Tuesday, May 2, 2017

Killukesi

---
Õde helistab ja küsib, mis teen, Vastan, et jõudsin koju, olen väsinud ja tegin just kohvi. Õde küsib, kuidas ma saan nii hilja kohvi juua, et kuidas ma siis öösel magan. Ma vastan, et see on alles esimene tass õhtul.
Ta on suurel diivanil nii pisike. (tume plekk on telefonikaamerast.)

---
Arvasin, et väsimus hakkab mööda minema, aga vist ei hakka. Hetkel on sellele lisandnud veel peavalu ja üldine loidumus. Meelt ei teinud rõõmsamaks ka see, et kui eile ja täna hommikul oli tõuks täiesti korras, siis nüüd koju tulles käid rehv ikka kuskile nii vastu, et see segas sõitmist. Tõin ratta tuppa, et seda hiljem vaadata, aga hetkel ei taha sellele mõeldagi. Tulin diivanile. Võtsin teki peale. Kohvitass sai juba tühjaks. Draakon on seltsiks. Ja vaatan .. kuulan telerist Kirgede tormi. (Jah, on diivan, jah, on teler.)

---
Nädalavahetusel käisin Pärnus ja tegin tutvust kassiga Säde! Tõeline numpsik. Ja nii suur, eriti pika sabaga ja tõeline sülekass, karva ajas ka hoolega. Hommikul ronisin mul teki alla ja mitte mängima, vaid lihtsalt roniski teki alla. Nii vahva. Ja tegelikult käisin Tikril külas ja sain osa nende pühapäevasest inglise hommikusöögist. See oli imehea. Tänud ja kiitus :)
---
Eile oli suurepärane ilm. Riisusin ja toimetasin oma aianurgas. Draakon tegi esimesed sammud õues, alguses väga arglikult, tormas tuppa iga liigutuse peale, aga vaikselt oli natukene julgem. Vahepela jalutas naabrinaine oma kassiga ja siis need kiisukesed vaatasid ja Draakon natukene sisises ka. Kui nüüd aias rohkem toimetada, siis traksid peale ja kõik on rahul... süda ka rahul, et Draakon ehmatuse tõttu kuskile minema ei jookse. Õhtul sai teha esimese grilli. Maitsev.
Pooled käpad sees, pooled väljas, sest nii on julgem. Päike paitas.

Hindas olukorda.

Hetkel veel maja lähedal, aga tuleb ka grilliplats.
---
Käisin nahaarstil. Näitas sünnimärke ja kõik olevat korras. Lisaks oli peanahale tekkinud mingi laiguke, mis sügeles ja mida ikka puutusin. Dermatiit. Aga Diprosalic lahusega on see nüüd juba kadunud, aga kust see nõnda järsku tuli? Organismis olemas, aga varem polnud välja löönud? Ja siis ikka seljaga, eks ikka kreemitan ja määrin ja lähen suve lõpuks uuesti näitama. Halvad harjumused on vaja maha raputada. Arst oli tore. Vahel on kummaline ise patsient olla. Järgmine nädal on hambaarst. Viimastel päevadel pole valu olnud, aga eks midagi seal kuskil on... saab korda.
---
Kasvuhoone on ostetud ja tellitud. Peaks nädalalõpuks kohale jõudma ja siis saab selle kokku panna. Lisaks otsin üles selle mulla info ja esialgu peaks ühest kärutäiest piisama. 
--
Aias hakkavad varsti tulbid õitsema. 


1 comment:

Tikker said...

Kuidas mulle meeldivad blogid, sest nende kaudu tulevad ellu uued ägedad "minu inimesed".

Nüüd ma tahan tulla Tartusse, et näha Draakonit. Ja kodu :)