Tuesday, February 21, 2017

Vspa

Juba jaanuaris hakkasime sõpradega planeerima Vspa külastust. Tahtsimegi minna jaanuaris, aga siis liikusid ringi viirused ja lükkasime edasi, seejärle oli viirus järgmistel, seejärel oli meil Londoni reis ja natukene kiired ajad.. ja siis suutsime veel kuupäeva mitu korda muuta, aga esmaspäeval me sinna jõudsime. Kokku oli meid kaheksa. 
Valikus olid meil nädalapäevad esmaspäevast neljapäevani, et minna veidi soodsamalt ja nii, et on äkki natukene vähem rahvast. Õnnestus! Kuna me kõik oleme päevasetööga, siis keset päeva me kuskile spasse vedelema minna ei saanud. 

Natukene üllatav oli see peresõbralik riietusruum, aga mitte nii ehmatav, kui omal ajal Jurmalas. Riietuskabiinid olid vähemalt piisavalt suured ja rahvast oli vähe, nii polnud ka kapi leidmisega probleeme. 

Kõik peale minu võtsid delux paketi ehk veemaailm, saunamaailm ja soolamaailm. Kui ma muidu oleksin ka saunamaailma tahtnud, siis punased külalised tegid oma töö ja võtsin natukene odavama variandi ja kui valikus oli sauna- või soolamaailm, siis valisin viimase, sest teadsin, et saunades ma eriti olla ei kannata, kui tahan ikka omal jalal sealt välja saada. 

Rahvast oli tõesti vähe, sai mõnusalt ringi liikuda ja saunades liikuda. Natukene nördimust tekitas see, et veemaailma aurusaun oli hoolduse tõttu suletatud, olin arvestanud, et saan ka sinna (teised käisid siis saunamaailma aurusaunas), aga kui nii, siis polnud midagi teha. Alustasime soolamaailmast ja üsna ruttu tuli ka soolaaurusauna rituaal ehk saime mõnusa kaneelise ja eeterlikuõliga soola ja hõõrusime end sisse. Kõik väiksed kassikriimud ja muud kriimud tegid haiget, aga lõhn oli väga hea. See pidi kestma 10 minutit, aga minul hakkas pilt ära minema ja nii panin veidi varem jooksu. Hõljusin vahepeal soolabasseinis (ja kõik taas kipitas). Kui teised olid saunamaailmas, siis olin mullivannis ja aurusaunas, väga mõnus. Aga mullivannist ei saanud ma ka väga rõõmu tunda, sest kõhuke oli hellake. Samuti kõik need teised surveveed, no mis teha. Meeldis, et baarist sai tasuta vett, sest mina käisin seda korduvalt joomas. 

Pikemat istusin aroomisaunas, türgi saunas ja soolakivisaunas (mis oli küll 60 C, aga niikus vaid 10-20C, et ei tundnud üldse 60 C ja kannatasins eal olla). Teised käisid ka leilisauna rituaalil ja kell 21 läksid uuesti soolaaurusauna rituaalile (siis tuli kaneeliasemel maasikalõhnaga soolasegu). 

Minu jaoks oli see 3h täiesti piisav aeg (kui üle aja, siis iga minut on 0.10 senti). Lõpuks oli olemine üsna kutu ja öösel oli hea uni. Kui rahvast oleks meeletult palju, siis võib sellest ajast jääda väheks. Üldiselt võiks täitsa veel minna, aga siis ka valida selline rahulikum aeg ja parem periood kuust, et enesetunne oleks ikka väga hea.


Meil on selline tore seltskond.
Möödunud reedel käisime sõbrapäeva puhul piljardis ja hiljem bowlingus. Minu viimane piljaridmäng oli vist 2015 sügisel Türgis, aga enne seda oli mitu aastat vahet. Ja viimane bowling enne seda oli vist 2008 Rakveres. Aga nii tore ja vahva oli. 
Järgmisena üks lauamänguõhtu ja soolaleib, sest ühed kolivad siia kõrvalmajja mulle. ^^ Ehk siis, kui ma välislähetusel olen, saavad nad mu nunnukest toitmas ja nunnutamas käia. :)

No comments: