ka. 
Kuna ma hakkasin hapukapsast sööma, siis viimasel ajal on see üks mu lemmik liha kõrvale. Jah, võiks süüa seda värsket, aga ma teen ikka veidi pannil üle (võiga), sest tahan ikka, et toit oleks päris soe. 
Tööl ootasin mitu kuud, et meile tuleksid need veeaparaadid tagasi. Ei tulnud. Ja ei tulegi. Mitte et kraaniveel midagi viga oleks, aga mul on see külmavee kiiks... ja meie külmkapp pole seal nii hea, et vesi läheks piisavalt külmaks. Nii ootasin ma väga uut aastat (ja uut eelarvet), aga vot läks nii. Ainult jõusaalis on vesi. Niisiis ma tunnen, et päeva jooksul joon ma vett kuidagi vähe.. Aga küll läheb paremaks. Eks viin kaks pudelit tööle ja teen seal sama, mis muidu kodus - üks käes, teine külmkapis. Aga seda, et ma päeva jooksul vähe joon, see annab trennis kohe tunda, kohe tuleb selline janu, et jahm.. joon ja joon ja joon ja siis vesi loksub :D Aga no on janu! (veresuhkur on korras.)
--
Käesoleva asta nimekirjas on viis raamatut. Üks nendest on Maagia, millega alustasin detsembris ja lugesin ju päevas ühe peatüki... aga kuna läbi sai jaanuaris, siis sai ka 2017aasta nimekirja. Viimane raamat "Sai mis tahtis" Louise O'Neill oli üks nendest, mille oleks vist pooleli jätnud, sest polnud kohe üldse mulle ja minu jaoks oli väga kummaline... Aga lugesin ikka läbi. Mingeid tundeid just ei tekkinud. Küll aga "Külmakaksikud" panid mõtlema, seeline nagu mõni film (nt Shutter Island, kusmmina küll aru ei saanud, et mis oli ja mida ei olnud..). Vahelduseks loeks nüüd ilusast armatusest.

---

Kui hommik on veel kurvem kui õhtu, siis Inglid ütlevad ikka.. ole kannatlik.


1 comment:

Nell said...

Kas külma vee kiiksu ei leevendaks see veepudel, mil see külmaelement sees? Nagu need pudelid, millele saab mingisse torukesse sidruniviile või kurgiribasid panna... Selle keskosa peaks saama ka jäässe lasta ja nii püsib vesi vast paar tundi jahe?