Tuesday, January 3, 2017

Sellest aastast muutus mul tööaeg ehk esmaspäevast neljapäevani olen tööl 16:45ni ja reedel saan vabaks juba 15:30. Vahel on see 15 minutit just see, mis jääb puudu. Ja just reedel annab see tund aega väga palju juurde. Küll aga lööb see segi minu bussidega liikumise. Kui trenni ei läinud, siis sain kodu poole bussiga, mis väljus 16:38, nüüd on see veel tööaeg. Järgmine (ja kiirem buss) läheb kuskil 17.15, aga olla 30 minutit kauem tööl lihtsalt bussi ootamise pärast? Ei, sest selle 30minutiga jõuan ma jala juba peaaegu koju (võin näiteks kaks viimast peatust bussiga sõita). Ja siis trennipäevad. Trenni jõuan ma hiljem ja reaalselt on mul siis kuskil 60minutit aega trenn koos kõigega ära teha, pesemiseks ja riiete vahetamiseks jääks kuskil 5 minutit ja peaksin tormama bussi peale, mis väljub kuskil 18.15. Mõnel kergemal nädalal pole ehk viga, aga ma tahan areneda ja nii on trennid tihti pikemad, samuti olen siiani kõik peapesud teinud pärast trenni (hoian kodus vett kokku). Aga kuidas nüüd? Järgmine buss läheks juba tund aega hiljem, mis on liiga hilja.

Lahendused:
- lumi sulab ära, läheb soojaks ja saan tõuksiga käia 
- ostan ruttu uue auto ja hakkan hoopis autoga tööl käima
- mõni kolleeg, kes samaaegselt trenni lõpetab, liigub samas suunas ja saan siis autoga kodule lähemale
- teen intensiivselt nii palju trenni, kui selle ajaga jõuan, vahetan riided (kuivad-soojad riided selga) ja lippan bussile, aga pessu lähen kodus (külmal ajal ei tahaks väga märja kehaga väljas olla, isegi siis, kui riided on vahetatud kuivade ja soojade vastu).
- teen trenni nii pikalt, kui parasjagu läheb, jalutan seejärel koju, aga juuksed pesen kodus (sest ma ei kasuta fööni ja jalutaksin koju märja peaga)
- vaatan eraldi, mida iga päev toob ja olen tänulik, et kõik laheneb hästi, olen tänulik, et mul on tööl tasuta treenimisvõimalus ja treener

Kusjuures see reedeni asi on imetore - saan poole 4 aeg trenni minna ja veerand kuuese bussiga koju!

--
Ma ei mäleta, kas ma kirjutasin, aga möödunud nädalal viisin telefoni garantiisse. Ma ei kasuta nutitelefoni eriti palju, sest tööl oldud aja jooksul, pole mul sellele ligipääse, trennis olles teen ma trenni ja koju jõudes panen tööle sülearvuti. Internet on mul siiani suurealt jaolt välja lülitatud ja rakendustest tuleb väga vähe teavitusi, sest needki olen välja võtnud. Küll aga teen oma nunnust Draakonist pilte! Niisiis ei istu ma nina ja silmad telefonis, aga ometi on sellel olnud ülekuumenemisi. Üks kord pärast kino oli telefon nii kuum, et ei saanud seda käes hoida, kusjuures andmeside oli väljas, telefon hääletu ja töötasid vaid tavalised süsteemirakendused. Ja teinekord pilti tehes läheb ka väga kuumaks ja lülitab rakendused järjest välja. Kui ma esimest korda esinduses käisid, siis öeldi mulle, et ma võin proovida tehaseseadmete taastamist, aga kui probleem püsib, siis peaks ikka sinna viima. Probleem püsis, telefon ostetud augusti keskpaigas. Niisiis varundasin andmed ära, tegin telefoni tühjaks ja viisin esindusse. Olen tänulik sõbraliku klienditeeninduse eest. Ja et mul endal oli teine telefon kohe võtta ehk asendustelefoni ei vajanud. Pakuti, et aega võib minna kuskil kaks nädalat. Eile õhtul sain smsi, et see on nüüd varuosa ootel, mille tarne on umbes kaks nädalat. Nii et läheb natukene kauem.
Hetkel kasutan siis Huaweid, mis jäi mul nii nagu jäi. Ma ei hakanud varundatud andmeid sinna võtma. Peab ütlema, et ma olen Sonyga viimasel ajal väga ära hajrunud, eriti selle mugavusega ja et teeb häid pilte. Huawei on mul igapäevaselt laadimisel, sest aku saab kiiresti tühjaks, kui veel vahepeal andmeside sees oli, kuigi ma eriti rakendusid ei puutunud, oli see poole päevaga tühi. Vot siis. Aga väga tore, et see mul on.

No comments: