Tuesday, May 30, 2017

Välijõusaalid

Meil on töökaaslastega oma fb grupp, mis vahendab spordisündmusi ja -uudiseid. Tegus treener postitab sinna ikka üht-teist huvitavat ja samaaegselt on kolleegide seats hea kamraade leida. Mõni aeg tagasi jagas treener seal linki, et Tartu linn ootab täiskasvanuid välitreeningutele

Uurisin seda natukene ja sian aru, et vahepeal on juba mai lõpp kätte jõudnud. Siiski leidsin sealt mõne treeningu, kus mõtlesin, et võiksin võimalusel osaleda. Treeningud olid jaotatud algtasemele, kesktasemele ja edasijõudnutele. Mina liigitasin end viimasesse gruppi ja leidsin, et toimumas veel kaks treeningut, mis mulle sobiks. Esimese valikuna sai kirja möödunud kolmapäev ehk 24. mai ja treeningkoht oli Tamme staadioni välijõusaal. Kellaaeg sobis väga hästi - 17:15 ehk täpselt oli aega pärast tööpäeva lõppu tõuksiga sinna minna ja samas oli see ka soojenduse eest. 

Nii ma sinna möödunud kolmapäeval läksin. Ilm oli imeilus. Ja Tammel polnud ma pärast möödunud aasta suve käinudki (tööalaselt alagavad meil sealsed välitrennid juunis). 
Seal ootas korraldaja ja füsioteraapia haridusega treener. Kuigi kirja oli pannud end üle 10 soovija, siis nii palju meid kokku ei tulnud, samuti jäeti teatamata. Selline asi mulle üldse ei meeldi, väga inetu. Kusjuures eelmisel päeval saadeti veel meeldetuletus, et treening toimub ja inimene on end varasemalt registreerinud. 

Alustasime soojendusharjutustega, milleks olid dünaamilised venitusharjutused, ja seejärel liikusime masinate juurde. Ja nüüd ongi juba väike lünk, et mida ja kuidas me tegime. Mäletan kükke, millest lõpuks said kükid ühel jalal. Edasi dipid, mille võtsime läbi samm-sammult. Seejärel liikusime lõuatõmmete juurde, kus võtsime liigutused samuti samm-samult läbi - polnud lihtne! Ja ega ma ühtegi lõuatõmmet enam teha ei suutnud, niisiis jäi mulle harjutuse kergem variant. Samuti tegime seal kõhulihastele keretõsteid. Rindkere tõmbamine suunaga üles. Kätekõverdused (mida ma siiski teha ei saanud, randmed!). 

Treener näitas ette, meie tegime järgi, parandas tehnikat, õpetas ja selgitas. Hoopis teine kehatunnetus oli. 
Kokku läks kuskil tunnike. 
Minu jaoks oli see igati ajsalik tund, sest olen ikka mõelnud, et tahaks aeroobse treeningu lõpus kuskil midagi teha, aga siiani ei ole eriti osanud (ehk olen läinud masinatele, mis on lollikindlamad, aga ei ole aidanud mind arengus edasi). Nüüd on teadmisi ja julgust proovida teisi masinaid. Kusjuures siinsamas kodu lähedal on alles hiljaaegu valmis saanud üks korralik väline treeningkoht ja ma ei olegi seda näinud (ma ei teadnudki selle olamasolust). Igas treeningkohas on ilmselt natukene erinevad masinad, aga üldpilt on samas ja kõik põhilised harjutused peaksid saama tehtud.
Tunni lõpus saime ka koju väikese brošüüri kaasa, kusteadmidi värskendada. Paberil on küll harjutuste kergemad versioonid, aga kui meenutad, siis meenuvad ka raskemad variandid.

Ma loodan, et seda võimalust kasutasid ka teised tartlased. Igas grupis toimub veel üks treening:

29. mail kell 18.15-19.45 algajatele Ropka pargi spordiväljakul
5. juunil kell 18.15-19.45 kesktasemele Descartes’i ja Hansa kooli spordiväljakul
7. juunil kell 17.15-18.45 edasijõudnutele Ihaste spordipargi spordiväljakul


Vaata, kus asuvad Tartus välijõusaalid. -> link. 

No comments: