Monday, January 16, 2017

Treeningplaanid sassis..

Iseenesest on kõik hästi ja toimib. Ma olen trennidega rhaul, ma näen arengut, ma leian (ja võtan) alati selle aja, sest ma tahan seda südamets teha ja see on nii hea tunne, kui näed endas arengut. Olen ka bussidega asjad suht klappima saanud ehk kuna niigi on aeroobseid päevi juures, siis nendel päeval, kui bussi ei sõida, siis ma jalutan/kõnnin/matkan (oleneb jalanõudest) tempokalt koju ja vahel ka ringiga. Ja teistel päevadel jõuan bussiga või vahel mõne kolleegi autoga. Ütlesin, et treener teeb ühte kava veel, sellega ta pusib, selle kuu treeningtunnid on mul olemas, aga see plaan on terve aasta oma - ehk kui palju treenigntunde igas nädalas on ja mis intsensiivsemalt ja pikemalt jne. Sellest ka ehk kunagi (kui ise hakkan aru saama). Ma vaatasin praegu seda, et see on super, et mul jaanuari viimased  ning veebruari esimesed päevad on täpselt puhkenädalal (jõusaali puhkenädal ei klapi selle teise puhkenädalaga)
Aga selline värk, et meil on märtsis asutuse sisene Fitness 5 võistlus. Möödunud aastal keerutasin ma end sellest välja.. aga sel aastal otsustasin osaleda, ütlesin treenerile oma jah sõna, arvutasime välja, mis raskustega peaksin harjutama ja tegin harjutusi esimest korda läbi. 
Jahm, jõusaalis ma mõtlesin, et millesse ma ennast küll segasin. 
Eks see ole mõned aga-d ka. 
Naistel kaks kategooriat - <60kg ja >60kg, mina olen selles teises siis. Ja raskused arvutatakse kaalu järgi ja ümardatakse ühele või teisele poole (sellest süsteemist ma ei saanud veel aru, aga võiks loogiline olla). Minule arvutasime harjutamiseks natukene raskema raskusega, aga kui kaal on stabiilne, siis võib võistluspäeval õnneks minna.. samas peab vaatama, et kas ümardamine oleks minu kasuks või kahjuks. 
Mis seal siis on?

  • rinnalt surumine - harjutan 32,5kg 
  • küünarvarte kõverdamine Z-kangiga - harjutan 20kg
  • kangiga kükid - harjutan 52,5 kg
  • lõuatõmbed enda keharaskusega
  • dipid ehk triitsepsi surumine rööbaspuudel enda keharaskusega


Justkui ainult viis harjutust. Aga ... peab harjutama. 
Lõuatõmbed on pealt haardes.. neutraalis saan ma täitsa 2, aga nüüd tuleb teisi harjutada, alguses kummiga, siis niisama. tahaksin sealt vähemalt 1 saada. :)
Tipid ... väike murekoht, sest noh.. need randmed. 
Kükid.. no selle 50+kg pole enam nii lihtne.  Peab piisavalt sügav ka olema. 
Ja üljeäänud kaks - harjutan ja annan endast parima. 

Aga selleks on vaj harjutada.. samal ajal ei taha praegust treeningplaani kuskile jätta. Vajab natukene mõtlemist. Ideaalis teeksin ka tavalistel treenignpäevadel suuremalt jaolt need harjutused läbi, kui pääsel löögile (täna jäi rinnalt surumine tegemata.. a no eile tegin). Ja kolmapäevase aeroobse vahetan ainult nende vastu. Ja siis vaatab.

Hoidke pöialt :)

Ja randmed on tublid ja peavad vastu need nädalad.. Võistlus märtsi alguses.

No comments: